برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

ابومسلم در میانه رینگ

دوشنبه، ۲۲ آبان ۱۳۹۱، ساعت ۰۰:۲۱ — قدس‌آنلاین

موضوع مالکیت باشگاه ابومسلم و روشن شدن آینده این باشگاه برای ادامه فعالیت یکی دو هفته ایست که ذهن فوتبال دوستان خراسانی را به خود مشغول ساخته است.

اسماعیل وفایی و دار و دسته اش با رفتن صلاحی از استانداری بزرگترین حامی خود را در بحث مالکیت باشگاه ابومسلم از دست دادند و محمد رضا عباسی مالک فعلی باشگاه سیاه جامگان با اسناد رسمی اش هنوز تکلیف خودش را نمی داند. در این شرایط ابومسلم به عنوان باشگاهی مردمی برای چندمین بار در طول سال های اخیر اسیر جریانات داخلی و جنگ های مدیریتی شده است. جنگ هایی که سرانجام آن هنوز مشخص نیست.
وفایی:مالکیت دائم ابومسلم را می‌خواهم
اسماعیل وفایی، مالک باشگاه ابومسلم در مورد اختلافات مالکیتی باشگاه ابومسلم گفت: ناصر شفق و مصطفی بنی‌اسد هر دو این باشگاه را به مدیریت استان واگذار کردند و در آن زمان ابومسلم برای یک سال به حسین زمان داده شد و سال بعد افشین داوری، مدیرکل وقت تربیت‌بدنی با اصرار فراوان از من خواست وارد عرصه مدیریتی ابومسلم شوم.وی ادامه داد: در آن زمان به من اعلام شد که ابومسلم حدود ۸۰۰ میلیون تومان بدهی دارد و ظرف ۲۰ روز مالکیت منتقل خواهد شد و این در حالی بود که در آن زمان هیچ کس حاضر به هزینه کردن برای ابومسلم نبود.
وی افزود: به مرور زمان بدهی‌های ابومسلم زیاد شد و من در حالتی باشگاه را تحویل گرفتم که یک سربرگ و یا مهر نداشت و مشخص نشد چه کسی اموال باشگاه را برده است.
مالک باشگاه ابومسلم خراسان تصریح کرد: برای تعیین مالکیت بارها نامه‌نگاری کرده و حتی به بازرسی استانداری شکایت کردیم چرا که باید این موضوع مشخص می‌شد؛ کدام آدم عاقل برای موضوعی هزینه می‌کند که مالکیت آن را ندارد؟
وفایی با اشاره به برخی اسناد گفت: بنی‌اسد ابتدا صد درصد سهام را به مدیریت استان واگذار کرد اما بعد اعلام کرد که من تنها ۱۷ درصد را واگذار کردم و ۸۳ درصد دیگر متعلق به دیگران است اما چند هفته بعد صد درصد سهام را به نام عباسی زد و این جای ابهام دارد.
وی ادامه داد: چند ماه قبل بنی‌اسد در نامه‌ای به معاون استاندار خراسان رضوی اعلام کرد که بدهی ابومسلم تنها حدود یک میلیارد است و ما نیز پذیرفتیم که آن را پرداخت کنیم. مالک باشگاه ابومسلم خراسان افزود: این در حالی است که موسسه میزان اعلام کرده بود این بدهی حدود ۱۲ میلیارد تومان است و با این نامه بنی‌اسد مشخص شد که تنها یک میلیارد تومان آن در باشگاه هزینه شده و بقیه آن شخصی بوده است.
وی با انتقاد از انتقال سند ابومسلم به نام عباسی گفت: وقتی بنی‌اسد باشگاه را به مدیریت استان واگذار کرده چگونه سند آن را به نام عباسی زده و این مصداق فروش مال غیر است.
وفایی هزینه تشکیل تیم ابومسلم در فصل جاری را ۶ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: قبول دارم تیم گرانی بستیم اما بدانید که برای صعود ابومسلم برنامه داریم.
وی در پاسخ به این سؤال که چه تضمینی به کارگروه فوتبال استان می‌دهید تا تیم به شما منتقل شود، عنوان کرد: چه تضمینی بالاتر از این ۵/۲ سال اخیر که ابومسلم بدون هیچ حاشیه‌ای کار خود را انجام می‌داد و این در حالی است که بودجه‌های دولتی به ما خیلی کم داده شد و کاملا خصوصی اداره کردیم.مالک باشگاه ابومسلم خراسان تصریح کرد: مجموعه ابومسلم هیچ ارتباط مالی با دولت ندارد که با رفتن افراد دچار مشکل شود.
عباسی:من مالک هستم و "وفایی" مدعی مالکیت
محمدرضا عباسی نیز درخصوص وضعیت مالکیت باشگاه ابومسلم گفت: تعیین مالکیت باشگاه ابومسلم را به کارگروه فوتبال استان واگذار کردم تا هر تصمیمی این پیشکسوتان استان صلاح می‌دانند، اتخاذ شود. وی با بیان اینکه خود من نیز خواستار در اختیار گرفتن باشگاه ابومسلم هستم، ادامه داد: این موضوع باید هر چه زودتر تعیین تکلیف شود تا با روحیه مردم بازی نشود چرا که روح مردم نسبت به این مردم آزرده شده است.
عباسی با بیان اینکه ابومسلم بچه سرراهی نیست، از صحبت‌های اسماعیل وفایی مالک فعلی انتقاد کرد و گفت: من مالک هستم و آقای وفایی مدعی مالکیت.
هاشمی جواهری: وفایی می تواند مالک ابومسلم شود
دکتر علی اکبر هاشمی جواهری ، مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی نیز درخصوص وضعیت باشگاه ابومسلم گفت: طی روزهای گذشته جلسات خوبی برای تعیین تکلیف باشگاه ابومسلم با حضور اهالی فوتبال برگزار شد که در این جلسه مقرر شد در صورتی که آقای وفایی درخواست خود مبنی بر اداره باشگاه را بدهد و همچنین تضمین لازم برای ادامه کار را بدهد مشکلی برای مالکیت وفایی وجود ندارد و او می تواند باشگاه را در اختیار بگیرد.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی در ادامه درپاسخ به این پرسش که در صورت قطعی شدن مالکیت وفایی تکلیف اسنادی که عباسی در اختیار دارد چه می شود اظهار داشت: آقای عباسی با انتقال سند باشگاه به نام وفایی مشکلی ندارد و این قضیه را در جلسه کار گروه فوتبال استان عنوان کرده است.
چمنیان:برای واگذاری مالکیت تضمین می‌خواهیم
رئیس هیأت فوتبال خراسان رضوی همچنین در مورد بدهی ۱۳ میلیارد تومانی باشگاه ابومسلم به موسسه مالی و اعتباری میزان گفت: این مبلغ با اعتبار ابومسلم گرفته شده، اما تمام آن در مجموعه باشگاه هزینه نشده است و افراد در جای دیگر آن را هزینه کرده‌اند.
وی با تشکر از محمدرضا عباسی خاطرنشان کرد: عباسی سعه‌صدر به خرج داد و الان شرایط برای تعیین مالکیت باشگاه فراهم است و این برای مردم مهم بوده و خیلی به قضایای گذشته کاری ندارند و برای مردم فقط سرنوشت تیم مهم است.
چمنیان با انتقاد از برخی اقدامات باشگاه ابومسلم گفت: گروکشی و تعطیل کردن تمرینات کمکی به ابومسلم نمی‌کند و اگر کسی می‌خواهد مالکیت آن را برعهده بگیرد باید تضمین‌های لازم را به کارگروه فوتبال بدهد که حداقل می‌تواند برای ۵ سال باشگاه را مدیریت کند و بدون این تضمین‌ها، تیم را به هیچ کسی نخواهیم داد.
وی با بیان اینکه خوب نیست ابومسلم به رفت و آمد مدیران دولتی وابسته باشد، عنوان کرد: نگرانی ما این است که با رفتن دکتر صلاحی از استانداری خراسان رضوی، مجموعه مدیریتی باشگاه دچار مشکل شود و باید اطمینان لازم به ما داده شود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391