برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

عزیزی خادم: حرف نزدن خیانت است

جمعه، ۲۶ آبان ۱۳۹۱، ساعت ۱۶:۳۲ — ورزش۳

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: اگر درباره مسائل فوتبال حرف نزنیم خیانت است و اگر صحبت کنیم می‌گویند می‌خواهد رئیس شود.

شهاب‌الدین  عزیزی خادم

شهاب الدین عزیزی‌خادم درباره شکست تیم ملی ایران مقابل ازبکستان گفت: با توجه به اتفاقاتی که رخ داده، اداره فدراسیون سخت شده است. اختیارات بیش از اندازه به یک نفر داده شده و هنگامی که چنین کاری صورت بگیرد نتیجه همین می‌شود. من این نقد را به فدراسیون دارم که نباید این کار را می‌کرد. ما حتی در این وضعیت لیگ درستی هم نداریم. این شکست ما مقابل ازبکستان باعث شد شیرینی بازی با کره از مردم گرفته شود. فکر می‌کنم هیئت رئیسه باید به سرعت تشکیل جلسه دهد.

وی در پاسخ به این سؤال که فکر می‌کنید تیم ملی ایران بتواند صعود کند اظهار داشت: کار سخت شده اما امید داریم اگر تجدیدنظر نکنید ممکن است نتیجه حاصل نشود. مجمع نقش قوی و پررنگی دارد بنابراین باید روح پرسشگری و جست‌وجوگری وجود داشته باشد. فوتبال ما در کماست بنابراین نباید ببازیم و پاسخگو هم نباشیم. کجای دنیا به این صورت است.

رئیس شورای عالی راهبردی توسعه سند چشم‌انداز فوتبال ایران با بیان اینکه چه کسی به مردم و تماشاگران پاسخگوست عنوان کرد: معتقدم مردم یار دوازدهم تیم ملی نیستند بلکه آنها یار یکم تیم ملی محسوب می شوند. چهار سال پیش همین‌جا بودیم و همین فضا بود. چه کار کردیم؟ از طرفی باید باخت جوانان را نیز مهم شمرد و اهمیت آن کمتر از شکست بزرگسالان نیست. اگر حرف نزنیم خیانت کرده‌ایم و اگر حرف بزنیم می‌گویند می‌خواهند رئیس فدراسیون شود.

وی با بیان اینکه آیا می‌توان گفت این هفته هفته سیاه ایران بود، اظهار داشت: به این مسئله اعتقادی ندارم. هفته سیاه زمانی می‌شود که یک هفته نتیجه نباشد و یک هفته باشد، نه اینکه ۳ جام جهانی از دست برود.

وی با بیان اینکه هنوز شانس صعود به جام جهانی را داریم خاطرنشان کرد: باید با تمام وجود از تیم ملی حمایت کرده و آسیب‌شناسی کنیم. حتی شده از بیرون مدیر بیاوریم اما ساختار را درست کنیم.

عزیزی‌خادم درباره شایعات برکناری کفاشیان گفت: این حق مجمع است و ‌آنها باید تصمیم بگیرند اما من خارج از این موضوع هستم. البته معتقدم تغییرات باید در بدنه فدراسیون سریعا صورت بگیرد و با تغییرات اساسی و بنیادی از افکار عمومی دلجویی کنیم. شهامت در پاسخگو بودن است. ما سه بازی حساس دیگر داریم که فکر می‌کنم هرکدام از آنها ۶ امتیاز دارد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا فکر نمی‌کنید با فدراسیون قوی و داشتن کرسی داوری در آسیا داوران نمی‌توانستند چنین قضاوت ناعادلانه‌ای داشته باشند تصریح کرد: این مورد در حوزه تخصصی من نیست اما فدراسیون زمانی قوی است که چانه‌زنی و دیپلماسی داشته باشد. باید افراد قوی بیایند و با رایزنی مسائل را انتقال دهند. هنگامی که فدراسیون در درون نمی‌تواند کاری انجام دهد در بیرون هم نمی‌تواند.

عزیزی خادم درباره جام حذفی نیز گفت: طبق ماده ۳۵ اساسنامه تصمیم‌گیری در خصوص مکان و تعداد تیم‌های شرکت‌کننده در رقابت‌های زیر نظر فدراسیون در هیئت‌رئیسه انجام می‌شود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391