برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

بنگر : یوونتوس هم با سه دفاع بازی می کند، ایرادی دارد؟

سه‌شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۱، ساعت ۱۶:۴۹ — گل

روشی که ما بازی می کنیم منسوخ نشده. ما با سه دفاع خطی بازی می کنیم نه با سیستم سه دفاعه عمقی.

محسن بنگر و تیم پرسپولیس

-محسن بنگر در کنار سید جلال حسینی و رضا نورمحمدی خط دفاع مستحکم پرسپولیس را تشکیل داده اند. این خط دفاع سه نفره، سه دیدار است که دروازه پرسپولیس را بسته نگه داشته اند. بازی بدون نقص این سه بازیکن یکی از دلایل اصلی پیروزی پرسپولیس مقابل راه آهن بود. بنگر بعد از این بازی و بردی که نصیب پرسپولیس شده به سوال های زندگی پاسخ می دهد.

سه بازی است که پرسپولیس روی دور نتیجه گیری افتاده. برد مقابل راه آهن هم یکی از این سه بازی بود. فکر می کردید این بازی را توفانی شروع کنید؟

بازی خیلی خوبی انجام دادیم. راه آهن تیم ضعیفی نبود و ما بهتر از همیشه بازی کردیم. راه آهن در اصفهان با سپاهان مساوی کرد و استقلال را آزار داد اما ما توانستیم در همان دقایق ابتدایی سوار بازی شویم و با تلاش و دوندگی به گل برسیم. البته خودمان هم فکر نمی کردیم اینقدر زود به گل برسیم . با گل زودهنگام ما شیرازه راه آهن از هم پاشید و این موضوع یکی از دلایل اصلی برد ما بود.

رو ی گلزنی در دقایق ابتدایی برنامه ریزی کرده بودید ؟

نه؛ ولی در رختکن که بودیم آقا مهدی می گفت باید پرسپولیس ۲۰ سال پیش باشیم.یعنی در ۱۰، ۲۰ دقیقه اول فشار بیاوریم و تیم حریف را از پا درآوریم. زمانی هر تیمی روبروی پرسپولیس قرار می‌گرفت، در همان ابتدای بازی نتیجه را واگذار می کرد. از بس که پرسپولیس فشار می‌آورد و خیلی زود به حریف گل می‌زد.

حالا از نظر خودت مثل ۲۰سال پیش بودید؟

به نظرم بودیم. ما ابتدای بازی تصمیم گرفتیم راه آهن را تحت فشار بگذاریم که این برنامه خیلی زود نتیجه داد.

البته خط دفاعی شما هم در این برد سهم بسزایی داشت . تو به همراه سیدجلال و نورمحمدی عالی کار می کنید اما موضوعی که این روزها باعث شده تا از پرسپولیس انتقاد شود بازی با سه مدافع است. می گویند این روش منسوخ شده.......

روشی که ما بازی می کنیم منسوخ نشده. ما با سه دفاع خطی بازی می کنیم نه با سیستم سه دفاعه عمقی. مثلا ۱۰ دقیقه از بازی رضا لب خط می‌رود و چند دقیقه از بازی من دفاع راست می شوم و ماهینی کمی جلوتر می رود.به عنوان مثال مقابل راه آهن کلا من دفاع راست بودم و رضا و جلال وسط بازی کردند. این سیستم و تغییر مکان بازی ما بستگی به تیم حریف دارد اما با یک لیبرو بازی نمی کنیم که به سیستم ما می گویند منسوخ.

سیستم شما درست مثل سیستم بازی استقلال در زمان مربیگری رولند کخ است. جایی که مهدی پاشازاده ، محمد خرمگاه و مهدی هاشمی نسب خط دفاع استقلال را تشکیل می دادند اما هیچ یک از آنها لیبروی ثابت نبودند و دقیقا خطی بازی می کردند. ....

دقیقا همینطور است. دفاع ما هم عمقی نیست. ما روی یک خط بازی می کنیم و زمان حمله یکی از ما لب خط می رویم تا سیستم هجومی تر شود.

پس نباید گفت که سه دفاعه بازی کردن شما روشی سنتی است؟

روش ما واقعا سنتی نیست. خیلی از تیم‌های مطرح جهان هم با سه مدافع بازی می‌کنند. بایرن مونیخ و بارسلونا با سه مدافع بازی می‌کنند.

البته بارسلونا در زمان گواردیولا با سه مدافع بازی می کرد اما حالا چهار دفاعه بازی می کنند.....

ولی یک تیم مطرح اروپایی به نام یوونتوس هم با سه مدافع بازی می کند، ایرادی دارد؟ اصلا وقتی تیم نتیجه می گیرد چه فرقی دارد که با سه مدافع بازی کند یا چهار مدافع.

راه آهنی‌ها بعد از بازی می گفتند اگر ضربات ایستگاهی نبود پرسپولیس تا صبح هم به گل نمی رسید. نظر انها را تایید می کنی؟

به هیچ وجه. ما چند تک به تک هم در این بازی از دست دادیم. آیا این تک به تک‌ها هم با ضربه ایستگاهی به دست آمد؟ ما می خواهیم ببریم و در این راه از تمام روش‌ها استفاده می کنیم. شما هم بگذارید هر چه می خواهند بگویند. مهم سه امتیاز بود که ما به دست آوردیم.

یک گل هم زدی که آفساید اعلام شد. گل تو آفساید بود؟

حتما بود که داور گرفت.

ولی گل زیبایی بود. مثل مهاجمان اروپایی به توپ ضربه زدی......

این هم از شانس من است. شاید اگر آفساید نبود توپ من به بیرون از ورزشگاه می رفت. شانس که ندارم.

این روزها بحث بازگشت کریمی به پرسپولیس جدی تر از همیشه به گوش می رسد. واقعا از باشگاه خواسته اید که کریمی برگردد؟

به اندازه خودمان؛ نه اینکه خیلی فشار بیاوریم. به عنوان یک دوست و همبازی از مسئولان خواسته ایم کاری کنند کریمی برگردد.

همه بازیکنان چنین خواسته ای دارند یا فقط چند نفر؟

همه می خواهیم علی آقا به پرسپولیس برگردد. کریمی بزرگ تیم است و پرسپولیس وقتی کامل می شود که کریمی برگردد و تمام بزرگان دور هم جمع شوند.

حالا بازگشت کریمی به سود پرسپولیس است؟

صد در صد بهتر است که کریمی را در اختیار داشته باشیم. خودم وقتی در تیم‌های دیگر بازی می‌کردم یکی از بزرگترین دغدغه‌هایم این بود که چطور کریمی را مهار کنیم. حتی تیم ملی کره جنوبی و مربیان این تیم با بحث مهار کریمی خیلی مشکل داشتند. کره ای‌ها حتی از نیمکت نشینی علی کریمی هم می ترسیدند. حالا هم امیدوارم علی آقا به تیم برگردد و به ادامه روند رو به رشد ما کمک کند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391