برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

دادرس: گردنم آرتروز دارد نمی توانم مدیر شوم!

دوشنبه، ۲۲ آبان ۱۳۹۱، ساعت ۱۳:۵۶ — افکارنیوز

من گردنم آرتروز دارد نمی توانم مدیر شوم و جلوی کسی گردن خم کنم! متاسفانه در ورزش ما این مهم نیست که چه کسی لیاقت و توانایی دارد مهم این است که فرد به چه جریانی وابسته است.

مدیر سالهای نه چندان دور باشگاه پیکان که نتایج موفقی در ورزش "ایران خودرو" به جای گذاشت معتقد است پرتغالی‌ها بار دیگر ایران را اشغال کرده اند و کی روش این روزها مالک فوتبال ایران است. وی در مصاحبه با افکار نیوز اینگونه به سوالات پاسخ داد.

یکشنبه روز خوبی برای فوتبال ما نبود . چرا تیم جوانان که باید امید آینده فوتبال ایران باشد اینقدر ضعیف ظاهر شد ؟

بچه های جوانان هیچ چیز برای رسیدن به موفقیت هیچ چیز کم نداشتند، از اردوی های خارجی تا امکانات . منتها در این بازی هم از نظر بدنی کم آوردند هم اینکه مغرور شده بودند، خیلی هم تیم خوش شانس بود که فقط چهار گل از کره خورد. ما عادت کرده ایم تا به فاجعه نرسیم کاری نمی کنیم، نمی دانم چرا افراد فنی که در فدراسیون حضور دارند متوجه ضعف بدنی نشده بودند.

تیم ملی فوتسال هم که از شانس های قهرمانی بود مقابل تیمی که شانسی نداشت با آن اوضاع حذف شد. درباره فوتسال همه دیدند اوضاع به چه صورت پیش رفت، بعضی از افرادی که ژست دوست دار بودن فوتسال را می گیرند اینقدر به سرمربی تیم فشار آوردند، که تمام مجموعه تیم تحت فشار قرار گرفت. باید بگویم اینها فقط ادای دوست بودن را در می آورند در حالی که دشمن واقعی فوتسال ملی بودند. نکته دیگری هم که آزار دهنده بود و از بیرون اصلا جنبه زیبایی نداشت این بود که رئیس کمیته فوتسال خودش کنار نیمکت نشسته بود.

جام حدفی بالاخره قرعه کشی شد، اما با حضور کم تیم های کم نام و نشان . درباره این موضوع نظرتان چیست ؟

کجای دنیا اینطور جام حدفی را برگزار می کنند که ما کشور دوم باشیم. این مسابقات برای تیم های دسته پایین تر است که خودشان را نشان بدهند. من اصلا متوجه نمی شوم چه دلیل دارد تمام اختیارات فوتبال را به کی روش داده اند. پرتغالی‌ها یک بار بخشی از ایران را اشغال کردند و سواحل جنوبی را گرفتند اما باز هم این اشغال گری دارد تکرار می شود و اینبار تمام فوتبال مار گرفته است منتها دفعه قبل که اشغال شدیم یک سری ساختمان از آنها باقی ماند اما اینبار پرتغالی‌ها هیچ چیز نمی گذارند!

به کی روش اشاره کردید . چرا اینقدر به این مربی بها داده می شود؟
ببنید اینطور باید بگویم که ما ویار داریم، یک موقع سراغ مربی های کروات می رویم حالا هم پرتغالی ها، حالا خدا به خیر کند بعدی‌ها از چه قومی باشند. من در یک جلسه به کفاشیان گفتم هیچ وقت به سرمربی تیم اختیارات کامل ندهید. بگویید این قوانین ماست و این انتظارات را داریم. کی روش از روز اول که آمده به حریم مدیریت ما نفوذ کرده است . سرمربی خوب بودن دلیل بر همه کاره بودن نمی شود در حالیکه کی روش خودش را مالک فوتبال ایران می داند.

فدراسیون فوتبال چرا اینقدر راحت به کی روش بها می دهد ؟

مشکل اینجاست بر فدراسیون فوتبال ما تفکر ملی حاکم نیست و تمام قد تسلیم مربی شده اند. و نتیجه هم می شود که تیم ملی ایران را تا اینجای کار فقط شانس و لطف خدا نگه داشته است .

با این اوضاعی که حاکم شده است و ما ناکام هستیم چرا مدیرانی مثل شما دوباره به جریان ورزش بر نمی گردند ؟
تاریخ مصرف ما را گذرانده اند و چون به نهادی وابسته نیستم، پول و روزنامه ندارم، دیگر دوره ما را تمام کرده اند. من گردنم آرتروز دارد نمی توانم مدیر شوم و جلوی کسی گردن خم کنم! متاسفانه در ورزش ما این مهم نیست که چه کسی لیاقت و توانایی دارد مهم این است که فرد به چه جریانی وابسته است. ظرف این ۲۸ سالی که در جریان ورزش بودم برای رسیدن به موفقیت هیچ وقت دروغ نگفتم در حالیکه بعضی از این اقایان را که نگاه می کنی می بینی هر روز یک حرف می زنند.

به عنوان سوال آخر، برای درست شدن اوضاع باید چه کرد ؟

به قول سهراب سپهری، چشم‌ها را باید شست ؛ جور دیگر باید دید

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391