برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

جواب مثبت تست دوپینگ داوران کاغذ پاره‌ای بیش نیست

پنجشنبه، ۱۸ آبان ۱۳۹۱، ساعت ۱۰:۴۹ — قدس‌آنلاین

کارشناس مدیریت فوتبال گفت: از عسگری و هاشمیان هم می‌توان تست دوپینگ گرفت.

هوشنگ نصیرزاده در مورد اظهارات هاشمیان مبنی بر اینکه «منع قانونی برای نمونه‌گیری دوپینگ از داوران وجود ندارد» عنوان کرد: تست گرفتن از داوران منع قانونی ندارد همانطور که می‌توان از خود دکتر هاشمیان و حسین عسگری نیز تست دوپینگ گرفت اما پاسخ این آزمایش‌ها که هر کدام ۸۰۰ هزار تومان هزینه در صورت مثبت بودن برای فدراسیون فوتبال دارد هیچ ارزشی نخواهد داشت.

وی افزود: افرادی که در فدراسیون فوتبال مشغول کار هستند باید بیش از هر فرد دیگری در مصاحبه با رسانه‌ها و استفاده از الفاظ، استانداردها را مراعات کنند. در کنگره فیفا انجام آزمایش دوپینگ از داوران مورد قبول قرار نگرفت و در ۲۰۹ کشور اجازه چنین کاری وجود ندارد. بدین ترتیب در صورت مثبت بودن آزمایش دوپینگ داوران، برگه جواب آن آزمایش کاغذ پاره‌ای بیش نیست.

هاشمیان خاطرنشان کرد: تیم‌های فوتبال دارای پزشکان مخصوصی هستند که به بازیکنان در امر استفاده از دارو مشاوره می‌دهند. این پزشکان زیر نظر فدراسیون آموزش می‌بینند اما چنین پزشکانی در ایران در اختیار داوران نیست، چون آنها عضو باشگاه‌ها نیستند و توانمندی داوران برای دویدن بیشتر در زمین و افزایش مهارت در مسابقه به حساب هیچ تیمی واریز نمی‌شود. به همین دلیل دوپینگ داوران باید هرچه سریع‌تر از متن مصاحبه‌های مسئولین فدراسیون خارج شود، در غیر این صورت آنها به ندانستن مقررات بین المللی بیشتر از همیشه متهم خواهند شد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391