برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

انتخابات هیئت فوتبال فارس: همه ابهامات حقوقی

چهارشنبه، ۱۷ آبان ۱۳۹۱، ساعت ۲۰:۴۰ — گل

برگزاری انتخابات هیئت فوتبال فارس با ابهامات بسیاری همراه بود. ابهاماتی که بصورت شکلی و ماهوی مطرح شد اما هیچکدام نتوانست بر تصمیم کفاشیان مبنی بر سالم بودن انتخابات تاثیر گذار باشد و مرغ او همچنان روی یک پای خود «لی لی» می کند! اینجا به ابهامات حقوقی موضوع می پردازیم:

هادی آیت اللهی

عدم درج آگهی در نشریات

بر اساس اسناسنامه هیئت‌ها باید فراخوان ثبت نام از کاندیداها به صورت آگهی در نشریات محلی درج گردد. در انتخابات فارس این موضوع لحاظ نگردید و دبیر هیئت فوتبال فارس طی یک مصاحبه آن را به صورت ناقص اعلام نمود.
زمان غیر قانونی ثبت نام

ثبت نام به جای هفت روز ، طی هشت روز برگزار شد! این تخلف صریح از اساسنامه بود .

عدم رعایت مواعید

موعدهای مقرر در اساسنامه برای ثبت نام و برگزاری انتخابات رعایت نشد. بر اساس اساسنامه باید بین زمان درج آگهی تا برگزاری انتخابات حداقل ۴۵ روز باشد اما در این انتخابات فقط ۳۸روز لحاظ گردید!ده روز قبل ز انتخابات باید هیئت سه نفره بررسی کننده صلاحیت نامزدها، اسامی نفرات تایید شده را اعلام می کرد اما این کار سه روز پیش از انتخابات صورت گرفت.کفاشیان اخیرا در نامه ای به سجادی اعلام کرده که در همان مجمع در مورد برگزاری انتخابات از اعضا رای گیری شد که همه موافق برگزاری بودند و این موافقت در حکم اصلاح مواعید مقرر در اساسنامه بوده ! این مجمع ، مجمع عادی بوده و اصلاح اساسنامه در مجمع فوق العاده صورت می گیرد و سپس باید برای تایید نهایی به هیئت رییسه فدراسیون ارسال شود. این توجیهی خنده دار بود.

ورود غیرقانونی فدراسیون

در اساسنامه صرفا" به هیئت سه نفره ای مرکب از نماینده اداره کل ورزش استان، دبیر هیئت فوتبال و یک کارشناس حقوقی اختیار داده شده تا به بررسی صلاحیت افراد بپردازند. این هیئت سه نفره ، چهار نامزد را مورد تایید قرار داد اما پس از ارسال نامه نهایی آنها به فدراسیون، دبیرکل فدراسیون به شکل غیر قانونی و بدون آن که اساسنامه چنین حقی به او و فدراسیون داده باشد اقدام به حذف نام یکی از نامزدها که رقیب اصلی آیت اللهی بود نمود!

دعوت از افرادی که عضو قانونی مجمع نبودند

زکی پور دبیر هیئت فوتبال فارس به صراحت در برنامه نود اعلام کرد که دعوت از آب پیما به عنوان مدیرعامل باشگاه آبفا اشتباه بوده و او اصلا مدیر عامل آن باشگاه نبوده است!

به حد نصاب نرسیدن مجمع

اعضا مجمع ۵۴نفر بودند که باید دو سوم آنها در مجمع حضور می یافت تا آن مجمع رسمیت یابد.دوسوم یعنی ۳۶ نفر.۳۹ نفر در ابتدای مجمع حاضر بودند که آب پیما نماینده ای را فرستاده بود( به جعلی بودن یا نبودن نامه نماینده او کاری نداریم.) او اصلا عضو مجمع نبوده و به همین دلیل حضور نماینده اش غیر قانونی بودو مجمع با ۳۸نفر رسمیت یافت. هنگام رای گیری هم باید حداقل ۳۶ نفر حاضر می بودند.کمانه مدیرکل ورزش و جوانان فارس و ترابی نماینده آموزش و پرورش از جلسه خارج شدند تا جمع ۳۸نفره ( با احتساب غیر قانونی بودن حضور نماینده آب پیما) به ۳۶ نفر و مرز نهایی حد نصاب برسد. نماینده ممسنی با نامه ای که ادعا شده مجعول است شرکت کرده و با توجه به این امر تعداد به ۳۵ نفر رسیده و مجمع از حد نصاب افتاده است.

دوبار رای دادن یک عضو

یکی از اعضا آنگونه که تصاویر تلویزیونی هم نشان می داد دو بار رای داده که تخلفی آشکار است.

رای سفید غایبان

به جای افرادی که در مجمع حضور نداشتند رای سفید به صندوق انداحته شد! رای دادن غایبین چگونه ممکن است؟

جمیع تخلفات ، پر!

کفاشیان به جمیع این تخلفات به چشم پر کاهی هم نگاه نکرد. هنری که فقط از اعلیحضرت خنده روی فوتبال ما بر می آید و بس!

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391