برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

این فوتبال دروغگو

چهارشنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۱، ساعت ۱۳:۱۷ — جام‌جم آنلاین

عادت خیلی بدی شده که در فوتبال ما عده‌ای به هم دروغ می‌گویند و صداقت در آن اصلی گمشده است. در این موضوع هم انگار نمی‌توان استثنایی قائل شد، از رییس گرفته تا مدیر و سرپرست و بازیکن به هم دروغ می‌گویند تا در این آشفته‌بازار دروغ، فوتبال در فضایی مسموم نفس بکشد.

حجت‌الله اکبرآبادی

شاید اگر خواسته شود دلایل عقب‌افتادگی این فوتبال مورد ارزیابی دقیق قرار گیرد، یکی از دلایلش همین دروغ‌هایی است که بسادگی و بی‌دغدغه گفته می‌شود. از تبعات همین دروغگویی‌ها ارائه گزارش‌های خلاف واقع در مراکز اصلی تصمیم‌گیری فوتبال است.

باز چون این شیوه‌ها باب شده، سرپرست یک تیم معروف برای آن‌که ذهن‌ها را از حقیقت دور کند، مشت زدن بازیکن ملی پوش تیمش به شیشه رختکن را به لیز خوردن پایش ربط می‌دهد و همه اینها در شرایطی است که مردم از طریق تصاویر تلویزیونی در جریان همه چیز قرار گرفته‌اند.

همین دروغگویی‌ها در فوتبال زمینه‌ای برای عدول از قانون شده تا لشکر بازنشسته‌ها در فدراسیون فوتبال متمرکز شوند.

بحث بر سر کارآمدی و توانمندی مسوولان فعلی فدراسیون فوتبال نیست، چه اصولا ممکن است همه آنها نیز در کارشان بسیار حاذق و باتجربه باشند، اما بحث سر این است که وقتی سازمان بازرسی طبق نص قانون تاکید دارد بازنشسته‌ها و دوشغله‌ها نمی‌توانند در انتخابات فدراسیون فوتبال شرکت کنند، قانون نباید به استهزا گرفته شده و مسوولان فدراسیون با نادیده‌گرفتن آن، حضورشان در فوتبال را قانونی جلوه دهند.

باز جالب‌تر این است در شرایطی که مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس اعلام می‌کند در جریان انتخابات فوتبال فارس تخلفاتی صورت گرفته و از این منظر انتخابات باطل است، رییس فدراسیون فرآیند برگزاری این انتخابات را املا قانونی می‌داند!

حال پرسش این است که اگر به جای محمدهادی آیت‌اللهی نایب‌ رییس فعلی فدراسیون، فرد دیگری در انتخابات برنده می‌شد، باز هم رییس فدراسیون بر قانونی بودن انتخابات برگزار شده صحه ‌می‌گذاشت؟

متاسفانه در فوتبال ما عده‌ای به نوعی می‌خواهند خلاف مسیر آب شنا کرده و حقایق را وارونه جلوه دهند. این در حالی است که اگر اصل بر راستگویی و عمل درست باشد، فوتبال ایران با این همه سرمایه انسانی و معنوی و مادی، بهتر می‌تواند از موانع توسعه‌ای موجود عبور کرده و به بالندگی برسد.

حجت‌الله اکبرآبادی - دبیر گروه ورزش

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391