برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

برای نیکی کریمی ، سینماگر فوتبالدوست ؛روزی روزگاری هیچی

دوشنبه، ۲۹ آبان ۱۳۹۱، ساعت ۱۰:۳۹ — گل

هر کس به فوتبال علاقه دارد حتی اگر بازیگر یا کارگردان سینما باشد، نباید خود را صاحب نظر یا صاحب خلاقیت ژورنالیستی ورزشی برای ساخت چنین مجله تصویری در حوزه فوتبال بداند

۱ـ «روزی روزگاری فوتبال» عنوان کتاب حمیدرضا صدر است، کتابی که با نگاهی شخصی به فوتبال، تاریخ را ورق زده و نقش سیاست را جست و جو کرده، مردم را در فوتبال دیده و نگاه نویسنده به گذشته،عنوان «روزی روزگاری» را برای کتاب، انتخاب خوش‌سلیقه‌ای نشان می‌دهد. مجله تصویری روزی روزگاری فوتبال، ساخته نیکی کریمی اما یک گزارش هفتگی از فوتبال است و نیکی کریمی حتی از خلاقیتی حداقلی برای انتخاب عنوان مجله براساس ژانر آن بهره نبرده. آن یکی دو صحنه خاطره‌انگیز و قدیمی از بازی ایران – استرالیا و جام جهانی ۹۸ فرانسه در این مجله، برای اینکه یک گزارش هفتگی از فوتبال «روزی روزگاری ...» لقب بگیرد، کافی نیست.
۲ـ گزارشی که از باشگاه سپاهان تهیه شده در اندازه یک رپرتاژ آگهی تصویری است. گفت و گوهای نیکی کریمی با مدیران باشگاه به سبک رپرتاژ آگهی تنظیم شده و حتی به دم‌دستی‌ترین ظرافت‌ها برای تماشایی شدن یک رپرتاژ آگهی توجه نشده است.

۳ـ در گفت وگوهای جلسه تصویری با مهدی مهدوی‌کیا، منصور ابراهیم‌زاده و احسان حدادی، حرف تازه‌ای پیدا نمی‌کنید. گفت و گوها در اندازه گفت و گوهای روزمره روزنامه‌ای است که البته در بخش‌هایی به گفت و گوهای مجلات خانوادگی زرد با ستاره‌ها نزدیک می‌شود و در دسته همین گفت و گوها نیز بی‌کیفیت به نظر می‌رسد. مصاحبه کننده در قواره یک خبرنگار تازه‌کار ورزشی است، پرسش‌های سردستی و پاسخ‌هایی که هزار بار در روزنامه‌ها خوانده‌ایم و در برنامه‌های تلویزیونی دیده و شنیده‌ایم.


۴ـ آیتم مروری بر لیگ یازدهم، اطلاعات اولیه در حد جدول بازی‌ها، آمار گلزن‌ها و ... را به ما می‌رساند و زحمت یک نگاه فنی یا یک نگاه فانتزی و پخش تصاویری برگزیده و خاص و خواندن گزارشی که متن ژورنالیستی برای آن نوشته شده باشد را نکشیده‌اند. در آیتم اخبار، آمار و اطلاعاتی درباره لیگ برتر می‌شنویم و همین.

۵- نیکی کریمی همیشه خود را بازیگری علاقه‌مند به فوتبال معرفی می‌کرد حتی با این ادعا که اطلاعاتی درباره فوتبال و حرف‌هایی درباره فوتبال دارد اما تماشای مجله تصویری روزی روزگاری فوتبال به مخاطب گوشزد می‌کند که هر کس به فوتبال علاقه دارد حتی اگر بازیگر یا کارگردان سینما باشد، نباید خود را صاحب نظر یا صاحب خلاقیت ژورنالیستی ورزشی برای ساخت چنین مجله تصویری در حوزه فوتبال بداند. حضور نیکی کریمی در این عرصه اتفاقی است در اندازه حضور علی انصاریان در سریال‌های تلویزیونی، به همان اندازه بی‌مزه و به همان اندازه بی‌مایه و زرد. بی‌اطلاعی نیکی کریمی از فوتبال آنجا پیدا است که نیکی کریمی در مصاحبه‌اش با مهدوی‌کیا از او می‌پرسد که آیا تا پایان حضور شما در پرسپولیس همین آقای گده سرمربی‌ بوده یا نه.

در نهایت مجله تصویری روزی روزگاری فوتبال، توپ بازی نیکی کریمی با فوتبالیست‌ها است البته در کنار تهیه رپرتاژ آگهی و یک تجربه تلخ دیگر از سرک کشیدن‌های سینماگران در حوزه فوتبال.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391