برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

دکتر بهرامی نژاد: برگزاری فوتبال در صبح از نظر علمی درست نیست

دوشنبه، ۸ آبان ۱۳۹۱، ساعت ۰۹:۵۹ — ایسنا

استادیار دانشکده تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی معتقد است برگزاری رقابت‌های لیگ برتر فوتبال بانوان هنگام صبح از نظر فیزیولوژیکی معقولانه نیست

تیم تیم ملی بانوان ایران

دکتر مرتضی بهرامی نژاد اظهار کرد: فوتبال ورزشی است که برای کسب نتیجه‌ در آن نیاز به سرعت ، چابکی و توان ورزشکار دارد. حال اگر فوتبالیستی در اجرای این مهارت‌ها ناتوان باشد، طبیعتا سطح مسابقات لیگ نیز کاهش پیدا می‌کند. از سوی دیگر چون در تمام دنیا مسابقات لیگ برتر فوتبال بعد از ظهر برگزار می‌شود، برگزاری این رقابت‌ها هنگام صبح توصیه نمی‌شود.

وی افزود: برای انجام فعالیت‌های چون فوتبال که ورزشکار باید ۹۰ دقیقه در زمین بدود، بدن وی باید در شرایط خواب نباشد. اما هنگام صبح چون هماهنگی بین نیازهای فوتبال و فیزیولوژیکی بدن وجود ندارد این زمان برای اجرای رقابت سنگینی چون فوتبال مناسب نیست.

بهرامی نژاد در پاسخ به این سوال که برگزاری مسابقات فوتبال هنگام صبح چه آسیبی را می‌تواند برای ورزشکار در پی داشته باشد؟ خاطر نشان کرد: با کاهش عملکرد در کارایی ورزشکار، سطح کیفی مسابقات نیز تنزل پیدا می‌کند و چون بدن فوتبالیست شادابی لازم را برای ۹۰ دقیقه دویدن در زمین بازی را ندارد در نتیجه‌ دچار کشیدگی و یا پارگی تاندون پا می‌شود.

این استاد دانشگاه در پایان تاکید کرد: برخی از ورزشکاران هنگام صبح از آمادگی جسمانی پایین‌تری برخوردارند و شرایط بدنی خوبی را برای شرکت در رقابت سنگینی چون فوتبال ندارند، لذا احتمال آسیب دیدگی‌ آنها هنگام صبح پیش از بعد از ظهر است، بنابراین برگزاری رقابت‌های لیگ برتر فوتبال بانوان در زمان صبح از نظر علمی منطقی نیست و سبب کاهش سطح کیفی فوتبال می‌شود.

به گزارش ایسنا، بنا به تصمیم فدراسیون و درخواست برخی تیم‌های رقابت‌های لیگ برتر فوتبال بانوان در نوبت صبح برگزار می‌شود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391