برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

صحبت‌های حاج رضایی، جلالی و رحیمی در نشست شورای راهبردی تدوین سند ملی چشم انداز فوتبال

شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۱، ساعت ۱۸:۴۵ — ایسنا

امیر حاج رضایی گفت: سه فاکتور مدیریت، سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی در فوتبال ایران گم شده است و اگر بگویم در این سال‌ها بی‌رنگ بوده اغراق نکرده‌ام.

امیر حاج رضایی

این کارشناس فوتبال در ادامه نشست شورای راهبردی تدوین سند ملی چشم انداز فوتبال گفت: اینجا بحث از عدالت و فرهنگ مطرح شد، در حالی که معتقدم فوتبال ما از عدالت اجتماعی فرسنگ‌ها دور است و ما مجبوریم از واژه‌های معادل استفاده کنیم.

وی افزود:‌ در طول سالیان زیاد همواره سعی کردیم با تدبیر سطحی مشکلات عمیق را حل کنیم اما خوشحالم که با امیدواری این جلسه را ترک می‌کنم، چون صحبت از فرهنگ و عدالت شد و این دو واژه در فوتبال ما گم شده است و باید برای اعتلای ورزش مورد توجه قرار گیرند.

مجید جلالی نیز در این نشست با برشمردن هفت فاکتور و ویژگی مهم به عنوان شرایطی که فوتبال ایران برای موفقیت باید آن‌ها را دارا باشد، گفت: اگر فوتبال تحت تاثیر مسائل دولتی باشد، کاری از پیش نمی‌بریم. فوتبال باید تشکیلات مشخصی داشته باشد و درآمدزایی کند. بنابراین تا زمانی که وابسته به دولت باشد رشد نمی‌کند.

رحیمی، مدیرعامل باشگاه سپاهان نیز در این نشست گفت: مشکل فوتبال ما پول نیست، مشکل ما بی‌قانونی است.

وی مانند همیشه به نبود تعریف درستی از جایگاه باشگاه‌ها در ورزش کشور اشاره کرد و گفت: باشگاه با علاقه مردم اداره می‌شود، بنابراین شما باید در دولت و مجلس جایگاه باشگاه‌ها را مشخص کنید تا تعریف درستی از آن داشته باشیم. من از دولت و مجلس می‌خواهم جایگاه باشگاه‌ها را مشخص کنند که بالاخره خصوصی هستند یا دولتی.

همچنین حمیدرضا صدر نیز در این جلسه اظهار کرد: معتقدم عدالت را باید ساخت. عدالت چیزی نیست که بخواهیم آن را از جای دیگری بیاوریم. فوتبال فقط به عملکرد باشگاه‌ها مربوط نمی‌شود و بسیار فراتر از آن است. باشگاه‌ها به نهادهای دیگری چون وزارت علوم، شهرداری‌ها و... وابسته هستند.

وی گفت: من از صحبت‌های مجلسی‌ها متعجبم چرا که در فوتبال است که ما می‌توانیم کنار جوانان قرار بگیریم نه در سایر رشته‌های ورزشی.

حسینی، رییس فراکسیون ورزش و جوانان مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: پاشنه آشیل ورزش ما برنامه‌ریزی است. در گذشته بعضی از مدیران خوب دویدند و بعد که زانوهایشان خسته شد و به آخر دوره مدیریت‌شان رسیدند تازه گفتند باید به ورزش فکر کنیم.

وی گفت:‌ آقای عباسی شما یک سال است که آمده‌اید اما این وضع از گذشته تاکنون به همین صورت بوده است. در دوره‌های هاشمی‌طبا، مهرعلیزاده و علی‌آبادی هم شاهد بودیم که همه در سال‌های آخر به این نتیجه رسیدند که باید به ورزش هم فکر کرد! تا زمانی که این ورزش از دست دولت خارج نشود، کار درست نمی‌شود.

وی ادامه داد: متاسفانه در فدراسیون‌ها چیزی به نام برنامه وجود ندارد و ما فقط شاهد تقویم مسابقه‌هایشان هستیم، یا اینکه مثلا در همین مدارس فوتبال، فقط کلاس اول را تدریس می‌کنند و اگر یک نفر بخواهد چند سال در مدرسه فوتبال تعلیم ببیند در همه سال‌ها باید به طور مداوم فقط یک سال را بگذراند. همین می‌شود که ما شاهدیم ورزشکاران در سطوح بالاتر همه یک سطح را در چندین سال گذرانده‌اند و شاهد رشدی نیستیم. به این خاطر است چون نظام‌برنامه‌ریزی وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، در پایان این نشست عباسی با جمع‌بندی جلسه و اینکه از ترکیب اعضای انتخاب شده در این نشست اطلاعی نداشته و این اعضا به عنوان نمایندگانی از کارشناسان و مربیان و... حضور یافته‌اند و البته نظرات درستی هم داده‌اند، گفت: امیدوارم مباحث مطرح شده در این نشست‌ها در جلسات کارشناسی مختص به خود پرداخته شود و جمع‌بندی آن‌ها در سند چشم‌انداز فوتبال لحاظ شود.

وی گفت: در بحث فوتبال نباید افراط و تفریط صورت گیرد. زمانی آنقدر علیه تیم ملی فوتبال انتقاد شد که ما نگران شدیم و خوشحالیم در نهایت تیم ملی نتیجه بدی نگرفت. تیم ملی افتخار فوتبال یک کشور است، نه باید آن طور باشد که برای پرداخت یک پاداش جزئی این همه انتقاد صورت گیرد و نه به گونه‌ای باشد که همه اعتبارات را به فوتبال اختصاص دهیم.

عباسی با بیان اینکه در این دولت بیشترین اعتبارها به زیرساخت‌های ورزش کشور اختصاص داده شده است، گفت: با برآوردی که صورت گرفته ما برای تامین تمامی هزینه‌های لازم در بحث زیرساخت‌ها نیازمند بیش از ۴ هزار میلیارد تومان بودجه هستیم، در حالی که الان عنوان شد بودجه وزارت ورزش و جوانان ۳۰۰ میلیارد تومان است، پس این نیازمند توجه دوستان‌مان در مجلس شورای اسلامی است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391