برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

هاشم زاده: تیم ملی فوتسال می‌تواند بین چهارتیم برترجهان قرار بگیرد

شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۱، ساعت ۰۹:۵۷ — ایسنا

بازیکن تیم ملی فوتسال ایران در جام جهانی ۲۰۰۸ برزیل معتقد است، اتحاد و همدلی که در آن دوره در تیم ملی بود، الان نیز وجود دارد و ایران با این اتحاد می‌تواند بین چهار تیم برتر جهان قرار گیرد.

محمد هاشم زاده درباره حضور تیم ملی فوتسال در جام جهانی تایلند، بیان کرد: تیم ملی بازی‌های دوستانه بسیار کمی انجام داد. ما در سال ۲۰۰۸ با تیم‌های بزرگ دنیا بازی می‌کردیم و اگر در این دوره هم پیش از اعزام به تیم‌های خوب دنیا بازی می‌کردیم، تاثیرگذار بود.

وی ادامه داد: نظر مربی تیم ملی این بوده که جوانگرایی انجام دهد. البته جوان‌های فعلی تیم ملی همه باتجربه‌اند و مطمئنا اگر این جوانگرایی در تایلند جواب دهد، پشتوانه خوبی خواهیم ساخت، اما این را هم باید یادمان باشد که گاهی جوانگرایی بیش از حد نتیجه‌ عکس می‌دهد و ممکن است به تیم لطمه بزند.

هاشم زاده که در جام جهانی ۲۰۰۸ برزیل به همراه تیم ملی به مقام پنجم جهان رسید، درباره اتحاد بازیکنان در آن دوره توضیح داد: مهم‌ترین رویداد در فوتسال، جام جهانی است و ایران در سال ۲۰۰۸ بهترین تیم را داشت. در آن تیم جوان‌ها در کنار با تجربه‌ها بودند و رفاقتی که در تیم وجود داشت، مثال زدنی بود. همه یکدل و مصمم بودیم و همه دیدند که اگر در ثانیه‌های پایانی از ایتالیا گل نمی خوردیم، در بین چهار تیم برتر جهان بودیم. امسال نیز من همان رفاقت را در تیم ملی می بینم و همه بازیکنان برای موفقیت هم قسم شده‌اند. البته جای بزرگانی مثل شمسایی که می‌توانستند به عنوان رهبر، رفاقت را بیشتر کنند، خالی است. اما با این وجود به این تیم امیدوارم.

کاپیتان سابق تیم ملی فوتسال، افزود: خوشبختانه گروه و قرعه ایران در جام جهانی راحت است. اسپانیا را همه بازیکنان و مربیان تیم ملی می‌شناسند و با شیوه بازی آنها آشنا هستند. اما پاناما و مراکش حریف‌های ناشناخته‌ای هستند و ما تا به حال با آنها بازی نداشتیم. این دو تیم سطح چندان بالایی ندارند، اما عرصه جام جهانی متفاوت است و عملکرد هیچ تیمی قابل پیش‌بینی نیست. همچنین با توجه به پیش‌بینی‌ها ، ایران در مرحله یک هشتم نهایی با گواتمالا و یک چهارم نهایی با اوکراین بازی می‌کند که پیش از این نیز با این دو تیم بازی ‌کرده‌ایم و با این اوصاف صعود به نیمه نهایی جام جهانی دور از دسترس نیست.

وی همچنین با بیان این که نباید حاشیه‌های اخیر در تیم ملی به وجود می آمد، افزود: تیم قبل از اعزام به مسابقات باید در آرامش باشد و بازیکنانی که دعوت نشده اند نباید اظهارنظرهای تند می کردند. ما اگر سرمربی انتخاب ‌کرده‌ایم باید تابع تصمیماتش هم باشیم. همه ما نظر شخصی خود را می‌گوییم، اما این سرمربی است که نظر آخر را می‌دهد. بازیکنانی هم که خط خورده‌اند، ممکن است ناراحت باشند، اما باید به نظر صانعی احترام می‌گذاشتند. با این وجود من معتقدم اصغری مقدم و شمسایی که کنار گذاشته شده‌اند می‌توانستند به تیم ملی کمک کنند،‌ البته این نظر شخصی‌ام است.

هاشم زاده در پایان تاکید کرد: صانعی را از نظر فنی قبول دارم و به کارش اعتقاد کامل دارم. امیدوارم تیمش در جام جهانی به موفقیت برسد، چون موفقیت تیم ملی به نفع کل فوتسال است. در حال حاضر نیز موفقیتی که می‌توانیم برای ایران تعریف کنیم، قرار گرفتن در بین چهار تیم اول است چرا که ما در سال ۲۰۰۸ پنجم شدیم و اگر رتبه پایین‌تری کسب کنیم یعنی پیشرفتی نداشتیم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391