برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

جلالی: با اجرایی شدن فرهنگستان فوتبال بسیاری از مشکلات برطرف می‌شود

شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۱، ساعت ۱۰:۰۰ — ایسنا

مربی پیشین تیم فولاد از ارائه طرحی تحت عنوان «فرهنگستان فوتبال ایران» خبر داد و معتقد است این طرح در صورتی که به مرحله اجرا برسد جوابگوی بسیاری از خلاءها و مشکلات کنونی فوتبال در بخش علمی خواهد بود.

مجید جلالی

مجید جلالی، درباره دومین همایش ملی استعدادیابی ورزشی، اظهار کرد: در این همایش طرحی تحت عنوان «فرهنگستان فوتبال ایران» ارائه دادم که نزدیک به ۴۵ نفر از کانون مربیان جوان با شرکت در این همایش از این طرح استقبال کردند. البته اجرایی شدن این طرح بستگی به مشارکت وزارتخانه‌هایی چون آموزش و پرورش، وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون‌ها، باشگاه‌ها، داوطلبان آزاد و سایر سازمان‌های ذیربط همانند شهرداری‌ها و بسیج ورزش کشور دارد.

وی افزود: در این فرهنگستان برای تمام رده‌های سنی از ۷ تا ۱۷ سال به مدت یک سال طرح تمرین خواهیم داشت که با راه‌ا‌ندازی آن در زمینه استعدادیابی کمک بزرگی به رشد فوتبال پایه خواهیم کرد و طی چهار سال آینده اثرات آن را به صورت علنی در فوتبال خواهیم دید.

جلالی درباره ارائه این طرح به وزارت ورزش و جوانان گفت: این طرح را هنوز به وزارت ورزش و جوانان ارائه نکردم و هم اکنون در حال بررسی اشکالات آن هستم که با شرکت در این همایش تصور می‌کنم دیگر با مشکل خاصی روبرو نیست. البته اگر این طرح اجرا شود پایگاه‌ خوبی برای امر استعدادیابی کشور خواهد بود.

مربی پیش تیم فوتبال فولاد، اظهار کرد: هم اکنون نزدیک به شش هزار مدرسه فوتبال در کشور وجود دارد که تقریبا سه هزار مدرسه به ثبت رسیده که این میزان نیز چون کار آنها موازی یا نقطه مقابل یکدیگر هستند خروجی مثبتی ندارند. حتی در بخش آموزش نیز نظام هماهنگی مشخصی وجود ندارد و به طوری که جوانان ۱۱ سال در این مدارس تمرین ۲۷ ساله‌ها را انجام می‌دهند و ۱۶ ساله‌ها به تمرینات فوتبالیست‌های ۱۰ ساله می‌پردازند که این مساله موجب وقفه در پروسه آموزشی شده است .

جلالی خاطر نشان کرد: در این فرهنگستان بخشی به نام مرکز توسعه فوتبال جوانان و بخش دیگری تحت عنوان مرکز توسعه علوم مربیگری داریم که در دل این مرکز بخشی به نام مرکز پژوهش و توسعه تمرینات را خواهیم داشت.

وی با بیان این که نگاه ما به فرهنگستان فوتبال ایران یک نگرش کاملا علمی است، اظهار کرد: با راه‌ا‌ندازی این فرهنگستان به دنبال آن هستیم تا پل ارتباطی بین ایران و برزیل ایجاد کنم تا با شناسایی استعدادهای نخبه و آموزش آنها به مدت سه ماه سپس راهی آکادمی فوتبال کشور برزیل کنیم. البته اجرایی شدن این مساله نیاز به مشارکت و سرمایه‌گذاری نهادهای قوی‌تر دارد.

وی در پایان افزود: اصل فرهنگستان یک پروژه ملی است که هر باشگاه یا وزارتخانه‌ای تمایل به همکاری و مشارکت در چنین پروژه ملی را داشته باشد آماده همکاری با آنها هستم. البته زمانی می‌توان به صورت یک پروژه ملی آن را دید که با محدودیت وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون فوتبال و مشارکت باشگاه‌ها، آموزش و پرورش، داوطلبان آزاد و سایر سازمان‌های ذیربط انجام شود در غیر این صورت اگر باشگاهی بخواهد در این زمینه سرمایه‌گذاری کند دیگر از حالت پروژه ملی خارج می‌شود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391