برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مجید جلالی: بازی با ازبکستان سخت‌تر از بازی با کره است

شنبه، ۱۳ آبان ۱۳۹۱، ساعت ۱۷:۱۹ — ایسنا

کارشناس فوتبال معتقد است که تیم ملی ایران در بازی با ازبکستان بازی به مراتب سخت‌تری نسبت به کره جنوبی پیش‌رو خواهد داشت.

مجید جلالی

مجید جلالی با حضور در نوزدهمین دوره نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها، اظهار کرد: در حال حاضر از نظر نوع بازی، ازبکستان بهترین تیم این گروه است و بازی ما مقابل این تیم به مراتب بازی سخت‌تری نسبت به کره جنوبی خواهد بود.

وی افزود: در بازی با ازبکستان باید به همان پارامترهایی که مقابل کره جنوبی انجام دادیم بسنده کنیم. در آن بازی فیزیکی ، درگیرانه و تخریبی ظاهر شدیم و در این بازی هم باید همان روند را پیش‌ بگیریم. در کوتاه مدت راه دیگری نداریم که انجام دهیم.

کارشناس فوتبال با اشاره به این که مشکل اصلی فوتبال ما مالکیت توپ است، یادآور شد: این مورد را در کوتاه مدت نمی‌شود حل کرد. بنابراین باید دست به یک بازی تخریبی برابر ازبکستان بزنیم و قابلیت‌های آنها را خنثی کنیم. باید قبول کنیم که مقابل تیم‌هایی مثل کره جنوبی و ازبکستان که از نظر بازی تیمی نسبت به ما برتر هستند باید این گونه بازی کنیم. ما باید ضمن خنثی کردن قابلیت‌های آنها در لحظاتی که تبحر بیشتری داریم ضربه خودمان را بزنیم.

سرمربی سابق تیم فوتبال فولاد خوزستان، ادامه داد: ازبک‌ها بهترین تیم گروه هستند. از نظر قدرت بدنی سطح خوبی دارند و در بخش حمله هم برنامه‌هایشان را به خوبی اجرا می‌کنند. بنابراین ما باید مقابل آنها خیلی هوشیارتر از بازی با کره جنوبی باشیم. در بازی با کره دیدیم که روی سانتر از جناحین و توپ‌های بلند آسیب پذیر هستیم و برای رفع این مشکل دو کار می‌توانیم انجام دهیم؛ یا باید مرکز توپخانه‌ای آنها را از کار بیاندازیم و یا در ترکیب خط دفاعی تجدید نظر کنیم.

وی افزود: ازبک‌ها در توپ‌های بلند نسبت به ما برتر هستند و باید قبول کنیم که اگر توپ‌ها روی دفاع ما برسد مشکل ساز خواهد شد. ما باید در این بازی هم کاری را انجام دهیم که در نیمه دوم در مقابل کره انجام دادیم و اجازه ارسال توپ را به آنها ندادیم. فوتبال ما در ارسال‌های بلند ضعف دارد که باید آن را برطرف کنیم.

جلالی در مورد نفرات دعوت شده به اردوی تیم ملی و در پاسخ به این سوال که آیا نفراتی بودند که شایستگی حضور در اردوها را داشتند، گفت: این طبیعی است که وقتی تیمی ۲۲ یا ۲۳ بازیکن خواهد داشت برخی از بازیکنان بر اساس سلایق در ترکیب جای می‌گیرند، اما برخی دیگر در سلایق ما جا نمی گیرند. در این مقطع هم همه باید تسلیم نظر مسئول اصلی تیم که سرمربی است باشیم.

وی نسبت به بازی با ازبکستان هشدار داد و گفت: همه باید در این بازی بسیار سخت هوشیار باشند، چرا که این بازی هم با توجه به شرایط جدول برای آنها حکم فینال را دارد و تلاش زیادی خواهند کرد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391