برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

به خاطر یک جام ناقابل

شنبه، ۶ آبان ۱۳۹۱، ساعت ۰۱:۲۴ — خبرآنلاین

از شما چه پنهان جام حذفی زیاد به چشم نمی‌آمد. در فوتبال ایران وقتی حرف از جام حذفی می‌زدی، همه سرشان را می‌انداختند پایین و نیم ساعت می‌خندیدند!

جام حذفی وقتی ارزشمند شد و مثل سکه در بازار این روزها قیمت پیدا کرد که همه متوجه شدند کنفدراسیون فوتبال آسیا دیگر برای مدارک کاغذی ارسال شده از ایران اعتبار قائل نیست و فقط ارزیابی بازرسان خود را قبول دارد. این شد که سهمیه ایران به یکباره از ۴ سهمیه تبدیل شد به ۲ سهمیه.
کاهش تیم‌های ایران، سهمیه لیگ برتر و جام حذفی برای حضور در آسیا را دقیقا برابر کرد. به این ترتیب جام حذفی یه شبه به طلای ۲۴ عیار تبدیل شد. به هر حال در جام حذفی لازم نبود مانند لیگ برتر، مصیبت و بدبختی‌ ۹ ماهه تحمل شود. با ۵ بازی می‌شد از فرش به عرش رفت.
این وضعیت، همه لیگ برتر را مشتاق حضور در جام حذفی کرده بود؛ اما در این شرایط، فدراسیون فوتبال هم برای خود حرفهایی داشت. فدراسیون به دلایلی که برای مدیران این فدراسیون بسیار محترم است، نمی‌خواهد جام حذفی را برگزار کند. نه رئیس فدراسیون فوتبال که در سال برگزاری مقدماتی جام جهانی برگزاری جام حذفی را به صلاح نمی‌داند و نه نایب رئیس اول فدراسیون که می‌گوید منطقی نیست جام حذفی برگزار شود، هیچ کس در فدراسیون فوتبال به دنبال این نیستند که جام حذفی برگزار شود. به این ترتیب جامی که در همین یک سال اخیر کلی خواهان و هوادار پیدا کرده بود، از چشم فدراسیون فوتبال افتاد تا تیم‌های لیگ برتری برای آسیایی شدن به دنبال سهمیه‌های اول و دوم لیگ برتر باشند.
همه تقلا می‌کنند برای یک جام ناقابل غافل از آنکه اولویت‌های مهمتری هم وجود دارد. جام چه ارزش دارد؟ مهم، صندلی‌هایی است که باید با صعود به جام جهانی باقی بماند... و اما یک سوال: اگر فوتبال بابرنامه و باقاعده و منظم و مدرنی داشتیم، آیا کسی می‌توانست برگزاری دیدارهای مقدماتی جام جهانی را بهانه‌ای برای به هم ریختن بخشی از برنامه‌های یک فدراسیون قرار دهد؟
گیریم که به جام جهانی هم رفتیم. اگر فوتبال ما برنامه نداشته باشد، بعد از جام جهانی ۲۰۱۴ همان بلایی بر سر فوتبال ما می‌آید که بعد از جام جهانی ۲۰۰۶ به سر ما آمد. صعود به جام جهانی خوب است، به شرط آنکه فوتبال، راه خود را بشناسد و طبق آن حرکت کند. مثل ژاپن و کره جنوبی. این تیمها به جام جهانی می‌رسند؛ اما مهمتراز جام جهانی برای این تیمها، برنامه‌ای است که برای رشد فوتبالشان پیاده می‌کنند و صعود به جام جهانی تنها بخشی از آن برنامه است. فعلا که مجبوریم هر چه فدراسیون نوشت، بخوانیم. ما هم می‌خوانیم: «جام حذفی برگزار نمی‌شود».

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391