برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

کعبی:مطمئن باشید کی‌روش بازی‌هایم را ندیده

چهارشنبه، ۱۷ آبان ۱۳۹۱، ساعت ۱۱:۰۴ — قانون‌آنلاین

متاسفانه موضوع این است که یکسری آدمها دور و بر من بودند که نمی‌گویم آدمهای درست و حسابی نبودند اما خواستند مرا خراب کنند تا خودشان را بالا ببرند، وقتی از تیم ملی خط خوردم یک نفر نیامد بگوید مرده‌ای یا زنده و کسی سراغم را نگرفت. فوتبال بی‌ارزش است و تنها رفاقتها می‌ماند.

حسین کعبی

ظاهرش خیلی فرق کرده و حالا هر کس از دور او را ببیند باورش نمی‌شود او همان حسون بچه لشگرآباد اهواز است؛ ماشین آن‌چنانی، کت و شلوار و عینک مارک‌دار و... اما همه اینها تا زمانی هست که با او حرف نزده باشید.

بعد از مدتها که دوباره از نزدیک با او هم‌کلام شدیم هیچ تغییری نکرده بود و مثل همان گذشته‌های نه چندان دور خودش بود. بله حسین کعبی به دور از تمام ظواهر امروزی فوتبالیست‌ها تغییری نکرده بود و با همان سادگی حرفهایش را زد و با افتخار از محلهایی که در آن بزرگ شده صحبت کرد. او که همسری نقاش دارد و بخش مهمی از زندگی‌اش را مدیون اوست با خودش یکی از تابلوهای نقاشی همسرش را آورده بود تا سوژه مصاحبه ما هم جور شود؛ زندگی مشترک یک فوتبالیست خشن با یک نقاش...

متن گفت‌وگوی را با این فوتبالیست کشورمان می‌خوانید:

حسین کعبی این روزها کجاست و چرا دیگر مثل سابق خبری از او نداریم؟

برای اینکه در پرسپولیس و استقلال نیستم که دیده شوم؛ وقتی در این دو تیم بازی کنی توی چشم هستی و رسانه‌ها هم بیشتر به این دو تیم پایتخت بها می‌دهند. کسی دیگر دنبال راه آهن و اخبار آن نیست و اگر الان هم کمی به آن توجه می‌شود به خاطر دایی و حضور چند بازیکن اسم و رسم‌دار در این باشگاه است. رسانه‌ها دنبال محبوبها هستند، دیگر کسی به ما کاری ندارد.

شاید هم به خاطر این است که کعبی افت کرده و دیگر مثل سابق بازی نمی‌کند یا مساله دیگریست که ما نمی‌دانیم.

متاسفانه موضوع این است که یکسری آدمها دور و بر من بودند که نمی‌گویم آدمهای درست و حسابی نبودند اما خواستند مرا خراب کنند تا خودشان را بالا ببرند، وقتی از تیم ملی خط خوردم یک نفر نیامد بگوید مرده‌ای یا زنده و کسی سراغم را نگرفت. فوتبال بی‌ارزش است و تنها رفاقتها می‌ماند.

خودت چطور؟ در این مسیر اشتباه نکردی؟

چرا اتفاقا در زندگی ورزشی‌ام چند اشتباه و درباره دو سه نفر مصاحبه کردم که الان پشیمان هستم. من می‌خواهم الگو باشم. فوتبال یک روز تمام می‌شود و تنها رفاقت‌ها می‌ماند. دیگر دنبال جنجال و حرف و حدیث نیستم. البته نمی‌گذارم کسی هم پشت سرم حرف بزند و اگر فوتبالی نباشد جوابش را می‌دهم. کعبی آنقدر قوی هست که می‌تواند دوباره به روزهای اوجش برگردد و فیکس (عضو ثابت) تیم ملی شود.

خیلی از بازیکنان هم که در تیمهای شهرستانی بازی می‌کنند به تیم ملی دعوت می‌شوند. فکر می‌کنی تو هم اگر در تیمهای شهرستانی بازی کنی دوباره به تیم ملی برگردی؟

من از اینکه راه آهن را انتخاب کردم ناراحت نیستم اما مطمئن باشید پخش مستقیم بازیها برای دعوت شدن به تیم ملی تاثیر دارد. من به راه آهن کاری نداشتم و تنها به خاطر دایی آمدم، وگرنه اصلا نمی‌دانستم راه آهن کجاست.

خیلی‌ها معتقدند کعبی پیر شده و بر خلاف سن و سال شناسنامه‌ای‌اش دیگر توان گذشته را ندارد؟

اینطور نیست . مطمئن باشید برای کعبی اتفاق خاصی نیفتاده. شما به من حق بدهید که انتظار داشته باشم وقتی چند سال برای تیم ملی زحمت کشیده‌ام به این زودی فراموش نشوم. نه سنم بالا رفته و نه پیر شده‌ام، برخی بازیکنان آنقدر در ۹۰ سوتی دادند اما کسی حرفی نزد اما همه روی من زوم کرده‌اند. آنهایی که کعبی را می‌شناسد می‌دانند آنقدر رک هستم که اگر جزو صغر سنی‌ها باشم بگویم. در ضمن فوتبال به سن نیست، اگر به سن بود الان مهدوی کیا بهترین بازیکن پرسپولیس نبود. فوتبال به مغز است و هوش، من تا ۴۰ سالگی می‌توانم بازی کنم.

پس قبول نداری افت کرده‌ای؟

چرا افت کرده‌ام. بعد از اینکه در قطر و زمان قطبی از تیم ملی خط خوردم و بازوبند را از من گرفتند از نظر فوتبالی افت کردم و روحیه‌ام را از دست دادم؛ اما آنقدر که بعضی‌ها فکر می‌کنند ضعیف نشده‌ام، وگرنه راه آهن با من قرارداد دوساله نمی‌بست. اما امسال دوباره به خودم آمدم و می‌خواهم بشوم همان کعبی سابق.

جدا از بحث افت کردن به نظر می‌رسد کسانی که در پست تو در تیم ملی بازی می‌کنند از تو بهترند.

من نمی‌توانم بگویم از کی بهترم یا کی از من بهتر است؛ چرا که انتخاب بازیکن سلیقه‌ای است. زمانی که برانکو بود من برای تیم ملی ۹۴ بازی انجام دادم که با توجه به سن و سالم یک رکورد به حساب می‌آید و در حال حاضر هم چهار بازیکن از نظر تعداد بازی ملی از من بالاترند. الان صلاحدید مربی این است که بازیکنان فعلی در اردوی تیم ملی باشند. مربیان تیم ملی الان بیشتر بازیهای پخش مستقیم را می‌بینند یا در هتل بازیها را نگاه می‌کنند و بیشتر توجه‌ها هم به تیمهای پرسپولیس و استقلال است.

یعنی کی‌روش چون بازیهای تو را ندیده به تیم ملی دعوت نمی‌شوی؟

مطمئن باشید کی‌روش بازیهای مرا زیاد ندیده و اگر الان در تیم ملی بودم شک نکنید جایم را به کسی نمی‌دادم. برانکو به من علاقه داشت و من هم با جان و دل برای تیم ملی بازی می‌کردم. کی‌روش به یکسری بازیکن دیگر علاقه دارد و آنها الان بازی می‌کنند. شما نگاه کنید بازیکنانی به تیم ملی دعوت می‌شوند که باشگاهشان از راه آهن در جدول پایین‌تر است. مطمئن باشید اگر در پرسپولیس و استقلال بودم الان به تیم ملی دعوت می‌شدم.

به نظر تو اینکه کی‌روش فوتبال ملی را دو قطبی کرده منطقی است؟

این صلاحدید مربی است. تنها می‌دانم برانکو اگر محبوب نبود به خاطر این بود که تنها یک بازیکن از پرسپولیس و استقلال به تیم دعوت می‌کرد. برانکو بهترین مربی‌ای بود که در زندگی‌ام داشتم و خیلی خوب از من حمایت می‌کرد. من در زندگی‌ام مدیون برانکو، فرکی و دادگان هستم و هر چه دارم از اینهاست. بعد از آنها هم دایی خیلی پشت سرم ایستاد و به من اعتماد کرد و برای همین خودم را در این دو سال گذشته مدیون دایی می‌دانم. شما مطمئن باشید اگر دادگان در این فوتبال می‌ماند فوتبالمان از این رو به آن رو می‌شد.

خیلی‌ها برانکو را مربی بزرگی نمی‌دانستند اما حالا که کی‌روش آمده باز هم مردم از نحوه بازی تیم ملی راضی نیستند.

الان شرایط به گونه‌ایست که نباید از تیم ملی انتقاد شود. فقط می‌دانم زمان دادگان از مربی تیم ملی خیلی حمایت می‌شد و رئیس فدراسیون به رسانه‌ها چشم نمی‌گفت و برایشان نمی‌خندید. دادگان پای برانکو و بازیکنان می‌ایستاد و سینه‌اش را برای گرفتن حق آنها سپر می‌کرد. او خیلی مرد است؛ همیشه سر حرفی که می‌زد می‌ایستاد اما مدیریت کفاشیان به من ربطی ندارد که در موردش نظر بدهم.

به نظر کعبی این تیم ملی به جام جهانی صعود می‌کند؟

باید همه دعا کنیم تا تیم ملی به جام جهانی برود تا فوتبالمان پیشرفت کند. الان نمی‌توانم انتقاد کنم اما واقعیت این است که تیم ملی مثل چند سال پیش خوب بازی نمی‌کند. زمان برانکو زیباتر بازی می‌کردیم؛ البته کی‌روش مربی بزرگی است که در پرتغال و رئال مادرید کار کرده و باید به او اعتماد کنیم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391