برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

آیا کفاشیان‌،ترابیان و صانعی را اخراج خواهد کرد؟!

دوشنبه، ۲۲ آبان ۱۳۹۱، ساعت ۰۲:۲۵ — رجا نیوز

مسببان شماره یک حذف تیم ملی فوتسال ایران از رقابت‌های جام جهانی فوتسال در اوج ناباوری به جای اعتراف به تصمیمات اشتباه خود که منجر به حذف تیم فوتسال ایران از گردونه رقابت‌های جام جهانی شد،با ژستی حق به جانب مدعی‌ شدند وظیفه خود را به درستی انجام داده‌اند و اگر تیم فوتسال ایران از جام جهانی حذف شده مشکلی از سوی آنها سر نزده است.

عباس ترابیان

پس از حذف ناباورانه و تحقیرآمیز ایران از رقابت‌های جام جهانی انتظار می‌رفت رئیس کمیته فوتسال و سرمربی ناکام این تیم برای آرام نگه داشتن فضا از سمت خود کناره گیری کنند چون آنها پس از افتضاح در رقابت‌های قهرمانی آسیا در امارات مدعی شدند ناکامی در قهرمانی آسیا را با درخشش در جام جهانی جبران خواهند کرد اما با شکست ایران برابر کلمبیا در مرحله یک هشتم نهایی نه تنها این ناکامی جبران نشد بلکه چهره تیم ملی فوتسال ایران بیشتر از قبل مخدوش شد تا جایگاه فوتسال ایران گرفتار افت فاحشی شود.

با این وجود رئیس کمیته فوتسال در عین ناباوری مدعی شد تیم ملی فوتسال ایران در بازی برابر کلمبیا بسیار زیبا و دلچسب بازی کرد که تماشاچیان از تماشای این بازی لذت کافی را بردند!

عباس ترابیان در ادامه سخنان تامل برانگیز خود در گفت و گو با یکی از خبرگزاری‌ها از عدم کناره گیری خود خبر داده و مدعی شده تا زمانی که کفاشیان از او نخواهد از این سمت کنار نخواهد رفت چون هنوز ماموریتش در فوتسال ایران تمام نشده است!

پس از مصاحبه رئیس کمیته فوتسال فدراسیون، نوبت به سرمربی تیم فوتسال رسید تا ناکامی محض خود را با واژه های کلیشه‌ای از دید منتقدان پنهان کند تا به این ترتیب کسی خواهان کناره گیری وی از سمتش نشود.علی صانعی سرمربی ناکام تیم ملی فوتسال که با تصمیمات خود نقش زیادی در خلق این ناکامی ایفا کرده بود و در حذف بازیکنان باتجربه در ترکیب تیم ملی بیشترین سهم را حذف تیم ملی از این رقابت‌ها ایفا کرد،با استفاده از ادبیات مشابه عباس ترابیان مدعی شد تیم ملی فوتسال ایران با وجود ارائه بازی های قابل قبول در حریان رقابت های جام جهانی به دلیل اشتباهات داوری از گردونه رقابت‌ها حذف شد!

علی صانعی با پنهان کردن ضعف آشکار تیم ملی در بازی‌های تیم ملی در مرحله مقدماتی و دیدار برابر کلمبیا تصمیم گرفت بدون اعتراف به اشتباه خود تمام اشکالات تیمش را پنهان کند تا ناکامی تیمش به نام داور تمام شود، در صورتی که تمام کارشناسان و اهالی فوتسال معتقدند ضعف تصمیم گیری اصولی از سوی کادر فنی تیم ملی سبب شد چنین افتضاحی به بار بیاید.

حذف بازیکنان با تجربه نظیر وحید شمسایی، اصغری مقدم و نادیده گرفتن توانمندی آنها به دلیل اختلاف سلیقه باعث شد تیم ملی فوتسال ایران با ترکیبی ناقص راهی مسابقات جام جهانی شود، عدم شادابی کافی در بازی های تیم ملی این واقعیت را به اثبات می‌رساند که فوتسال ایران همانند دوره حسین شمس رغبتی به کسب موفقیت ندارد اما با این وحود صانعی و ترابیان با پنهان کردن نقاط ضعف تیم ملی مدعی بودند که این تدبیر به خاطر مخفی نگه داشتن تفکرات فنی تیم ملی است در صورتی که چنین مساله ای هرگز وجود نداشت.

کارشناسان بر این باورند که تیم ملی فوتسال در دوره مربیگری حسین شمس با شجاعت و جنگندگی برابر رقبای خود ظاهر می‌شد اما در دوره مربیگری صانعی این روجیه از بین رفت چون صانعی از تفکرات مطلوبی برخوردار نبود که این مساله منجر به ناکامی تیم ملی فوتسال در رقابت های قهرمانی آسیا و رقابت های جام جهانی منتهی شد.

آمار ثبت شده در کارنامه مربیگری علی صانعی در تیم ملی فوتسال نشان می‌دهد وی در دوره ای که مسوولیت فنی تیم ملی را برعهده داشت نه تنها موفق نبود بلکه ضربه جبران ناپذیری را به پیکره رو به رشد فوتسال ایران وارد کرد چون تصمیمات اشتباه وی این رشته پرافتخار را گرفتار حاشیه‌های کاذب کرد که نتیجه آنها از دست دادن جایگاه قهرمانی در قاره کهن و حذف در مرحله یک هشتم نهایی در رقابت‌های جام جهانی بود.

البته در خلق این ناکامی صانعی به تنهایی مقصر نیست بلکه در این میان نام رئیس حاشیه ساز کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال نیز به صورت جدی مطرح است،ترابیان که تاکنون با نوع مدیریت خود حواشی زیادی برای فوتسال به وجود آورده است با برکناری حسین شمس از مربیگری تیم ملی بزرگترین ضربه را به فوتسال ایران وارد ساخت تا ایران به دلیل اختلاف سلیقه شخصی آقای رئیس با حسین شمس یکی از بهترین‌ها در عرصه مربیگری را از دست بدهد!

فوتسال ایران به دلیل سو مدیریت در راس کمیته فوتسال و ضعف فنی در کادر فنی تیم ملی ضربه سنگینی را متحمل شد،بدون شک ناکامی فوتسال ایران در رقابت‌های جام جهانی پس از از دست دادن عنوان قهرمانی آسیا در کشور امارات می‌تواند پیامدهای تلخی را برای این رشته پرافتخار به همراه داشته باشد حال باید دید آیا رئیس فدراسیون فوتبال همچنان رئیس ناکام کمیته فوتسال و سرمربی بدون تجربه تیم ملی را با وجود این نتایج ضعیف زیر چتر حمایتی خود قرار خواهد داد یا این که پس از مدت‌ها نظر منتقدان و کارشناسان را خواهد پذیرفت و زیر برگه اخراج ترابیان و صانعی را امضا خواهد کرد!

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391