برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

خانم کارگردان! فوتبال را به فوتبالی‌ها بسپار

دوشنبه، ۸ آبان ۱۳۹۱، ساعت ۰۹:۵۹ — جوان‌آنلاین

ورود هنرمندان به وادی ورزش و ورزشکاران به دنیای هنر از آن دست اتفاقاتی بوده که همیشه جار و جنجال و حاشیه‌های خاص خودش را داشته به ویژه اینکه این دو بخواهند در مقوله‌های یکدیگر کارشناسانه هم دخالت کنند.

این اتفاقی است که چند سال است به ویژه از سوی هنرمندان روی می‌دهد؛ آنها که با ظاهرهایی نه چندان مناسب وارد عالم ورزش می‌شوند و به بهانه هواداری از یک تیم خاص شروع به کارشناسی می‌کنند، طبیعی است که برخی روزنامه‌های زرد هم از این آب گل‌آلود ماهی می‌گیرند و با انتخاب تصاویر و تیتر حرف‌های نه چندان مستدل و قابل اتکای آنها برای خود مشتری جمع می‌کنند.

به عنوان نمونه می‌توان به یکی از نشریات ورزشی دیروز اشاره کرد که با چاپ عکس یکی از بازیگران زن سینما از دغدغه‌های او درخصوص بیرون ماندن علی کریمی از میدان مسابقه گفته بود، کسی هم پیدا نشد که به این خانم بازیگر بگوید پرسپولیسی‌ها و فوتبالی‌ها به اندازه کافی دنبال کار کریمی هستند و شما که کوچک‌ترین سررشته‌ای نه از فوتبال و نه از ورزش ندارید لازم نیست به این بهانه خود را در نشریات ورزشی مطرح کنید. خلاصه تا دلتان بخواهد از این دست مصاحبه‌ها و حرف‌ها در روزنامه‌های زرد و نشریات گل و بلبلی دیده می‌شود.

اما این چند خط را نوشتیم که مقدمه‌ای باشد برای ورود به بحث اصلی؛ چندی پیش نوشتیم که یکی پیدا شده که در فوتبال می‌چرخد و دوربین به دست از حواشی آن فیلم برمی‌دارد، نوشتیم که یکی پیدا شده تا از اوضاع نه چندان مطلوب فوتبال بهره ببرد و کیسه‌ای را که دوخته پر نماید از جار و جنجال‌های اطراف فوتبال.

خب این هنرمند کارگردان خانم قراردادی را هم با فدراسیون فوتبال تنظیم کرده که ظاهراً کاملاً قانونی قرار است مجموعه‌ای تحت نام «روزی روزگاری فوتبال» را به زودی در شبکه سینمای خانوادگی به عموم عرضه کند اما نکته اینجاست که فوتبال خود به اندازه کافی حاشیه و جار و جنجال و مسائل غیراخلاقی دارد پس لازم نیست که برخی هنرمندان هم که این روزها تشت رسوایی‌شان در خروجی سایت‌ها از پشت‌بام افتاده نیز وارد آن شوند. کارگردان مجموعه «روزی روزگاری فوتبال» اخیراً در جشنواره ابوظبی حاضر شد و عکس‌هایی که از او در سایت‌ها منتشر شده به هیچ عنوان شباهتی به آنچه در ایران می‌بینیم، ندارد. وی که پیش از این نیز با اظهارنظرهایی درخصوص دفاع مقدس خط فکری و عدم تقید به موازین شرعی و دینی خود را ثابت کرده بود حالا و با انتشار این عکس‌ها دیگر جایی برای دفاع از خود باقی نگذاشته است، پس چه بهتر فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ پیش از آنکه دیر شود در اقدامی پیشگیرانه با فسخ یکطرفه تفاهمنامه و قرارداد با این کارگردان پای خود را از این حاشیه بد کنار بکشند.

به این خانم هنرمند باید توصیه کرد که بهتر است به جای فیلمبرداری از فوتبال، دوربینت را برای کار خودت و کارگردانی یک فیلم سینمایی روشن کنی هرچند که شاید در این راه موفق نباشی اما مطمئن باش روزی فیلمساز خوبی می‌شوی!

حرف آخر اینکه این قبیل هنرمندان عزیز بهتر است به جای نگرانی درخصوص ورزش به خصوص فوتبال و ستاره‌های آن بیشتر نگران حال و روز خراب خود باشند و بیشتر از این در سفرهای خارجی یا حتی صفحه‌های مجازی خود با آبروی ایران و ایرانی بازی نکنند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391