برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

علی کریمی: بردن ازبک‌ها از مصدومیت من مهم تر است

پنجشنبه، ۱۸ آبان ۱۳۹۱، ساعت ۱۰:۳۶ — قدس‌آنلاین

علی کریمی حین بازی با تاجیکستان و در روزی که با آن دریبل های خلاقانه اش همه را مجذوب خود کرده بود مصدوم شد.

علی کریمی

مصدومیت علی بهانه ای بود تا برخی اعلام کنند که جادوگر برای شرکت در مراسم جشن تولدش خود را به مصدومیت زده است اما کریمی با مصدومیتی جدی رو به رو است و باید تا اعلام نتیجه تست پزشکی صبر کند. شاید یکی از دلایل مهمی که باعث شد علی کریمی دچار مصدومیت بشود دوری بیش از یک ماهه از بازی‌ها باشد. کریمی می خواست در بازی با تاجیکستان به همه ثابت کند که در اوج آمادگی قراردارد اما به خاطر فشار بیش از حدی که به پایش آورد میانه های بازی تعویض شد. او حالا با دردی در ناحیه کشاله پا رو به رو است که شاید سبب شود بازی مهم این هفته با ازبک‌ها را از دست بدهد. کریمی در این گفت و گو به اهمیت پیروزی مقابل ازبک‌ها اشاره می‌کند. او با فروتنی خاصی پیروزی مقابل ازبکستان را از مصدومیتش مهم تر دانست!
وضعیت پایت چه طور است؟
نمی دانم باید MRIبگیرم. نمی دانم این مصدومیت یکدفعه از کجا پیدایش شد!
جایی نوشته شده بود چون می خواستی در مراسم جشن تولدت شرکت کنی خودت را به مصدومیت زده ای!
هرگز این طور نیست. خودم را برای یک بازی ۹۰ دقیقه ای آماده کرده بودم و می خواستم تا پایان بازی در ترکیب باشم. اما یک دفعه کشاله ام به مشکل خورد. نمی دانم چه اتفاقی افتاده اما امیدوارم مصدومیتم چندان حاد نباشد. من آن روز دنبال حضور ۹۰ دقیقه ای در ترکیب تیم ملی بودم تا مدت‌ها دوری ام را به نوعی جبران کنم اما یکدفعه مصدوم شدم.فکر می کنم این یک بدشانسی بزرگ بود.
ممکن است بازی با ازبکستان را از دست بدهی؟
تا جواب عکس های (ام.ار.آی) نیاید نمی توانم چیزی بگویم. امیدوارم این اتفاق نیفتد اما یک چیز را صادقانه می گویم. بازی کردن من مقابل ازبکستان اصلا مهم نیست!
اما برای خیلی از هواداران بودن تو در این بازی مهم است. حتی استقلالی‌ها هم تو را دوست دارند به خصوص وقتی پیراهن تیم ملی را تن می کنی.
من همیشه رابطه خوبی با هواداران داشته ام و همیشه سعی کردم به آن‌ها احترام بگذارم. آن‌ها هم همیشه به من لطف داشته اند اما همان طور که گفتم اهمیتی ندارد که من در ترکیب تیم ملی بازی کنم یا نه. مهم صعود تیم ملی است. امیدوارم این بازی را ببریم و کار تمام بشود.
در بازی با تاجیکستان تعدادی بازیکن جوان و تعدادی بازیکن که تا حالا برای تیم ملی بازی نکرده بودند در ترکیب اصلی قرارگرفتند.
این جوان‌ها همگی از بهترین های لیگ ایران هستند و اگر غیر از این بود به تیم ملی دعوت نمی شدند. ما بازیکنان خوبی در لیگ داریم که حضور آن‌ها در تیم ملی باعث افزایش رقابت بین همه خواهد شد. خیلی خوشحال شدم که بازیکنان جوان و آن هایی که تا امروز فرصت نکرده بودند برای تیم ملی بازی کنند در این میدان محک بخورند. این‌ها آینده سازان تیم ملی هستند.
چهارشنبه با تیم ملی ازبکستان بازی داریم. این بازی از اهمیت فراوانی برای فوتبال ایران برخورداراست. بدون شک پیروزی در این بازی صعود تیم ملی کشورمان به جام جهانی را تا حدود زیادی قطعی خواهد کرد. در بازی قبل تماشاگران حمایت بسیار خوبی از تیم ملی انجام دادند و از همه نقاط ایران تماشاگر به ورزشگاه آمد. چه صحبتی می توانی با هواداران تیم ملی داشته باشی؟
هواداران آن قدر فهیم هستند که نیازی به حرف‌ها وتوصیه های من نیست. آن‌ها خودشان می دانند باید چه کار کنند. من شک ندارم آن‌ها از ما بهتر موقعیت را درک می کنند. نیازی به گفتن من نیست که از هواداران بخواهم در بازی چهارشنبه تیم ملی را حمایت کنند. مطمئن باشید ورزشگاه آزادی مثل بازی با کره جنوبی پر خواهد شد و ما ازبکستان را هم شکست می دهیم.
فکر می کنی به این بازی برسی؟
همان طور که گفتم آزمایشی که روی پایم انجام می شود تکلیف را مشخص می کند. اما دوباره می گویم که بود و نبود علی کریمی در تیم ملی اصلا مهم نیست. ما باید به جام جهانی برویم چه با علی کریمی چه بدون او. منافع تیم ملی فوتبال از من مهم تر است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391