برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

کسری کاظمی: حضور برخی فیزیوتراپ‌ها نمایشی است

دوشنبه، ۱۵ آبان ۱۳۹۱، ساعت ۱۱:۰۵ — ایسنا

فیزیوتراپ تیم فوتبال پیکان معتقد است فیزیوتراپی در باشگاه‌های ایران نسبت به سطح بین‌المللی رنگ و بویی ندارد و لازم است تعامل خوبی بین باشگاه‌ها و فیزیوتراپ‌ها ایجاد شود.

تیم پیکان

کسری کاظمی گفت: بعضی از باشگاه‌ها به دلیل ناآگاهی و تنها به این دلیل که از لحاظ آیین‌نامه‌ای باید فیزیوتراپ داشته باشند، کسانی را استخدام می‌کنند که تنها یک حضور نمایشی در کادر پزشکی دارند.

وی که در رقابت‌های المپیک لندن کار فیزیوتراپی تیم تکواندو را بر عهده داشت، افزود: باید باشگاه‌ها و مربیان به سمتی پیش بروند که فضا و شرایط را برای فعالیت یک فیزیوتراپ آماده کنند و اعتماد دوجانبه‌ای بین آنها به وجود بیاید تا از حضور فیزیوتراپ برای بهبود شرایط جسمی بازیکنان استفاده شود.

این کارشناس ارشد فیزیوتراپی ورزشی با اشاره به اینکه بعضی از باشگاه‌ها به دلیل هزینه دستمزد، از فیزیوتراپ استفاده نمی‌کنند هم گفت: هزینه در بخش پزشکی ورزشی، سرمایه‌گذاری است و در برابر چند میلیارد تومانی که صرف خرید بازیکن، رفتن اردو و تهیه تجهیزات می‌شود، رقم قابل توجهی نیست.

کاظمی افزود: متاسفانه مدیراین وارد سیستم ورزشی کشور می‌شوند که هیچ اشرافی به حوزه پزشکی ورزشی ندارند و متوجه نیستند که یک ورزشکار سرمایه ملی کشور است و ممکن است سال‌ها روی او سرمایه‌گذاری شده باشد و با یک اشتباه این سرمایه از دست می‌رود.

وی در ادامه به وظیفه اصلی یک فیزیوتراپ اشاره و تصریح کرد: درمان آسیب‌های ایجاد شده و از بین بردن عوارض آن در کوتاه‌ترین مدت، وظیفه اصلی فیزیوتراپ است.یک فیزیوتراپ جزیی از کادر پزشکی تیم است که باید در صورت لزوم تعامل و هم‌پوشانی لازم را با سایر پزشکان تیم ایجاد کند و به نوع تغذیه و بدنسازی بازیکن اهمیت بدهد. گاهی ممکن است یک بازیکن دامنه حرکتی‌اش برگشته باشد اما قادر به بازی نباشد؛ در این صورت این فزیوتراپ است که با تمرینات خاص ورزشکار را آماده حضور در میدان می‌کند.

فیزیوتراپ تیم پیکان به جایگاه این تخصص در تیم اشاره کرد و گفت: کسی که تجربه کافی داشته باشد و در مدت حضورش در تیم، جوابگوی بازیکنان باشد، با گذشت زمان هم بازیکنان و هم کادرفنی به او اعتماد می‌کنند و او جایگاه خود را به دست می‌آورد. خوشبختانه رشته فیزیوتراپ ورزشی چند سالی است که در کشور تدریس می‌شود و فارغ‌التحصیلان بسیاری در این زمینه هستند که برای حضور موثر در تیم‌ها باید از تجربه دیگران استفاده کنند تا بتوانند فعالیت حرفه‌ای داشته باشند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391