برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

کشاورز:روانشناس حلقه گمشده ورزش ایران است

دوشنبه، ۲۹ آبان ۱۳۹۱، ساعت ۱۱:۱۹ — ورزش۳

کاپیتان تیم ملی فوتسال حضور روانشناس در تیم‌های ورزشی را بسیار مفید می‌داند.

تیم ملی فوتسال با وجود درخششی که از ابتدای حضورش در مسابقات قهرمانی آسیا داشته و رفته‌رفته نیز به یک تیم مدعی جهانی تبدیل شده،‌ اگر نگوییم سیر نزولی داشته اما به قدرت می‌توان گفت که در ۲ سال اخیر روند رو به رشدی نداشته و اقتدار همیشگی‌اش را از دست داده است.

همین امر و حواشی پرتعدادی که مدت‌هاست بر فوتسال سایه افکنده، باعث شده بازیکنان ملی و باشگاهی با مشکلات روحی عدیده‌ای مواجه شوند.

محمد کشاورز گرچه در میدان یک سد غیرقابل نفوذ است و عبور از وی به کاری بسیار دشوار برای مهاجمان تبدیل اما حواشی گاهی روحیه او را نیز شکننده می‌کند.

از این رو کاپیتان تیم ملی فوتسال معتقد است حضور روانشناس در کنار تیم‌ها تاثیر بسزایی بر روحیه بازیکنان دارد.

به گزارش فارس، او با اشاره به اینکه باشگاه گیتی‌پسند، یک دوره از روانشناس بهره می‌برد، گفت: تاکنون روانشناس در تیم ملی نداشتیم و در باشگاه‌ها هم روانشناس را فقط در گیتی‌پسند دیدم که واقعا موثر بود و بر کار همه تاثیر داشت. من هم معتقدم روانشناس حلقه گمشده ورزش ایران است.

بهترین بازیکن آسیا در سال ۲۰۱۱ افزود: پس از یکی، دو باخت روانشناس تیم جلسه یک ساعته‌ای با ما برگزار کرد و واقعا این موضوع موثر بود، مانند آب روی آتش؛ تیم از هم پاشیده بود ولی روانشناس توانست بار دیگر آن را به هم بچسباند و شرایط بازیکنان را برای بازی فراهم کند. تاثیر روانشناس را دیده‌ام و معتقدم که می تواند بسیار به ورزشکاران کمک کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون احساس کرده به روانشناس احتیاج دارد، خاطرنشان کرد: به روانشناس شاید فکر نکرده باشم، اما زمان‌هایی بوده که با خود می‌گفتم ای کاش یک نفر بود تا با او صحبت کنم. بیشترین لحظه ای که دوست داشتم کسی با من حرف بزند پس از مسابقات آسیایی بود که سوم شدیم. آن زمان نه می‌توانستم بنشینم و نه راه بروم، آرام و قرار نداشتم. فقط می‌خواستم یک نفر به حرف‌هایم گوش کند و با من حرف بزند. فشار بسیار زیادی روی خودم حس می‌کردم. پیش از آسیایی، هیچ‌وقت در آن شرایط قرار نگرفته بودم.

وی گفت: هم‌تیمی‌هایم را هم نمی‌توانستم مخاطب قرار دهم چون با هر بازیکنی می خواستم صحبت کنم می‌دیدم وضعش از من بدتر است.

محمد کشاورز در پاسخ به این سوال که در بین مربیانی که با آنها کار کرده چه کسی در کنار مسائل فنی، می‌تواند بر روحیه بازیکنان هم تاثیرگذار باشد؟ تاکید کرد: حسین شمس واقعا یک روانشناس خوب است. روحیه بازیکنان را می‌داند و دقیقا همان حرفی را می‌زند که باید بشنویم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391