برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

خاطرات کیا: نمی دانم چرا بعد از گل به آمریکا، آنقدر عصبانی بودم!

یکشنبه، ۱۴ آبان ۱۳۹۱، ساعت ۱۳:۴۷ — ستاره

بازیکن محبوب فوتبال ایران، در گفت و گو با نیکی کریمی در فیلم مستند «روزی روزگاری فوتبال» کمی از دوران بچگی اش می گوید و برش های مهمی که در زندگی اش داشته است.

مهدی مهدوی‌کیا

*وقتی بچه بودم، در محل مان با بچه‌ها فوتبال بازی می کردیم. با برادرهایم و بچه محل‌ها بازی می کردیم. من درون دروازه می ایستادم.

*به خاطر اینکه من به بازی برسم و بتوانم درون دروازه بایستم، برادرم اجازه نمی داد بازی شروع شود تا اینکه من از مدرسه برگردم و به جمع شان ملحق شوم.

*در بازی با استرالیا هواداری که برای پاره کردن تور ما به زمین پرید، باعث شد وقفه در بازی ایجاد شود و همین مسئله در کم شدن عطش استرالیایی‌ها تاثیرگذار بود. واقعا روحیه ای که احمد رضا به ما داد و تلاشی که بچه‌ها کردند باعث شد آن بازی تاریخی را ببریم.

*قبل از بازی معروف رم پیش از جام جهانی، ایوویچ به ما گفت شما اصلا به نتیجه بازی کاری نداشته باشید. ما در کمپ رم تمرین می کردیم و روز قبل از مسابقه هم بدنسازی کرده بودیم. همان موقع رمی‌ها ما را دیدند و گفتند مگر فردا بازی نداریم؟ بعد در مسابقه آن اتفاقات افتاد و باختیم. یادم هست روز بعد از بازی، ایوویچ در لابی از ما داشت خداحافظی می کرد، اشک در چشم هایش جمع شده بود. او از نظر بدنی تحول خوبی در تیم ما آماده کرده بود. در یکسال ۲۰ بازی انجام داده بودیم و با آمادگی زیادی به جام جهانی رفتیم.

*گلی که به آمریکا زدم خیلی خاطره انگیز است. هیچوقت از یادم نمی رود. اگر توجه کرده باشید وقتی گل را می زنم، داد می زنم. نمی دانم از چی اعصابم خرد بود.

*بعد از بازی آمریکا در رختکن خیلی شلوغ بود. من با دست روی کمد رختکن می زدم و یکی از دوستانی که اصلا تصور نمی کردیم چنین کاری کند، وسط رختکن رقصید. واقعا به یاد ماندنی بود.

*وقتی برادرم را می خواستیم خاک کنیم، پدرم روی دست من افتاد و گفت دیگر برگرد ایران. اینهمه بازی کردن در اروپا بس است. می خواستم همان موقع برگردم ولی نشد اما ۶ ماه بعد توانستیم بیایم ولی لیست پرسپولیس پر بود و به استیل آذین رفتم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391