برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

ادعای علی خسروی، شایعه استفاده از مواد نیروزا در میان برخی داوران فوتبال ایران

یکشنبه، ۱۴ آبان ۱۳۹۱، ساعت ۱۳:۱۴ — ایسنا

داور بازنشسته فوتبال ایران می‌گوید شایعه شده برخی داوران زن از مواد نیروزا استفاده می‌کنند. او همچنین می‌گوید باید از داوران مردی که مظنون به استفاده از مواد نیروزا هستند، آزمایش دوپینگ گرفت.

علی خسروی اظهار کرد: وقتی به بعضی از داوران آنقدر داوری داده می‌شود که خسته می‌شوند و بعضی دیگر اصلا داوری نمی‌کنند این امر نشان دهنده این است که به داورهای خودمان اعتقاد نداریم.

وی افزود: در بحث نظارت هم ناظران نوبتی کار می‌کنند و به قدرت و میزان عملکرد آنان توجهی نمی‌شود. یا داورانی که از لیست بین‌المللی خط خورده‌اند یا سابقه زیادی در قضاوت ندارند و مدرسان خوبی هم نبوده‌اند بر داوران سطح بالا مثل ترکی و مظفری زاده نظارت می‌کنند.

خسروی مشکل اساسی داوری ایران را در تصمیم گیری‌ها عنوان کرد و افزود: افرادی که در داوری ایران تصمیم می‌گیرند بر روی ضابطه و قانون انتخاب نمی‌شوند. به طور مثال الان اعضای دپارتمان و کمیته‌ داوران در انتخاب هیچ سنخیتی با داوری ندارند و به همین دلیل وقتی در مدیریت و چینش داوران مشکل داشته باشیم داوران هم نمی‌توانند خوب قضاوت کنند.

داور سابق فوتبال ایران ادامه داد: متاسفانه کفاشیان از مسایل داوری اطلاع چندانی ندارد و خود من چندین بار از طریق پیامک مسایل را به او گوشزد کرده‌ام، اما حتی نپرسید که موضوع چیست! به نظرم چون او در جریان مسایل ریز داوری نیست باید علاوه بر اعضای کمیته‌ داوران چند مشاور داوری مستقل به او در این زمینه کمک کنند چون خود او انسان بسیار سالم و یک ورزشکار حرفه‌ای بوده است.

وی در ادامه اظهار کرد: متاسفانه اعضای کمیته‌ داوران ایران از یک مدار بسته و تکراری تشکیل شده‌اند که چندین سال است به دور خود می‌چرخند و همین تعداد می‌روند و می آیند، اما هیچ تحولی در داوری صورت نمی‌دهند و به همین دلیل کفاشیان به یک گروه نخبه داوری مستقل نیاز دارد تا مسایل را به او انتقال دهند.

خسروی همچنین درباره برخی شایعات مطرح شده درباره دوپینگ داوران گفت: الان در داوری بانوان شایعه کرده‌اند که گروهی با دوپینگ بالا رفته‌اند که این در بخش آقایان هم هست و وقتی این شایعات مطرح می‌شود باید از مظنون‌ها آزمایش بگیرند تا همه چیز مشخص شود، ولی این مسایل انتقال داده نمی‌شود.

این کارشناس داوری در پایان خاطر نشان کرد: یکی از بزرگ‌ترین تخلفات در لیست بین‌المللی داوران اتفاق افتاده چون داورانی مثل جهانبازی و بخشی زاده که حدود ۱۰۰ هزار دلار برایشان هزینه شده و داور الیت شده‌اند و در مسابقات خارج از کشور سوت‌های خوبی زده‌اند از لیست خط خوردند، در صورتی که اگر در داخل ضعفی هم داشتند باید به آنان اخطار و فرصت داده می‌شد تا خود را اصلاح کنند، ولی آنها را خط زدند و افرادی را جایگزین کردند که حتی جرات نمی‌کنند برای آنان بودجه سنگین اختصاص دهند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391