برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

خیانت به فوتبال شاخ و دم ندارد

دوشنبه، ۲۲ آبان ۱۳۹۱، ساعت ۱۳:۵۹ — افکارنیوز

تیم فوتبال جوانان ایران با قبول شکست ۴-۱ برابر کره جنوبی از صعود به جام جهانی بازماند. اگرچه شکست در فوتبال امری طبیعی است وممکن برای هر تیمی روی اما وقتی اسباب آن از سوی به اصطلاح خودی‌ها فراهم آید تلخی بسیاری دارد.

تیم تیم ملی نوجوانان ایران و تیم تیم ملی نوجوانان یمن

برای اهالی فوتبال ایران با توجه به برنامه ریزی مسئولان فوتبال پدید آمدن هر شکستی امری عادی شده چه برسد به این که ما این باختن را مقابل حریفان جدی و همیشگی خود مثل کره جنوبی تجربه کنیم.

این امر باعث شده تا بهانه ای به دست متولیان بیفتد که اتفاق خاصی رخ نداده است.

برای این که ما این بهانه را از دست خاطیان و خیانت کاران به فوتبال بگیریم ،می گوییم که اصلا مشکل ما باختن به کره جنوبی نیست. مشکل و ایراد ما به مسئولان فوتبال و به ویژه علی کفاشیان این است که چه به مردم بی احترامی می کنید. نصف ضعف هایی که شما تاکنون داشته اید کافی بود تا هر رئیس فدراسیونی کله پا شود.

آخرین ضربه شما به فوتبال حذف تیم جوانان نیست آخرین خیانت آشکار شما به فوتبال آنجاست که با اصراری باور نکردنی که ناشی از تحمیل یک مربی بی کارنامه بود تیم جوانان را به کجراهه بردید. جایی دیگر نوشتیم که حتی اگر تیم جوانان قهرمان آسیا و جهان هم می‌شد باز از ضریب خطای آشکارتان کم نمی شد. نوشتیم که نه این مربی و بازیکنان مقصرند و نه حتی کمیته به اصطلاح پایه ها...

مقصر اصلی و بزرگ این ماجرا که معلوم نیست چگونه هنوز هم چهره اش پشت پرده مانده همان کسی است که با قدرت توانست این مربی را پس از خفتی که در رده نوجوانان رقم زد بازهم به فوتبال ما تحمیل کند.

کیست نداند که مربیان و چهره های سرشناس فوتبالی ما با شکستی سطحی تر از این که اکبر محمدی رقم زد از چرخه فوتبال خارج می شوند و حتی بسیاری از آنان یک صدم فرصتی که به این به اصطلاح مربی داده شد پیدا نمی کنند . پس کدام عقل سلیمی است که باور کند او با زور چهره ای متنفذ به فوتبال ما تحمیل نشده است.

همانگونه که نوشتیم شکست جزیی از فوتبال است و ما نگرانی چندانی از این باختن‌ها نداریم اما آن قدر هم بی رگ نیستیم تا این دخالت های آشکار را ببینیم و دم نزنیم.

ای کاش کسی مثل کفاشیان که با روشی جالب فوتبال را اداره می‌کند و حتی با خنده به بسیاری از مشکلات این رشته اشاره می‌کند جرات این را داشته باشد که نام این چهره پنهان را آشکار کند. او باید باور کند که با معرفی این خائن به فوتبال خدمتی بزرگتر از صعود تیم جوانان به جام جهانی خواهد کرد.

شاید به این ترتیب علاقه مندان به فوتبال این غم بزرگ را تحمل کنند. یادمان نرود با این شکست فوتبال ما برای چند سال و تا تعویض این نسل به باختن ساده به کره جنوبی عادت کرده است که این را باید دست پخت ناشناسی به نام اکبر محمدی و حامیانش از سطح نوجوانان تا جوانان دانست.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391