برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

رجبی: نگذاشتند صانعی مربی بزرگی شود، آینده او را خراب کردند

سه‌شنبه، ۲۳ آبان ۱۳۹۱، ساعت ۱۴:۱۱ — فارس

آقای گل جام جهانی فوتسال ۱۹۹۲ گفت: صانعی می‌توانست یکی از مربیان بزرگ فوتسال شود، اما مانع این امر شدند.

علی صانعی

سعید رجبی ، در خصوص حذف ایران از رقابت‌های جام جهانی عنوان کرد: اگر بخواهیم مشکلات را بررسی کنیم باید به اتفاقات قبل از جام جهانی بپردازیم. ناهنجاری‌هایی که در لیگ ما صورت گرفت و فصل گذشته تیم دیگری قهرمان می‌شود و یک تیم دیگر را به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام می‌کنند.

وی ادامه داد: زنگ خطر برای فوتسال از رقابت‌های آسیایی به صدا در آمد که سوم شدیم، اما در آنجا نادیده گرفته شد و همه چیز به یک حادثه ربط داده شد. صانعی بازیکن خوبی بود و می‌تواند مربی خوبی هم باشد، اما سرمربیگری تیم ملی کمی برای او زود بود. او اگر چند سال در باشگاه‌ها فعالیت می‌کرد و با آمادگی بیشتری به تیم ملی می‌آمد می‌توانست موفق باشد.

بازیکن اسبق تیم ملی فوتسال ایران خاطرنشان کرد: مشابه این اتفاق در فوتبال نیز برای ما رخ داده است. علی دایی اگر ‌اکنون با این تجربه، هدایت تیم ملی را برعهده می‌گرفت می‌توانست ۱۰ سال سرمربیگری کند و بسیار موفق باشد. یکی از مشکلات اساسی ما در فوتسال نیز بی‌تجربگی مربی بود.

وی افزود: اگر مربی را این گونه انتخاب کردیم می‌توانستیم دستیار خوب را در کنارش قرار دهیم، اما این گونه نشد. از مربی خارجی‌ای استفاده کردیم که هیچ شناختی نداشتیم و او هم شناختی از فوتسال ما نداشت. همه این موارد باعث شد این نتایج رقم بخورد. اگر بخواهیم واقعی به موضوع بنگریم ما در این چهار بازی فقط یک نیمه برابر اسپانیا خوب ظاهر شدیم که آن هم به نمایش انفرادی بازیکنان برمی‌گشت. بازیکنان با بازی نیمه دوم برابر اسپانیا نشان دادند توانایی لازم را دارند اما کادر فنی نتوانست به شکل مناسب از این توانایی استفاده کند.

رجبی درباره اینکه کادر فنی معتقد است موقعیت‌های زیادی را از دست داده و بدشانسی آورده است، افزود: تیم را مگر کادر فنی انتخاب نمی‌کند؟ در بازی دوستانه پیش از جام جهانی همین مشکلات را داشتیم و نمی‌توانستیم ضربات آخر را گل کنیم. همچنین خط دفاعی ما موقعیت‌های ساده‌ای را به حریف می‌داد، البته نظری با واکنش‌های خود مانع دریافت گل شد، اما دیدیم در بازی آخر اشتباه دروازه‌بان ما باعث شد کلمبیا گل دوم را به ثمر برساند.

آقای گل جام جهانی ۱۹۹۲ درباره مدیریت فوتسال تصریح کرد: مدیریت، مربی را تعیین می‌کند. با این انتخاب آینده این مربی را نیز خراب می‌کنند. صانعی می‌توانست یکی از مربیان بزرگ فوتسال شود، اما مانع این امر شدند. همان اتفاقی که در تیم جوانان ما رخ داد. شما ببینید در رده نوجوانان علی دوستی توانست با تجربه خود تیم را به جام جهانی ببرد.

وی ادامه داد: حذف به وسیله تیمی که هیچ سابقه‌ای در فوتسال ندارد اصلا خوب نیست. تمام این مسائل به مدیریت بازمی‌گردد. باید اساسی به این کار نگاه کرد. باید از همه کسانی که در این فوتسال کار می‌کنند چه موافق و چه مخالف استفاده شود تا بتوانیم مشکلات را برطرف کنیم. اگر بخواهیم فقط افراد موافق را دور هم جمع کنیم به هیچ نتیجه‌ای نمی‌رسیم و دوباره همین مشکلات وجود خواهد داشت.

بازیکن اسبق فوتسال ایران یادآور شد: باید توجه ویژه‌ای به فوتسال پایه داشته باشیم. تا وقتی در این رده سرمایه‌گذاری نکنیم آینده‌ای نخواهیم داشت. تاکنون همیشه شعار داده‌ایم. من ۹ سال در تیم‌های پایه فعالیت داشته‌ام اما هیچ اقدامی از مسئولی ندیدم، جز آقای کوشا. باید برای این رده ارزش قائل شویم چون آینده دست آنهاست.

وی با نادرست خواندن جوانگرایی در این برهه گفت: آیا جوانگرایی باید ۲، ۳ ماه قبل از مسابقات صورت می‌گرفت؟ اگر می‌خواهیم این کار را کنیم باید از هم‌اکنون دست به کار شویم و ۴ سال آینده ثمره آن را ببینیم. افرادی مثل شمسایی ۲ ماه قبل از این مسابقات در تیم بودند اما آنها را کنار گذاشتیم. حال کاری به این موضوع ندارم، اما آیا توانستیم جایگزین مناسبی برای آنها پیدا کنیم؟ در فوتسال می‌توان در مدت کوتاهی به شرایط ایده‌آل رسید و شمسایی می‌توانست با حضور در اردوی تیم ملی به تیم کمک کند. ما در ضربات آخر مشکل داشتیم و با شناختی که همه از شمسایی داریم او می‌توانست به تیم کمک کند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391