برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

علی صانعی: بی‌تجربه نیستم، از بازیکنان راضی‌ام

دوشنبه، ۸ آبان ۱۳۹۱، ساعت ۱۱:۰۳ — ایسنا

سرمربی تیم ملی فوتسال نسبت به نتایج ایران در جام جهانی ۲۰۱۲ تایلند امیدوار است و گفت، امیدمان اول به خداست و دوم به ساق بازیکنان.

علی صانعی

علی صانعی ، پیش از حضور در جام جهانی ۲۰۱۲ تایلند درباره وضعیت بازیکنانش توضیح داد: بازیکنان از لحاظ بدنی و فنی به آمادگی کامل رسیده‌اند و من و بدنساز تیم از آن‌ها راضی هستیم. امیدوارم در مسابقه‌ها هم همین آمادگی را داشته باشند. ما در این بازی‌ها از تمام بازیکنان‌مان استفاده می‌کنیم و همه باید به میدان بروند. در بازی دوستانه روسیه هم دیدید که به تمام بازیکنان بازی رسید.

سرمربی تیم ملی فوتسال در ادامه درباره تعداد کم بازی‌های دوستانه بیان کرد: تیم‌ها یک طرفه بازی را لغو کردند و ما هم مثل تیم‌های اروپایی نیستیم که در زمان اندک بازی دیگر را هماهنگ کنیم. تیم‌های زیادی قبول می‌کنند که با ایران بازی کنند اما می‌خواهند که ما به کشور آن‌ها برویم و در این میان مشکل ویزا و خروجی اجازه انجام بازی را نمی‌دهد. اگر اوکراین زودتر اعلام می‌کرد که بازی لغو شده است، ما به دنبال تیم دیگری می‌رفتیم. ما روی این بازی حساب باز کرده بودیم و الان نیز که بازی لغو شده است، پیگیر شکایت‌مان هستیم و دیگر چاره‌ای هم نداریم. با دو بازی دوستانه در برابر روسیه تیم را آماده کردیم.

وی همچنین درباره سن کمش و نداشتن تجربه حضور در جام جهانی به عنوان سرمربی تاکید کرد: نباید به سن مربی توجه کرد. شما به زمانی که یک مربی در یک تیم کار کرده نگاه کنید. ممکن است یک مهندس ۳۰ ساله بهتر از مهندسان آنچنانی کار کند. سن من کم است اما تعداد سال‌هایی که در تیم ملی بوده‌ام به ۱۴ رسیده که این جدای مربی‌گری، در تیم‌های باشگاهی است. اگر به این صورت نگاه کنید متوجه می‌شوید که تجربه کمی هم ندارم، البته ادعایی هم نمی‌کنم. همچنین من با توجه به سنم سعی می‌کنم در ارتباطم با بازیکن نه زور بگویم و نه به آن‌ها اختیار تام بدهم. به هر حال بعد از این همه مدت می‌دانم که به چه شکل باید با بازیکن ارتباط برقرار کرد.

صانعی همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا مبنی بر این که اصلی‌ترین هدف تیم ملی در جام جهانی تایلند چیست؟ تصریح کرد: مهم‌ترین هدف ما رسیدن به فینال است اما برای آن نیز اهداف کوچکتری داریم. ابتدا باید از گروه‌مان صعود کنیم و بعد از آن به فکر حریفان دور حذفی باشیم. به هر حال ما به این جام جهانی امیدواریم و امیدمان هم اول به خداست و دوم ساق بازیکنان. ما برای حریفان احتمالی نیز تمرین‌های اختصاصی انجام دادیم، به هر حال به خاطر حذفی بودن مسابقه‌ها تیم‌ها انتحاری بازی می‌کنند و ما با توجه به این شرایط تمرین کردیم و تاکتیک خاصی را برای هر بازی در نظر گرفتیم. تیم‌های پاناما و مراکش برای خودشان سبک دارند و حریف آسانی نیستند. آن‌ها روی کاغذ راحت به نظر می‌رسند اما در زمین گردن‌کلفتند.

سرمربی تیم ملی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا با توجه به آسان بودن مسیر صعود با دوم شدن در گروه، به فکر باخت برابر اسپانیا است تا ایران به عنوان تیم دوم به مرحله بعدی صعود کند؟ گفت: ما به جام جهانی نمی‌رویم که ببازیم، معلوم نیست که اگر به اسپانیا ببازیم، در بازی بعدی صددرصد می‌بریم. ما برای برد به تایلند می‌رویم اما اگر برابر اسپانیا اتفاقی افتاد ناامید نمی‌شویم.

وی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا قولی برای این بازی‌ها می‌دهد؟ تصریح کرد: جام جهانی جایی نیست که بخواهیم قول بدهیم، چون در این بازی‌ها همه تیم‌ها مسلح می‌آیند و من تنها می‌توانم این قول را بدهم که تمام تلاش‌مان را می‌کنیم تا بهترین نتیجه را بگیریم. از مردم هم می‌خواهم که ما را دعا کنند چون بازیکنان در این مدت واقعا زحمت کشیدند. به هر حال مسابقه است و برد و باخت دارد. ممکن است هر اتفاقی در این بازی‌ها بیفتد اما مطمئن باشید بازیکنان با تمام وجود بازی می‌کنند. اگر انتقادی هم طی بازی‌ها وجود دارد، مطرح شود اما خواهش می‌کنم که این انتقادها سازنده باشد. هرچند من در طی بازی‌ها هیچ سایتی را نمی‌خوانم، چون در بازی دوستانه با روسیه این موضوع را امتحان کردم و نتیجه مثبت داد.


وی افزود: امیدوارم کارشناسان نیز در این مدت حمایت کنند، چون این حمایت از تیم ملی خواهد بود. بنده عددی نیستم که بخواهند از من تعریف کنند. هر کسی هم تحریک‌آمیز صحبت می‌کند و جو را به هم می‌ریزد به ضرر تیم ملی کشورش کار کرده است. البته من تمام مصاحبه‌ها را به مشاور مطبوعاتی‌ام سپرده‌ام و همه مصاحبه‌هایی که در آن اتهام زده شده بود را بعد از جام جهانی پیگیری می‌کنم. به هر حال قرار نبود من به هر اظهارنظری پیش از جام جهانی پاسخ دهم و پیگیری آنها راهی دارد که من بعد از جام جهانی به آن خواهم پرداخت.

سرمربی تیم ملی همچنین درباره مشخص نشدن پاداش از سوی فدراسیون فوتبال برای ملی‌پوشان در صورت کسب نتیجه مطلوب تاکید کرد: بازیکنان فوتسال از اول هم دنبال پاداش نبودند. هدف ما چیزی فراتر از اهداف مادی است. مطمئنا اگر نتیجه بگیریم، فدراسیون هم با توجه به بضاعتش تقدیر خواهد کرد اما فدراسیون هم بضاعتی دارد و فوتسال هم فرزند دیگرشان است و کسی بین فرزندانش فرق قائل نمی‌شود. به هر حال مردم توجه ویژه به فوتسال دارند اما جامعه، فوتبال را بیشتر می‌پذیرد و این طبیعی است که ما نمی‌توانیم با خواسته مردم بجنگیم و باید با آن کنار بیاییم، بنابراین اختصاص پاداش بیشتر به فوتبال نیز امری طبیعی است. البته در گذشته پاداش کمی برای فوتسال در نظر گرفته می‌شد اما فدراسیون قول داده که اگر نتیجه مطلوبی کسب کردیم، جبران کند اما خودم دوست ندارم برای افتخارآفرینی یک تیم عدد و رقم تعیین شود.

صانعی در پایان نیز درباره عدم پخش زنده بازی‌های جام جهانی فوتسال از تلویزیون به ایسنا گفت: به هر حال ما خوشحال می‌شویم که این بازی‌ها پخش مستقیم شود اما ابتدا باید بدانیم که علت پخش نشدنش چیست. شاید آن‌ها دلیل قانع کننده‌ای داشته باشند. به هر حال محدودیت‌هایی در سطح بین‌المللی وجود دارد و من و شما از یک سری مسائل بی‌خبریم. البته شبکه ورزش اعلام کرده که هر طور شده بازی‌ها را پخش می‌کند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391