برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

رئیس اسبق کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال: تعلیق بهانه قانون‌گریزی کفاشیان

پنجشنبه، ۱۱ آبان ۱۳۹۱، ساعت ۱۲:۲۷ — قانون‌آنلاین

چطوراست که یزدانی‌خرم که به هر فدراسیونی رفت منشا خدمات و موفقیت شد به آن شکل کنار زده شد اما به آقای کفاشیان مجوز کار داده شد و مهم‌تر از آن اینکه اجازه دادند کاندیدا شود.

عبدالرحمان شاه حسینی

عبدالرحمان شاه حسینی رئیس اسبق کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درباره تخلفات اخیر در فوتبال همه چیز را به اتفاقات سال گذشته مربوط می‌داند آنجا که خود کفاشیان در اقدامی غیرقانونی نامزد انتخابات و سپس رئیس فدراسیون فوتبال شد. گفت‌و‌گوی «قانون» با شاه حسینی را می‌خوانید.


آقای شاه حسینی! حتما اتفاقات اخیر فوتبال را دنبال می‌کنید. اتفاقی که در انتخابات هیات فوتبال استان‌های فارس و کرمانشاه رخ داد باعث تاسف بود. نظر شما چیست؟
ببینید، قبل از هر چیز باید بگویم که ما از لحاظ داشتن مقررات و قوانین هیچ کم و کاستی نداریم. قوانین خیلی خوبی داریم اما این فدراسیون فوتبال نشان داده که اصلا مجری خوبی نیست.
چرا؟
چون در همه کارها به صورت سلیقه‌ای عمل می‌کند. نیازی به توضیح بیشتر ندارد. واقعا در همه امور هر کاری دلشان بخواهد انجام می‌دهند و به تنها چیزی که اهمیت نمی‌دهند کار کارشناسی است. همین نگاه سلیقه ای مدیران فدراسیون فوتبال باعث شده تا امروز در سطح انتخابات هیات فوتبال استان‌ها نیز شاهد هرج و مرج و تخلفات متعدد باشیم.

اتفاقا بحث ما هم در مورد انتخابات هیات فوتبال استان‌هاست. چرا این اتفاقات رخ داده است؟
ببینید، این انتخابات‌اخیر زاییده همان انتخابات ۱۵ اسفند است. مرجعی انتخابات این استان‌ها را برگزار کرده که خودش محصول یک انتخابات غیرقانونی است. مگر نه اینکه آقای کفاشیان اصلا حق نداشت کاندیدای انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال شود اما او رئیس فوتبال شد و جوی هم به راه افتاد که وزارت ورزش و سازمان بازرسی ترجیح دادند با او و فوتبال مدارا کنند تا اینکه مقابلش بایستند اما این فدراسیون چه پاسخی به این اعتماد داد؟ حالا نتایج انتخابات هیات فوتبال استان‌ها جز بی‌اعتمادی مردم نسبت به فوتبالی‌ها حاصل دیگری ندارد.

البته آقای کفاشیان از هیات دولت مجوز کار دارد.
بله، تنها هیات دولت می‌تواند به فردی که بازنشسته است مجوز کار بدهد. البته تا جایی که من خبر دارم دولت به آقای کفاشیان یک سال مجوز داده تا رئیس فدراسیون فوتبال باشد نه چهار سال.

اما خود فدراسیون مدعی است که تا چهار سال باید در راس امور باشد.
بله، آقایان این ادعا را مطرح می‌کنند و تا کسی از کارهایشان انتقاد می‌کند بحث تعلیق را به عنوان تهدید مطرح می‌کنند.

کفاشیان اعتقاد دارد که فدراسیون فوتبال یک نهاد مستقل است و باید طبق مقررات فیفا عمل کند. مجمع انتخاب آقای بهروان نیز با همین استدلال برگزار شد. نظر شما چیست؟
مجمع که طبق قانون نباید با نامزدی آقای بهروان برگزار می‌شد همان طور که آقای کفاشیان حق نداشت خود را نامزد ریاست فدراسیون فوتبال کند. در ضمن خود فیفا تاکید می‌کند که فدراسیون فوتبال همه کشورها می‌توانند با رجوع به قوانین کشور خود و البته فیفا کارهایشان را انجام بدهند. درقانون ما هم درست یا غلط آمده است که افراد بازنشسته نمی‌توانند دوباره در انتخابات فدراسیون شرکت کنند.

البته بازنشسته‌هایی هم هستند که می‌توانند بسیار مورد استفاده قرار بگیرند و مفید واقع شوند. نه؟
اتفاقا یکی از بحث‌های اصلی من پس از انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال همین بود. گفتم اساسنامه فدراسیون باید تغییر کند. ما الان مجمع خوبی نداریم. به این دلیل که مجمع ما ساختار مناسبی ندارد. مجمع باید از افرادی تشکیل شود که تجربه و تخصص‌شان خیلی از مواقع گره‌های کور را باز کند. اتفاقی که هفته گذشته رخ داد جز قانون‌شکنی چیز دیگری نبود. مجمع در حال حاضر خودش مرئوس آقای کفاشیان است. بنابراین چنین مجمعی چطور می‌تواند از رئیس فدراسیون فوتبال در مورد ناکامی‌ها توضیح بخواهد. من گفتم مجمع باید ساختارش تقویت شود. پیشنهاد دادم که همه روسای قبلی فدراسیون فوتبال به عضویت مجمع درآیند. دادکان، مصطفوی، صفی‌زاده، نوآموز و خیلی‌های دیگر. بهتر است از اتحادیه‌های داوری، مربیان و بازیکنان هم استفاده کنیم. حتی کاپیتان‌های تیم ملی در سال‌های اخیر هم می‌توانند نقش خوبی ایفا کنند. برای نجات فوتبال چاره‌ای جز تغییر ساختار مجمع وجود ندارد. من این بحث را مطرح کردم اما آقایان گفتند شاه‌حسینی می‌گوید مجمع باید منحل شود. در صورتی که پیشنهاد من تقویت مجمع بود نه منحل کردن آن.

از حرف‌های شما این طور برداشت می شود که مخالف قانون منع کار برای بازنشسته‌ها هستید؟
این قانون باید در ورزش اصلاح شود. تنها مرجعی که می‌تواند به ورزش کشور کمک کند تا از بحران نجات یابد مجلس شورای اسلامی است. آنها با برداشتن این بار از دوش ورزش می‌توانند زمینه‌ای ایجاد کنند که استخوان خرد کرده‌ها بتوانند شرایط نجات ورزش به خصوص فوتبال را فراهم کنند. اگر هم این اتفاق رخ نداد حداقل‌ترین خواسته ما این است که آقایان در اجرای آن برای هیچ‌کس تبعیض قائل نشوند. چطوراست که یزدانی‌که به هر فدراسیونی رفت منشا خدمات و موفقیت شد اما به آن شکل کنار زده شدولی به آقای کفاشیان مجوز کار داده شد و مهم‌تر از آن اینکه اجازه دادند کاندیدا شود. بنابراین تخلفات انتخابات هیات فوتبال استان‌ها با توجه به فدراسیونی که خودش محصول یک اقدام غیرقانونی است اصلا برای من تعجب برانگیز نیست. این تخلفات تعجب برانگیز نیست اما برخورنده است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391