برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

شاهرخی: کار سخت را بهتر انجام می‌دهیم

جمعه، ۲۶ آبان ۱۳۹۱، ساعت ۲۰:۳۷ — ورزش۳

سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال گفت: ناکامی سه تیم ملی فوتسال، فوتبال جوانان و بزرگسالان ما در هفته‌ اخیر از استرس و نداشتن تمرکز ناشی شدند.

همایون شاهرخی

همایون شاهرخی درباره شکست تیم ملی فوتبال برابر ازبکستان، اظهار کرد: بازی بدی نبود، اما نتیجه‌اش خوب نبود. این نتیجه‌ حاصل فشاری بود که قبل از بازی به تیم وارد شده بود و همه خود را در جام جهانی می‌دیدند. این مساله کیفیت کار را پایین آورده بود.

وی ادامه داد: در هفته‌ اخیر فوتبال با سه ناکامی همراه شد. داستان هر سه ناکامی هم این بود که بازیکنان و مجموعه تیم به جای فکر کردن به بازی به فکر جام جهانی و اتفاقات پس از آن بودند. تیم ملی جوانان ، تیم ملی فوتسال و تیم ملی بزرگسالان بدون شک از همین ناحیه ضربه خوردند. این حرف من بر اساس تجربه‌ای است که سال‌ها در فوتبال کسب کرده‌ام.

شاهرخی همچنین گفت: ما در ورزش دوست داریم رویایی فکر کنیم که همین مساله باعث سرشکستگی‌مان می‌شود. بازیکنان ما در برابر ازبکستان طوری به توپ ضربه می زدند که انگار هر سه امتیاز بازی را گرفته‌ایم! در حالی که فوتبال اصلا قابل پیش‌بینی نیست. پیش از بازی خیلی‌ها پای تخته یا در روزنامه‌ها گفته بودند که ازبک‌ها را می بریم، اما تجربه ۵۰ ساله من می‌گوید که هیچ چیز فوتبال پیش از تمام شدن ۹۰ دقیقه آن معلوم نیست.

سرمربی اسبق تیم ملی در ادامه گفت: اگر هر نیمه بازی را به سه قسمت ۱۵ دقیقه ای تقسیم کنیم باید گفت که در ۱۵ دقیقه اول ما خیلی خوب و با انگیزه بودیم،اما متاسفانه رفته‌رفته ازبک‌ها بر بازی مسلط شدند. در ۱۵ دقیقه پایانی هر دو نیمه بازی حالت متعادلی به خود گرفت، اما در دقایق پایانی که ما یک گل عقب افتاده بودیم به بازی احساسی رو آوردیم. این مساله که هر چه توپ به دستمان می‌آمد روی دروازه‌ می‌ریختیم اتفاق جالبی نبود. مخصوصا این که ازبک‌ها روی هوا از ما بهتر بودند. چند موقعیت خوب گل هم که داشتیم روی حرکات زمینی به دست آمد. ما تمام توپ‌ها را بلند فرستادیم و مدافعان حریف هم همه آنها را جواب دادند.

وی در پاسخ به این سوال که تعویض‌های سرمربی تیم ملی را چگونه دیده است، اظهار کرد: من هرگز درباره «نفر» صحبت نمی‌کنم، اما در مجموع اعتقاد دارم که با توجه به فیزیک قوی و قد بلند ازبک‌ها بهتر بود بازی را به روی زمین می‌کشاندیم. گل محمد نوری هم که از سوی داور مردود شد روی زمین به ثمر رسید. اوایل بازی که دژاگه نفوذ کرد و توپ را برای قوچان نژاد ارسال کرد و خطر ساز شد هم حاصل یک حرکت روی زمین بود. تیم ملی می توانست با آوردن دو گوش به زمین و با دریبل زدن، از دو طرف نفوذ کند وآن وقت سانتر کند که خطرساز شود. سانتر مستقیم که در دستور کار تیم ملی قرار گرفته بود مرا یاد فوتبال «علی اصغری» می انداخت.

شاهرخی افزود: تیم ملی متعلق به فرد خاصی نیست، بلکه به همه ملت تعلق دارد. وقتی یک ملت، پشت تیم ملی است باید با دید بازتری به آن نگاه کنیم. خودم معقتدم که فوتبالیست ایرانی قبل از آن که مغرور شود باید منطقی فکر کند. ما به لبنان باختیم در حالی که همه می‌گفتند پنج گل به آن تیم می‌زنیم. پس از آن باخت بازیکنان و مسئولان منطقی فکر کردند و در نهایت به هر ترفندی بود کره جنوبی را بردیم. اما متاسفانه در باد پیروزی برابر کره جنوبی خوابیدیم و دیگر کسی نه از تیم ملی بازدید کرد و نه کسی سراغی از آن گرفت. همه از احتمال ۷۰ درصد به ۹۰ درصد صعود به جام جهانی حرف می‌زدند. من هم به عنوان یک ایرانی می گفتم که ازبکستان را می‌بریم، اما در مقام یک کارشناس می دانستم که نتیجه‌ فوتبال تا سوت پایانش معلوم نیست.

وی همچنین گفت: ما ایرانی‌ها نشان داده‌ایم که در ورزش همیشه کار سخت را راحت‌تر از کار آسان انجام می‌دهیم! اگر در سه بازی آینده مانند ۲۰ دقیقه اول بازی با ازبکستان به بازی مسلط باشیم می‌توانیم موفق شویم. ضمن این که اگر موفقیتی کسب کردیم نباید مغرور شویم. در چندین سال اخیر، گروه امسال ما راحت‌ترین گروه برای رسیدن به جام جهانی است. قرار نیست که به هم نان قرض بدهیم و تعارف کنیم. متاسفانه کج سلیقگی‌های مدیریتی کارمان را به اما و اگر کشانده است و این اما و اگر تا خرداد سال آینده ادامه خواهد داشت.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391