برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

اشک های شمس در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری ها

سه‌شنبه، ۹ آبان ۱۳۹۱، ساعت ۱۷:۵۵ — فارس

حسین شمس که در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها در خصوص حضور تیم ملی ایران در رقابت های جام جهانی ۲۰۱۲ تایلند گفت:

حسین شمس

با توجه به اینکه گروه آسانی داریم و سرمربی تیم ملی نیز تیمش را به خوبی انتخاب کرده و به خواسته هایش رسیده فکر می کنم راه تا صعود به فینال باز باشد و اگر اتفاقی نیفتد می توانیم به راحتی فینالیست شویم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا حسرت عدم حضور در جام جهانی را نمی خورد گفت: یاد گرفته ام خودم را با شرایط وفق دهم. بعد از اینکه مرا از فوتسال بیرون کردند نوکری ناشنوایان را کردم و با این تیم قهرمان جهان شدم. بعد از آن هم همین عنوان را با دانش آموزان به دست آوردم. شاید من را از فدراسیون بیرون کردند اما نمی توانند از ایران بیرونم کنند و اجازه ندهند در هوای ایران تنفس کنم. حالا که زورم به فدراسیون نرسیده و آنها نخواستند از من استفاده کنند سایرین در حال استفاده هستند.

شمس در پاسخ به اینکه آیا وحید شمسایی نمی توانست در تیم ملی فوتسال ایران باشد، تاکید کرد: قطعا اگر شمسایی بود می توانست مانند سال ۲۰۰۸ از لحاظ فنی کمک حال تیم ملی باشد. چرا که معتقدم وحید تا ۲ سال دیگر جواب می دهد ما به راحتی وی را با کج سلیقگی از رسیدن به افتخار چهار دوره حضور در جام جهانی محروم کردیم.

سرمربی سابق تیم ملی فوتسال در خصوص اینکه مایلی کهن و درود گر ادعا می کنند پدر فوتسال ایران هستند؛ به نظر وی چه کسی پدر فوتسال ایران هست گفت: پدر فوتسال ایران حاج عباس غفران پناه بود که پول را به فوتسال آورده به این رشته ورزشی شخصیت داد. سایرین هم که ادعا می کنند را می توان خواهرزاده های فوتسال به شمار آورد.

شمس در ادامه این گفت وگو زمانی که با تقاضای خبرنگاری که از وی درخواست کرد خاطره ای از جام جهانی ۲۰۰۸ تعریف کند به شدت احساساتی شده در حالی که اشکهایش جاری شده بود گفت: روز بازی مقابل جمهوری چک یک معلم از یکی از مدارس دخترانه در تهران با من تماس گرفت و این گونه تعریف کرد که یکی از دانش آموزانش از من خواسته است تا برای پیروزی تیم ملی فوتسال همراه با همکلاسی هایش در مدرسه نماز جماعت برپا کنیم و من هم زمانی که درخواست صادقانه این دانش آموز را دیدم آن را قبول کرده و پس از زنگ مدرسه بچه‌ها را در نمازخانه گرد هم جمع آوردم.

وی با حرارت خاص در حالی که گریه می کرد ادامه داد: به واقع نمی دانم شماره من را در روز مسابقه با جمهوری چک چگونه پیدا کرده بودند. من هم پس از این ماجرا موضوع را با گریه برای بازیکنان تیم ملی تعریف کردم و همین موضوع باعث شد تا مقابل حریف مان مستحکم به میدان رفته و پس از ۱۶ سال به جمع ۸ تیم برتر جام جهانی برسیم. البته من هم پس از بازگشت این مدرسه را پیدا کرده و با تهیه کادوئی ناقابل به سراغ بچه های این مدرسه رفتم.

شمس در پایان گفت: فوتسال ما به دو قسمت تبدیل شده است یک قسمت تا سال ۲۰۰۸ و یک قسمت از این سال به بعد که یک رونسانس در آن ایجاد شد. چرا که هنوز باور نمی کنم از یک مدرسه دخترانه با من تماس گرفته و برای موفقیت ما دعا کنند. با این حال اجازه ندادند روند موفقیت‌ها طی شده و کج سلیقگی کاری کردند که حتی قهرمانی آسیا را هم از دست بدهیم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391