برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

شمس: وزارت ورزش به فوتبال اشراف ندارد

سه‌شنبه، ۲۳ آبان ۱۳۹۱، ساعت ۱۰:۵۳ — بی‌باک‌نیوز

سر مربی سابق تیم ملی فوتسال کشورمان گفت: بعد از مسابقات جام ملت های آسیا در امارات همه کارشناسان گفته بودند که در جام جهانی فوتسال در تایلند نتیجه نمی‌گیریم.

حسین شمس

حسین شمس سرمربی سابق تیم ملی فوتسال اظهار داشت: بعد از مسابقات قهرمانی جام ملت های آسیا در کشور امارات همه کارشناسان گفته بودند که تیم ملی فوتسال ایران با این کمیته فوتسال و سرمربی که تیم ملی دارد، نمی‌تواند نتیجه بگیرد اما آقایان با لج بازی تمام کار را به جایی رساندند که مقابل تیم های درجه ۳ و ۴ فوتسال جهان به تمسخر کشیده شدیم.

وی افزود: آن روزها گفتیم که با این شرایط نمی‌توانیم در جام جهانی فوتسال نتیجه بگیریم اما آقایان گفتند که ما یک پرفسور تاکتیک از اسپانیا می‌آوریم که این ضعف تاکتیکی تیم ملی را بپوشاند، پرفسور تاکتیک که آقایان مدعی بودند، با هزاران یورو دراین اوضاع اقتصادی کشور که مردم برای تامین معاونش خودشان هم با مشکل موجه هستند، به تیم ملی فوتسال ما آمد اما در ۳ بازی که حریفان به یک شکل بازی کردند و دفاع می‌کردند، یک راه نتواست بدهد که تیم ملی ما را از بحران خارج کند.

او در ادامه گفت: وقت آن رسیده که یک تصمیمی از سوی سازمان یا نهادی گرفته شود چون وزارت ورزش هیچ اشرافی روی فدراسیون فوتبال ندارد، خود کفاشیان به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال یک فکری بکند چون تیم ملی فوتسال که محبوب القلوب مردم بوده، قهرمان آسیا و نایب قهرمان جام جهانی کوچک شده و تیم چهارم دنیا بوده، الان به این روز افتاده است به نظر من الان وقت تصمیم گیری در مورد فوتسال است.

وی افزود: مقصر اصلی ناکامی های اخیر در جام ملت های آسیا و جام جهانی ترابیان است چون خیلی‌ها به ایشان گفتند که این کار را نکنید و با حسین شمس قطع همکاری نکنید اما ایشان بحث قرار داد با بنده را پیش کشید و مرا اخراج کرد، همان زمان خیلی‌ها گفتند که این کارها به صلاح فوتسال ایران نیست چون تیم ملی فوتسال تنها تیمی است که در فدراسیون نتیجه می‌گیرد اما آقایان برای اینکه فدراسیون فوتبال را یکدست کنند، تیم ملی فوتسال را هم از موفقیت خارج کردند و الان تمام تیم های فدراسیون فوتبال یکدست شده اند.

او در ادامه گفت: کارنامه یک مربی عبارت است از حضور او در باشگاه های مختلف، علی صانعی سابقه مربی گری نداشت و فقط در دانشگاه آزاد در یک دوره کار کرد که آن تیم به دست ۲ رفت و در نهایت منحل شد، فکر می‌کنم ایشان هیچ تجربه ای برای سر مربیگری نداشت، صانعی پسر خوبی است و بازیکن خوبی هم بوده اما سرمربی تیم ملی ایران بودن شرایط خاصی داشت که ایشان نداشت.

سر مربی سابق تیم ملی فوتسال ایران اظهار داشت: متأسفانه بعد از شکست کلمبیا صانعی اعلام کرد که داور مقصر بود و حریف هم دفاعی بازی کرد و باختیم یعنی ما باید از تیم های حریف خواهش کنیم و آقا را قسم بدهیم که جلو بیایند تا ما گل بزنیم، کادر فنی و صانعی چه راه حلی برای بازی کردن دفاع فشرده حریفان داشتند این راه حل را همه بچه مربی های فوتسال هم می‌دانند اما چطور سر مربی تیم ملی ما و پروفسور تاکتیک از اسپانیا آورده بودند، در این ۳ بازی نتوانستند مشکل تیم ملی را حل کنند و ناکام ماندیم.

وی افزود: قبل از جام جهانی بنده بیش از ۱۰۰ تا مصاحبه کردم و گفتم که وحید شمسایی و جواد اصغری مقدم که به ناحق از تیم ملی خط خوردند، باید در تیم ملی باشند شمسایی به لحاظ فنی و روحی می‌توانست کمک زیادی به تیم ملی ما در جام جهانی داشته باشد ضمن اینکه وحید می‌توانست یک افتخار بزرگ برای کشورمان به دست آورد چون برای چهارمین بار در جام جهانی شرکت می‌کرد.

او در ادامه گفت: متأسفانه کادر فنی می‌دیدند این همه تعویض کردند و بازیکنان جوان را به میدان فرستادند که البته جوانان شایسته ای هم بودند اما هیچ کدام از آنها شمسایی نمی‌شوند اگر شمسایی همراه تیم به جام جهانی رفته بود، به راحتی مشکل ما را حل می‌کرد و گل می‌زد تا الان جزو ۸ تیم باشیم نه اینکه در مورد حذف تیم ملی فوتسال ایران از جام جهانی صحبت کنیم.

وی افزود: فوتسال ما نیاز به تغییرات بنیادی دارد، بعد از مسابقات جام ملت های آسیا در امارات هم گفتم که این کمیته فوتسال توانایی اداره فوتسال را چه بخش باشگاهی چه برگزاری لیگ و چه تیم ملی ندارد و همه دیدند که در تمام این حوزه‌ها چه افتضاحاتی به وجود آمد.

شمس در پایان گفت: تیم فوتسال فولاد ماهان اصفهان که در فوتسال ایران تحول ایجاد کرده بود، به دلیل لج بازی ترابیان از مسابقات کنار کشیده امیدوارم تغییر و تحولی در فوتسال ایران ایجاد شود که این آدم های خوب را به فوتسال برگردانیم، فوتسال ایران پتانسیل بالایی دارد و شایسته حضور در جمع تیم های برتر جهان است اما ترابیان با لج بازی های خود کار را به جایی رسانده که مقابل تیم های درجه ۳ و ۴ دنیا مورد تمسخر قرار می‌گیریم و به راحتی از جام جهانی فوتسال حذف می‌‌شویم.
امیدوارم کفاشیان به وضعیت فوتسال ما رسیدگی کند و در این رشته تغییرات بنیادی ایجاد کند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391