برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

گزارشی از سقوط آزاد فوتبال ایران؛ دلیل خنده های کفاشیان کشف شد!

سه‌شنبه، ۲۳ آبان ۱۳۹۱، ساعت ۱۷:۴۸

ناکامی های سریالی، انتقادات کارشناسان اهالی فوتبال از عملکرد فدراسیون را به اوج رسانده است. در کمال تعجب می بینیم که روسای فوتبال بجای پاسخگویی صحیح به چراهای موجود در صدد فرار از پذیرش مسوولیت این شکست‌ها هستند و رییس هم که مثل همیشه می خندد. شکست های فوتبال ایران در این سال‌ها هیچگاه منجر به اصلاح امور نشده است.

علی کفاشیان

درواقع هر بار که ناکام مانده ایم شاهد فرافکنی بوده ایم و این بار نیز که در یک روز سقوط تیم ملی فوتسال و تیم جوانان کشورمان را به چشم دیدیم. مسئولان فوتبال همچون گذشته بجای قبول اشتباهات خود، تاکتیک نخ نما شده ای را پیش گرفتند که به آن "توجیه" می گویند.

رییس باید هم بخندد!

اصغر شرفی مربی اسبق تیم ملی ایران درباره ناکامی های سریالی فوتبال به خبرنگار ورزشی جهان می گوید: "شما اگر گوش را جای چشم بگذارید و چشم را جای گوش، خب معلوم است که کارآیی نخواهند داشت. در فوتبال هم وقتی افرادی که فوتبالی نبوده و با قواعد آن نا آشنا هستند وقتی در راس امور قرار می گیرند همین می شود!"

این مربی با سابقه در ادامه می افزاید: "فردی مثل کفاشیان در راس فوتبال نشسته که فوتبالی نیست و به همین دلیل می‌رود افرادی را می آورد که آنها هم فوتبالی نباشند و تنها از او اطاعت کنند. آرام آرام همین روند در کل مجموعه حاکم می گردد و در نهایت یکی از اینها سرمربی تیم جوانان می شود و یکی دیگر برای فوتسال تصمیم می گیرد و چون افردی توانمند در زمینه فوتبال نیستند به مشکل می خوریم و تیم هایمان یکی یکی حذف می شوند."

شرفی در ادامه می گوید: "شانس آوردیم که تیم فوتسال ما حذف شد و به برزیل نخورد. شنیدم که برزیل به حریف خود در آن مرحله ۱۶ تا گل زده است و معلوم نبود اگر با این تیم با آنها روبرو می شدیم چه آبروریزی می شد!"

وی در انتهای می افزاید: "در گذشته وقتی به یک رییس حمله و انتقادی می‌شد از شدت ناراحتی صندلی خودش را می شکست اما چون یکی مثل کفاشیان در فوتبال کارنامه ای ندارد، در مواجهه با انتقادات تند و حتی حملات کلامی می خندد چون می داند با این حملات چیزی را از دست نمی دهد و اتفاقا بزرگ هم می شود!"

از آن پشت بیرون بیایید!

"علی جباری" یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران و پیشکسوت این رشته هم درباره این روزهای سیاه فوتبال می گوید: "سالهاست که افارد نشسته در راس فوتبال منتظر یک پیروزی می نشینند تا پشت آن پنهان شوند اما با اولین ناکامی دست آنها رو می شود. وقتی با آن شرایط سخت تیم ملی بزرگسالان ما برابر کره جنوبی پیروز شد همه اینها رفتند پشت آن پیروزی قایم شدند اما حالا مجبورند بیرون بیایند و پاسخ بدهند هر چند در این سالها چیزی که ندیده ایم پاسخگویی بوده است."

این چهره در ادامه می افزاید: "در این سالها مدیران فوتبالی هم در راس فوتبال بوده اند که موفق عمل نکرده اند پس با قاطعیت نمی توان گفت مدیر فوتبالی حتما موفق می شود اما این را باید بگویم که اگر مدیری دلسوز از جنس فوتبال این رشته را اداره کند، دیگر مثل امروز شاهد رابطه بازی و پارتی بازی نخواهیم بود و افراد بر اساس توانایی هایشان به نیمکت های ملی می رسند."

جباری اضافه می کند: "نتایج اخیر حاصل رابطه بازی های آقایان است؛ واقعا خجالت آور است وقتی می بینیم فوتبال مملکت را با این کارها اداره می کنند."

روزهای بدتر فوتبال در راه است!

"ابراهیم آشتیانی" پیشکسوت باشگاه پرسپولیس و از شاخص ترین نفرات تیم ملی ایران نیز در دهه ۵۰ به خبرنگار ما گفت: "این سقوط از همان سال ۹۸ و آن پیروزی‌ها شروع شد چون از آن سالها تا امروز برای فوتبال کاری نکردیم و مدیران غیر فوتبالی با پول های خود و با کمک دلال‌ها فوتبال را داغون کردند!"

این کارشناس می افزاید: "از روزی که کنفدراسیون فوتبال آسیا پایش را روی خرخره فوتبال ما گذاشت و گفت باید حرفه ای شوید تا امروز فقط در حرف حرفه ای شده ایم و فدراسیون فوتبال کشورمان حتی قدرت اداره یکی تیم جوانان را ندارد چه برسد به دیگر بخش ها."

آشتیانی درباره مسئولیتها در فدراسیون گفت: "در کل فدراسیون چند تا آدم فوتبالی پیدا نمی کنید و از رییس و دبیر و نایب رییس و رییس سازمان لیگ تا دیگر بخش‌ها همه افراد نا آشنا به مسایل فوتبال هستند و همین ناآگاهی آنها کار را به این روزها رساند که تیم هایمان یکی یکی حذف شوند."

این چهره تغییرات در راس فوتبال را لازم می داند و می گوید: "باید بروند سراغ آنهایی که فوتبال را می شناسند و دل شان می سوزد وگرنه به جرات به شما می گویم که روزهای بدتر از این انتظارمان را می کشد."

همه می دانند!

می دانیم که رییس فدراسیون فوتبال به این اظهارات هم مثل تمام انتقادات این سالها می خندد و برای پاک کردن صورت مسئله به صرافت می افتد، اما فضایی که امروز فوتبال ما در تمام ابعاد دارد، بخوبی مردم را با مشکلات آگاه کرده است و خوشبختانه برای همگان روشن شده که مشکل فوتبال از کجاست و چگونه از شر این شکست های سریالی خلاص می شویم. امیدواریم بازی روز چهارشنبه ایران با ازبکستان سرنوشت متفاوتی پیدا کند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391