برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

ترابیان: فیفا در مورد درگیری تماشاگران از ما توضیح خواست، احتمال جریمه ایران

شنبه، ۲۰ آبان ۱۳۹۱، ساعت ۱۱:۳۹ — فارس

رئیس کمیته فوتسال گفت: مسئولان فیفا در مورد درگیری تماشاگران ایرانی در دیدار برابر پاناما از ما توضیح خواسته‌اند.

عباس ترابیان

عباس ترابیان در مورد صعود کلمبیا به مرحله یک هشتم نهایی و اینکه کمتر کسی فکر می‌کرد که گواتمالا از جزایر سلیمان شکست بخورد و نتواند راهی یک هشتم نهایی شود، عنوان کرد: این مورد از موارد عجیب و غریب جام است. هیچ کس تصور نمی‌کرد جزایر سلیمان برابر گواتمالا به برتری برسد. این شگفتی‌ها معمولا در جام‌های مختلف رخ می‌دهد. جزایر سلیمان در آخرین بازی ورق را برگرداند و باعث شد کلمبیا به مرحله بعدی صعود کند.

وی در مورد اینکه آیا بازی‌های کلمبیا را آنالیز کرده‌اند، خاطرنشان کرد: ما مطمئن نبودیم که گواتمالا به مرحله بعدی می‌رود. احتمال بیشتر وجود داشت این تیم صعود کند. ما فیلم تمام بازی‌ها را مشاهده کردیم و شناخت کافی از آنها داریم. کلمبیا، پانامای تحصیل کرده است. پانامایی که با اصول فوتسال کمی بیشتر آشناست. تکنیک فردی بازیکنان بهتر از پاناما است اما فیزیک بدنی پاناما را ندارد. کادر فنی باید تدابیر خاصی برای این بازی داشته باشد تا بتواند برابر این تیم به موفقیت برسد.

رئیس کمیته فوتسال تصریح کرد:‌ ایران نام بزرگی است و تیم‌ها از شنیدن این نام ترس بر اندام شان می‌افتد. این موضوع انکار ناپذیر است. امیدوارم با بازی منطقی بتوانیم این مرحله را پشت سر بگذاریم. بازیکنان باید مواظب باشند تا از موقعیت به وجود آمده تمام استفاده را بکنند.

ترابیان با اشاره به بازی کثیف پاناما یادآور شد: پاناما قصد داشت با زدن بازیکنان ترس و دلهره را برای آنها به وجود بیاورد. پاناما می‌خواست بازیکنان را مصدوم کند تا از این طریق نتیجه بگیرد که تا حدودی هم موفق شد، اما همیشه اینگونه نیست. داوران نیز پس از اینکه اعتراض‌های ما را شنیدند نسبت به این امر حساس شده و بعید می‌دانم در مراحل بعدی شاهد چنین مسائلی باشیم.

وی درباره مصدومان تیم ملی گفت: مصطفی طیبی هم اکنون استراحت می‌کند و پنجشنبه پزشکان در مورد مصدومیت او اظهار نظر می‌کنند. این بازیکنان را به مسابقات آوردیم و باید مواظب آنها باشیم. دانشور هم مدعی است که می‌تواند بازی کند. اما کادر فنی قصد ندارد بی‌جهت بازیکنان را خرج کند. اگر مصدومیت جزئی وجود داشته باشد، به بازیکنان استراحت می‌دهیم تا مشکلی برای آنها به وجود نیاید.

ترابیان درباره درگیری تماشاگیان ایران در آخرین دیدار مرحله گروهی خاطرنشان کرد: متاسفانه این مسائل گریبانگیر ما هم شد. پشت دروازه ایران یک سری تماشاگر نشسته بودند که به شکل بسیار زشت و ناپسندی با هم درگیر شدند. این مسئله بسیار زشت بود زیرا کل سالن نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند و این افراد را "هو" کردند. بعضی تماشاگرنماها باعث شدند که هواداران زیر سؤال بروند.

وی افزود: فیفا در نامه‌ای که به دست من رسید درخواست کرد ظرف ۲۴ ساعت توضیحات خود را ارائه کنم. من هم به آنها گوشزد کردم این مسئله به ما مربوط نمی‌شود. دعوایی بود که بین تماشاگران رخ داد. ما سازماندهی برای تماشاگران نداریم و آنها خودجوش در سالن حاضر می‌شوند.

رئیس کمیته فوتسال در پاسخ به این سؤال که آیا تیم ملی لیدری با خود به تایلند نبرده، ‌گفت: اگر قرار هم بوده چنین امری صورت بگیرد، هم اکنون لیدری در تایلند نداریم. ما برای تماشاگران نه بلیتی می‌گیریم و نه از آنها دعوت می‌کنیم. خودجوش به سالن می‌آیند. مسئولیتی هم در قبال آنها نداریم زیرا سازماندهی نمی‌کنیم.

وی درباره احتمال جریمه شدن ایران از سوی فیفا گفت: احتمال این امر وجود دارد که فیفا بخواهد ایران را جریمه کند. باید منتظر بمانیم و ببینیم تصمیم مسئولان در این مورد چیست.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391