برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

ویسی پس از استعفا: من یک دهاتی‌ام و می‌روم کشاورزی

چهارشنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۱، ساعت ۲۲:۴۷ — جوان‌آنلاین

عبدالله ویسی پس از شکست پرگل تیمش برابر پرسپولیس در نشست خبری این بازی حاضر شد و ابتدا با بیان اینکه با نتیجه‌ای که امشب تیمش کسب کرده است، کاری جز تسلیم شدن و خداحافظی کردن ندارد، اظهار کرد:

عبدالله ویسی

ما در طول ۴ هفته ۲۰ گل خوردیم که در دنیا بی‌نظیر است. این واقعا شرم‌آور است. ضمن اینکه تماشاگران امشب بازی خوب و جوانمردانه‌ای دیدند اما فاصله ما و پرسپولیس ۶ گل نبود. تیم ما فوتبال خوبی بازی کرد. من از مدیرعامل و مجموعه باشگاه که پشت من بودند، معذرت‌خواهی می‌کنم و استعفای خودم را اعلام می‌کنم و امیدوارم هر کسی به جای من به پیکان می‌آید موفق باشد.

وی ادامه داد: خدا امشب به ژوزه کمک کرد و شاید امشب او بود که باید ایران را ترک می‌کرد. اما خدا کار کرد که من جوان از تیم بروم و او که یک پیرمرد مظلوم است در ایران بماند و کارش را به نحو احسن انجام دهد. من دیگر به تیم برنمی‌گردم مگر اینکه اتفاق خاصی بیفتد. تفکر من چیز دیگری بود و شاید مربی دیگری که به جای من می‌آید بتواند کارش را محکم‌تر و قوی ‌تر انجام دهد. اگر بازی را کارشناسانه نگاه کنید می‌بینید که ما خوب بازی کردیم اما هر توپی که به یک سوم دفاعی ما می‌رسید گل می‌شد. آدم باید آنقدر شرافت داشته باشد که ایرادش را بپذیرد. امشب ایراد از من بود که نتوانستم ساختار دفاعی تیمم را درست بچینم و اکنون هم چیزی نمی‌توانم بگویم جز اینکه تسلیمم!

وی در ادامه و در پاسخ به این سوال که آیا نمی‌شود ساختار دفاعی پیکان با اضافه شدن چند بازیکن باتجربه در نیم‌فصل تقویت شود؟ گفت: ممکن است یک مربی چنین تفکری داشته باشد و مربی جایگزین من می‌تواند هر کسی را که خواست به تیم اضافه کند. تفکر من این بود که با یک مشت جوان جویای نام در تیم موفق باشم ولی این اتفاق نیفتاده است. اهل کلک و دروغ هم نیستم و استعفایم را اعلام می‌کنم. باز هم می‌گویم که به پیکان بازنمی‌گردم مگر اینکه اتفاق غیر منتظره‌ای رخ دهد که نمی‌دانم چیست.

ویسی در ادامه و در پاسخ به این سوال که آیا مربی دیگری می‌تواند تیم را از مشکلات خارج کند گفت: من همیشه در رفتارم با بازیکنان صادقانه کار کردم. شاید کس دیگری این رفتار من را تحمل نکند. برخی مربیان کارهایی می‌کنند که من بلد نیستم. شاید مربی‌گری ترفند و کلک‌های دیگری دارد که من نمی‌دانم. به هر حال همین حالا هم برخی مربیان کارهایی می‌کنند که از عهده من برنمی‌آید.

در ادامه خبرنگاری از سرمربی مستعفی پیکان پرسید آیا شکست تیمش برابر پرسپولیس از نظر او مشکوک نبوده است؟ وی در پاسخ گفت: من راجع به این شکست فکر بدی نمی‌کنم. در یکی از بازی‌های قبلی ما یکی از مسئولان تیم به من گفت که سه، چهار نفر از بازیکنان انگار آنطور که باید بازی نکردند که من در پاسخ به او گفتم بازیکنانم با شرافت هستند و من به آن‌ها اعتقاد دارم.

ویسی در ادامه و در پاسخ به این سوال که آیا فکر نمی‌کند تیمش امروز بدشانس بوده است گفت: من به بازیکنانی که گرفته‌ام ایمان دارم. این شانسی که می‌گویید، لیاقتی است که خدا به بنده‌هایش می‌دهد. او امشب این شانس را به پرسپولیسی‌ها داد. من پیش از بازی گفته بودم که پرسپولیس خطرناک‌ترین پرسپولیس تاریخ است. آن‌ها آنقدر زخم خورده بودند که می‌خواستند همه عقده‌هایشان را سر ما خالی کنند. من از اینکه هواداران پرسپولیس راضی به خانه‌هایشان بازگشتند خوشحالم اما باز هم می‌گویم که فاصله ما و پرسپولیس ۶ گل نبود.

در ادامه خبرنگار دیگری به ویسی گفت: شما یکی از پاک‌ترین مربیان ما هستید و در این شکی نیست. سوال من این است که وقتی خودتان گفته بودید پرسپولیس خطرناک است، آیا نمی‌شد سیستم تیم‌تان را دفاعی می‌بستید؟ ویسی در پاسخ گفت: خدا شاهد است که اگر در همان ۴ بازی که ۲۰ گل در آن‌ها خوردیم دفاعی بازی می‌کردیم می‌توانستیم نتیجه بهتری بگیریم اما من می‌خواهم که بینندگان از فوتبال تیمم لذت ببرم. البته دفاعی بازی کردن کار کثیفی نیست بلکه ضد فوتبال، چیزی است که من نمی‌پسندم. من اکنون نه به گذشته فکر می‌کنم و نه به آینده. من فقط می‌خواهم که تماشاگران از بازی تیمم لذت ببرند اما متاسفانه باید بگویم که برخی از همکاران شما از ابتدای فصل می‌خواستند که من از تیم بروم.

وی ادامه داد: چند خبرنگار پس از پایان بازی به من گفتند "خداحافظ ویسی"! مگر از رفتن من به آن‌ها چه می‌رسد؟ روز اول فصل نقل و انتقالات یکی از همین خبرنگاران که مطمئنم یک درصد شرافت شمایی که اینجا نشسته‌اید را ندارد نزد من آمد و یک لیست به من داد و گفت که اگر از آن لیست بازیکن بگیرم، از من حمایت می‌کند. من همانجا لیستش را به طرفش پرت کردم و گفتم که اهل این کار نیستم. وقتی قلم شما با شرافت می‌چرخد اگر انتقاد هم بکنید لذت می‌برم اما با افرادی مانند آن خبرنگار چه کار می‌توانم بکنم. شاید وقتی من از پیکان بروم او باز هم به سراغ مربی بعدی بیاید.

سرمربی مستعفی پیکان ادامه داد: من خانه و زندگی و زن و بچه دارم. ماشین هم دارم. من یک دهاتی هستم که نهایتش از فوتبال می‌روم و کشاورزی می‌کنم. نبودن من در فوتبال هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند اما از اینکه در فصل قبل ۲۰ بازیکن و در این فصل هم ۱۹ بازیکن را از لیگ یک به لیگ برتر معرفی کردم افتخار می‌کنم. متاسفانه باید بگویم که برخی از همکاران شما تمرکز من را به هم زدند و من توان مقابله با آن‌ها را ندارم شاید اگر سیاست دروغ و کلک را به کار می‌بردم می‌توانستم در کارم جواب بگیرم اما من با قلب و احساسم حرف می‌زنم.

ویسی همچنین گفت: خدا شاهد است که پیش از بازی ما با صبا ۸ نفر از بازیکنان این تیم به من زنگ زدند و گفتند که از بازی کردن در برابر من خجالت می‌کشند. من به آن‌ها گفتم که باید طوری بازی کنند که همه لذت ببرند. آن روز صبا ۴ گل به ما زد و ۱۰ گل هم نزد.

او همچنین درباره وضعیت فوتبال ایران گفت: نمی‌گویم فوتبال کثیف است و برعکس آن می‌خواهم بگویم فوتبال ایران خیلی پاک است اما شرافت در فوتبال ایران مرده است. مربیان صادقی همچون رسول کربکندی، خانه‌نشین شده‌اند و من هم به خانه‌ام می‌روم. در مربی‌گری کیسه ندوخته‌ام و اگر به پول فوتبال نیاز داشتم آنقدر در پیکان می‌ماندم تا اخراجم کنند. من ۵ ماه است که پولم را نگرفته‌ام و حتی حاضرم باشگاه این پول را به مربی بعدی بدهد. من حتی در زمانی که در فولاد بودم ماشینم را فروختم و به فولاد دادم. همین که مردم در خیابان تماشاگران استقلال و پرسپولیس در ورزشگاه و هواداران آبادانی و انزلی‌چی‌ها در ورزشگاه‌ها من را تشویق می‌کنند از خدا شاکرم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391