برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

عابدینی: شایعه‌ها و حاشیه‌ها را تمام کنیم

یکشنبه، ۲۶ آذر ۱۳۹۱، ساعت ۰۰:۴۴ — ایسنا

رییس اسبق فدراسیون فوتبال گفت: باید شایعه‌ها و حاشیه‌های اطراف فدراسیون فوتبال را تمام کنیم و مشکلات را در داخل مجمع حل کنیم.

امیر عابدینی

امیر عابدینی درباره انتقادهایی که این روزها از فدراسیون فوتبال و شخص علی کفاشیان مطرح می‌شود و نیز شایعه‌ای که درباره استعفای رییس فدراسیون مطرح شده بود، گفت: دیگر باید شایعه‌ها و حاشیه‌ها را تمام کنیم و مشکلات را در داخل مجمع حل کنیم. هرچه باید می‌شد شد، هرچه باید می‌گفتیم، گفتیم. اکنون دیگر باید از فدراسیون حمایت کنیم و درباره مسائل در مجمع تصمیم بگیریم.

وی در ادامه و در پاسخ به این سوال که آیا با تغییرات در فدراسیون موافق است یا خیر گفت: من با تغییرات خارج از مقررات فوتبال مخالفم، به نظر من تغییرات در قالب مقررات داخلی فوتبال معنی دارد. مجمع حق دارد رییس فدراسیون را برکنار کند. خود رییس هم می‌تواند شخصا استعفا دهد یا حتی مجمع می‌تواند از رییس درخواست کند که از کارش کناره بگیرد. رییس فدراسیون می‌تواند برخی از اعضای فدراسیون را تغییر دهد. همچنین هیات رییسه سازمان لیگ توانایی تغییر رییس این سازمان را دارد. این تغییرات همه در قالب مقررات فوتبال هستند.

عضو مجمع فدراسیون فوتبال همچنین در پاسخ به این سوال که آیا با رفتن کفاشیان مشکلات فوتبال حل می‌شود یا خیر گفت: به نظر اساسنامه باید تغییر کند و اختیارات رییس فدراسیون به گونه‌ای شود که بتواند توقعاتی را که از او می‌رود برآورده کند. دست رییس فدراسیون برخی جاها بسته است. این مسئله شامل مجمع هم می‌شود. به عقیده من مجمع فدراسیون فوتبال تعادل ندارد و باشگاه‌ها در آن در اقلیت هستند. خیلی جاها از جمله آیین‌نامه‌های کمیته انضباطی، بازیکنان و... ایراد دارد و باید حل شود. مجمع فدراسیون باید جلسه‌ای تشکیل دهد و برای این مسائل راهکاری بیندیشد.

عابدینی همچنین گفت: خود من با برگزاری مجمع فوق‌العاده موافقم و جزو کسانی هستم که درخواست برگزاری این مجمع را داده‌ام.

برخی از کارشناسان فوتبال ایران معتقدند که بخشی از فشارهای وارده به رییس فدراسیون از سوی امیر عابدینی هدایت می‌شود. وی در واکنش به این ادعا به ایسنا گفت: بهتر است پاسخ این مسئله را از خود کفاشیان بپرسید. من برای این افراد جوابی ندارم اما همین قدر می‌گویم که اصلا اعتقادی به تعویض رییس فدراسیون در مقطع کنونی ندارم. من به وجود برخی عناصر در فدراسیون فوتبال انتقاد دارم و معتقدم که آن‌ها باید تغییر کنند تا فدراسیون کارآمدتر شود. اکنون فوتبال ما مشکلات خاصی دارد که به خاطر حضور همان عناصر است.

وی همچنین گفت: ما هیچ دعوایی با قانون نداریم بلکه تمام دعوای ما با بی‌قانونی و بی‌لیاقتی است. معتقدم که کفاشیان فرد توانمندی است اما برخی عناصر در فدراسیون فوتبال بضاعت کار در اینجا را ندارند. تعدادشان هم بسیار بسیار کم است. کفاشیان باید با شجاعت این افراد را تغییر دهد چون ممکن است این افراد در جای دیگر مفید باشند اما در جایی که اکنون هستند هیچ فایده‌ای ندارد.

مدیرعامل باشگاه داماش همچنین درباره پیروزی این تیم برابر پارسه تهران در جام حذفی کشور به ایسنا گفت: بازی ما تماشاگر نداشت و گرم نبود. بدیهی بود که بازیکنان ما از روحیه خوب و همیشگی برخوردار نبودند. زمین هم لغزنده بود اما ما از فرصت‌ها استفاده کردیم و توانستیم حریف خوبمان را شکست دهیم.

عابدینی ادامه داد: طبیعت این بازی‌ها این است که لیگ برتری‌ها با تیم‌های جسوری بازی می‌کنند که ترسی از باخت ندارند. تیمی هم که از باختن نترسد قدرت دو تیم را دارد. پارسه ترسی از شکست نداشت و در عوض بازیکنان ما از اینکه برابر یک تیم دسته یکی شکست بخورند. استرس داشتند. در مجموع بازی خوبی بود و یکی از فوایدش این بود که ما بفهمیم که‌ به بازیکن گلزنی است که در دو بازی گذشته توانسته دو گل به ثمر برساند.

مدیرعامل باشگاه داماش همچنین با بیان اینکه در جام حذفی به قهرمان فکر نمی‌کند گفت: ما به این می‌اندیشیم که جام حذفی فرصت خوبی است تا ما بازیکنان جدید‌مان را بشناسیم و آن‌ها هم با سایر بازیکنان خود را انطباق دهند. در بازی قبلی‌مان که‌ به بسیار خوب عمل کرد و در بازی آینده هم احتمالا ابوذر رحیمی به ما اضافه می‌شود.

عابدینی درباره اینکه چه بازیکنان جدیدی قرار است به داماش اضافه شوند گفت: ما تاکنون دو بازیکن خارجی به نام‌های داسیلوا و که‌به گرفته‌ایم و به دنبال یک بازیکن خارجی دیگر نیز هستیم. داسیلوا برزیلی است و در دفاع راست بازی می‌کند و که‌به نیز مهاجم است. من با آقای رحیمی صحبت کردم و فهمیدم که سپاهان به هیچ عنوانی حاضر نیست محمد غلامی را به ما بدهد، بنابراین به دنبال جذب یک سانتر فوروارد کمکی هستیم اما بازیکن ایرانی جدیدی نخواهیم گرفت.

وی در پایان و در پاسخ به این سوال که با وضعیت موجود چقدر امیدوار است که تیمش نیم فصل دوم را با قدرت بیشتری آغاز کند اظهار کرد: همه تیم‌ها در یک سطح خود را تقویت کرده‌اند و هیچ تیمی از آن قاعده مستثنی نبوده است. این باعث می‌شود که سطح بازی‌ها بالاتر رود و نمی‌شود گفت که در نیم فصل دوم حتما ما بالاتر می‌رویم و سایرین پایین‌تر.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391