برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

بحث و تبادل نظر درباره نود؛عادل هم خسته می شود

چهارشنبه، ۱ آذر ۱۳۹۱، ساعت ۱۵:۰۷ — گل

شاید اگر شما هم جای عادل فردوسی پور بودید خسته می شدید از این همه کار تنهایی ؛ از این همه پاس گل که کسی آن را به تور نچسباند

عادل فردوسی پور

خواستیم گله کنیم اما صدایش خسته بود. خسته این همه تلاش و در نهایت ماندن در نقطه امروز.
از اصل داستان آغاز کنیم. برنامه این هفته نود از نگاه بسیاری از اهالی فوتبال مورد انتقاد قرار گرفت که چرا عادل فردوسی پور با آن سابقه پر و پیمان تاریخی در راه مقابله با آنهایی که فوتبال را به سوی ناکامی هدایت می کنند ،از شکست های اخیر فوتبال ملی و به چالش کشیدن فدراسیون فوتبال براحتی گذشت و آنقدر که باید به این قضیه نپرداخت؟ در این خصوص مطالب زیادی در رسانه های فوتبالی وبرنامه سرد عادل و نگاه منفعلانه اش به شکست‌ها نگاشته شد و حتی کار به شبکه های اجتماعی هم کشید تا نگاه همه به فردوسی پوری که انگار حوصله پیگیری مهم ترین موضوع فوتبال ایران را نداشت تغییر کند و همه از هم بپرسند آیا این همان آدمی بود که در موضوع انتخابات فارس و تقلبی که به وضوح رویت شده بود آنچنان ورود پیدا کرد که تمام ارکان این انتخابات و برگزار کنندگانش زیر سوال بروند؟
با این حال عادل فردوسی پور بر ای این کم کاری جواب دارد که شاید با نگاهی منطقی و عمیق تر در آنچه می گوید شاید بتوان حق را به او داد. عادل می گوید نود تنها برنامه ای است که به شکلی گسترده به مسائل فوتبال ورود پیدا می‌کند و تمام جزئیات و اتفاقات را هم در نظر می گیرد.

در واقع نود با این مخاطب میلیونی دراین راه تنهاست و یاوری در قد و قامت خود ندارد تا مثلا جبهه های رسانه ای علیه مشکلات فوتبال و مشکل سازان شکل بگیرد و تمام ابعاد شکست‌ها و عوامل شکست واکاوی و به چالش کشیده شوند. درواقع او یادآوری می‌کند که سطح توقع ما از این برنامه باید با در نظر داشتن این نکته باشد که این یک برنامه تلئیزیونی بیشتر نیست ؛ اگر چه خیلی بیشتر است!
از طرفی فردوسی پور به حجم برنامه اش اشاره دارد و اینکه باید در یک برنامه هفتگی سه ساعته به همه مسائل برسد و نکته ای را از قلم نیاندازد.او به خاطر این همه انتظاری که از عادل فردوسی پور می‌رود هم خوشحال هم ناراحت است ومی گوید به تنهایی نمی تواند تمام مسائل مهم و اساسی فوتبال را مطرح کند و برای آنها راه حل بتراشد. او بارها پاس گلش را داده و پیگیری وظیفه دیگران است. از مطبوعات اغلب خاموش این روزها تا مراجع ذیصلاح .
شاید با این توضیحات والبته محدودیت های یک برنامه تلویزیونی- حتی اگر نود باشد و ازبرخی خط قرمزها عبور کند- بتوان به عادل فردوسی پور حق داد تا هر چند برنامه یک بار خستگی در کند واینچنین ناخواسته منفعل باشد.
البته شاید اهالی فوتبال که همواره از مجری و تهیه کننده توانمند نود انتظاری بجا داشته اند امیدوار بمانند که این خستگی درکردن‌ها در مقاطع زمانی خاصی مثل هفته کذایی که به فوتبال ملی مان گذشت نباشد و عادل و برنامه اش جایی منفعل شوند که نیازی به هوشیار کردن‌ها و به چالش کشیدن‌ها نباشد!
شما هم در این باره نظر بدهید...سطح توقع شما ار عادل و برنامه اش تا کجاست؟

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391