برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

صدر: جایزه AFC به' کفاشیان' مثل جایزه اسکار به 'فرهادی' بود

یکشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۱، ساعت ۱۰:۳۳ — افکارنیوز

یک کارشناس فوتبال عنوان کرد: اهدای جایزه بهترین فدراسیون فوتبال آسیا به ایران مانند اهدای جایزه اسکار به فیلم جدایی نادر از سیمین بود.

علی کفاشیان

دکتر حمیدرضا صدر کارشناس فوتبال در گفتگو با خبرنگار عصرامروز در خصوص انتخاب ایران به عنوان برترین فدراسیون فوتبال قاره آسیا گفت: به طور قطع کنفدراسیون آسیا این عنوان را به دلیل کسب نتایج رقابت تیم های ملی ایران در رقابت های برون مرزی اهدا نکرده و این عنوان به دلیل برنامه ریزی های فدراسیون فوتبال ایران در طول سال گذشته بوده است.

این کارشناس فوتبال با اشاره به متفاوت بودن معیارهای مردم و اهالی ورزش با معیارهای AFC خاطر نشان کرد: برای مردم ما و اهالی ورزش راه یابی تیم ملی ایران به رقابت های جام جهانی، مسابقات المپیک، کسب موفقیت تیم های باشگاهی در آسیا مورد توجه است درحالی که در آسیا این معیارها متفاوت است.

صدر افزود: به نظرم شاخص برای انتخاب بهترین فدراسیون باید کشف استعدادهای ورزشی هر کشور و جذب تماشاگر باشد که ایران در هر دو مورد ضعف دارد؛ از یک سو میانگین سنی بازیکنان ملی پوش اصلی ما بسیار بالاست و این نشان دهنده آن است که بازیکنان جوانی که از دل لیگ بیرون آمده باشند در تیم ملی جایی ندارند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر آمار تماشاگران فوتبال ما نیز بسیار پایین است؛ به طوری که در هفته شانزدهم جمعاً ۵۰ هزار تماشاگر هم بازی های لیگ را از نزدیک ندیدند. به طور مثال تیم استقلال تهران که صدرنشین لیگ به حساب می آید در بازی که می تواند قهرمانی نیم فصلش را تثبیت کند، با سکوهای خالی روبرو می شود.

صدر، تزریق روحیه نشاط و شادابی را از عوامل دیگری که می تواند باعث توفق یک فدراسیون نسبت به فدراسیون های دیگر شود، دانست و گفت: فوتبال کنونی ما نتوانسته تماشاگران را به ورزشگاه بیاورد و روحیه وحدت و نشاط را به آن‌ها تزریق کند.

این کارشناس فوتبال تصریح کرد: اقتصاد در ورزش یکی از معیارهای اساسی موفقیت یک فدراسیون است. فوتبال پویا فوتبالی است که بتواند به ذات خود قائم باشد مثل کره جنوبی و ژاپن اما اگر دولت ما کمک هایش را از فوتبال ایران قطع کند، فوتبال کشور به خاکستر تبدیل می شود.

صدر در پایان با اشاره به این که اهدای جایزه بهترین فدراسیون فوتبال آسیا به ایران مرا به یاد اهدای جایزه اسکار به فیلم جدایی نادر از سیمین انداخت، عنوان کرد: ما همانطور که نمی توانیم به بهانه اهدای جایزه اسکار به ایران، سینمای ایران که سالن های نمایشش خالی از جمعیت هستند را موفق بدانیم، فوتبال ایران را نمی توانیم به بهانه اهدای این جایزه موفق قلمداد کنیم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391