برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

آقای مربی هوای سکوها طوفانی است!

چهارشنبه، ۲۲ آذر ۱۳۹۱، ساعت ۰۰:۱۹ — فارس

مسئله این است که آیا گل‌محمدی می‌تواند از پس بازیکنانی که برای حرف‌های ژوزه ارزشی قائل نبودند، برآید و کاری کند سکوها مانند دوران استیلی علیه‌اش شعار ندهند؟

یحیی گل محمدی

جلسه کمیته فنی باشگاه پرسپولیس روز گذشته برگزار شد و تصمیمات زیادی هم در آن جلسه گرفته شد که هر یک از تصمیم‌ها می تواند آبستن اتفاق های جدیدتری برای سرخ پوشان باشد، اگر چه برخی از اتفاقات قابل پیش بینی بودند.

اینکه باشگاه پرسپولیس و شخص محمد رویانیان به عنوان نفر اول باشگاه چطور می خواهد با ژوزه کنار بیاید یک مسئله و شاید یک معضل باشد. همین که رویانیان بابت اینکه رسانه‌ها از واژه اخراج برای ژوزه استفاده نکنند برآشفته می شود و مقابل چندین خبرنگار نوشتاری و تصویری عصبانیت خود را نشان می دهد، گواه این است که چه فشاری را تحمل می کند. هر چند که خود کرده را تدبیر نیست و این راهی بوده که خود باشگاه انتخاب کرده است.

همان طور که این خبرنگاران نبودند که در آن جلسه کذایی کمیته فنی پیش از فصل و پس از دست رفتن روزهای متمادی رای به حضور مانوئل ژوزه بدهند، روز گذشته هم این خبرنگاران در کمیته فنی نبودند که نمره منفی به مرد پرتغالی بدهند اما از آنجایی که دیواری کوتاه تر از خبرنگاران نیست چه کسانی بهتر از آنها برای خالی کردن آن همه فشار.

سردار شب گذشته در برنامه ۹۰ از خبرنگاران عذرخواهی کرد و تعجب زده ایم که چطور رویانیان با سال‌ها سابقه کاری و خدمت به این مرز و بوم، بابت چاهی که خود کنده ناراحتی اش را سر خبرنگارانی خالی می‌کند که جز وقایع نگاری کار دیگری انجام نداده اند. او از رسانه‌ها عذرخواهی کرد، بلکه بتواند در این روزهای حساس و سرنوشت ساز تصمیم های بهتری برای قرمزها بگیرد و راحت تر با پیر مرد پرتغالی خداحافظی کند.

اما سخن اصلی با یحیی گل محمدی است. کسی که در این آشفته بازار پرسپولیس، هدایت موقت سرخپوشان به او سپرده شده است.

اینکه رویانیان آیا تجربه حضور حمید استیلی در پرسپولیس را لحاظ کرده یا خیر؛ نمی دانیم اما آیا گل محمدی که سال‌ها سابقه پوشیدن پیراهن پرسپولیس و تیم ملی را دارد به این فکر کرده که در چه شرایطی پا به میدان گذاشته است؟

آیا غیر از این است که همیشه این انتقاد مطرح است که فدراسیون فوتبال در انتخاب امیر قلعه نویی و علی دایی به عنوان سرمربیان تیم ملی استعداد سوزی کرد و این دو مربی خود را خیلی زود برای تیم ملی از دست دادیم؟

آیا باشگاه پرسپولیس هم دست به این فرصت سوزی نزده است؟

بازیکنانی که حرف ژوزه را که حداقل به لحاظ سنی به جای پدرشان بود را نمی خواندند و در این اواخر علیه او هم مصاحبه می کردند حرف یحیی را گوش می دهند؟

آقای گل محمدی شما که حتی با برخی از بازیکنان فعلی پرسپولیس همبازی بوده ایده، می توانید در بازی های سنگین و شرایط بحرانی باتجربه های پرسپولیس را به خط کرده و برایشان خط و مشی تعیین کنید؟
نمی خواهیم به آینده بدبین باشیم و تردیدی هم در مهارت های فنی گل محمدی نداریم، اما با یک مقایسه می توان نسبت به آینده سرمربی موقت سرخ پوشان احساس نگرانی کرد.

یحیی گل محمدی این روزها مورد حمایت اعضای کمیته فنی است و حتی دیگر پیشکسوتان پرسپولیس هم از او حمایت کرده اند اما چه تضمینی است که روی سکوها هم همین آرامش و حمایت باشد؟ تجربه حمید استیلی و سکوهای ناآرام هنوز تلخ است و فراموش نشدنی، و شاید به خاطر همان فحاشی‌ها و ناملایماتی علیه استیلی بود که همچنان عده ای معتقدند که «آه» حمید پشت سر سرخ‌ها است.

هنوز کار شروع نشده باشگاه پرسپولیس ۴ مربی را به گل محمدی تحمیل کرده است. یعنی گل محمدی با همه این موارد کنار آمده است؟

با قرار دادن نام استیلی در کنار یحیی و آن اتفاق هایی که برای شماره ۷ سال های نه چندان دور پرسپولیسی‌ها رخ داد را کم تر کسی می تواند فراموش کند.

استیلی به خاطر حجب و حیایی که داشت هفته‌ها از روی سکوها مورد حمله قرار گرفت و زندگی خصوصی اش نیز تحت شعاع همین رفتارها بود. کسی‌ها سال‌ها از روی همین سکوها و با فریاد هزاران هوادار مورد تشویق قرار گرفته بود، با نشستن روی نیمکت قرمزها ورق برگشت و شعارها ماهیت شان تغییر پیدا کردند.

حالا آقای گل محمدی بهتر است تعارف کنار بگذاریم و شفاف تر ناگفته هایی را بیان کنیم.

شما هم مثل استیلی، شخصیت آرامی دارید و حجب و حیا در رفتارتان کاملا پیدا است، پس بهتر است برای آنکه خاطرات تلخ استیلی که برایش رخ داد، دوباره شنیده نشود، جدی تر از قبل وارد گود شوید و کنار بگذارید.

آقای گل محمدی نحوه تعامل شما با بازیکنان پرسپولیس به ویژه با نفرات قدیمی و با تجربه می تواند کلید موفقیتت روی نیمکت داغ مربیگری سرخ‌ها باشد.اما آیا واقعا این دسته از بازیکنان برای استقبال همه جانبه از شما فراهم است؟

آقای گل محمدی اتفاقاتی که در فصل جاری برای پرسپولیس رخ داده، ناخودآگاه ذهن‌ها را به سوی استیل آذین سوق می دهد، جایی که هزینه های میلیاردی شد،‌اما به دلیل روزنه های فراوان مدیریتی و هدایت تیم و یکه تازی برخی بازیکنان به دسته اول سقوط کرد و نامش در لیگ برتر به تاریخ پیوست.

اگر چه نام و اعتبار پرسپولیس با استیل آذین قابل مقایسه نیست، اما وضعیت بحرانی است و باید از این شرایط نجات پیدا کند.این معمایی است که یحیی می تواند در حل شدنش بیش از هر فرد دیگری کمک کند.

سخن آخر این است آیا همین کمیته فنی و باشگاه پرسپولیس که در حال تحمیل کردن افکار خود به گل محمدی هستند چقدر طاقت دارند تا گل محمدی را در هر شرایطی حمایت کنند؟

بازیکن محبوب و دوست داشتنی سال های نه چندان دور پرسپولیس حالا که روی نیمکت تیم محبوبت نشسته ای، بدان که هوا روی سکوها طوفانی است و هواداران متعصب این تیم دیگر صبر و تحمل شکست ندارند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391