برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

عزیز‌محمدی: در حق ایران اجحاف شد

یکشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۱، ساعت ۱۷:۵۷ — ورزش۳

رئیس اتحادیه فوتبال ایران در برنامه تیتر داغ رادیو جوان در مورد نحوه سهمیه دهی AFC به کشور های آسیایی صحبت کرد.

عزیز محمدی

عزیز محمدی رئیس اتحادیه فوتبال ایران در ارتباط با نتیجه جلسات AFC در برنامه تیتر داغ رادیو جوان گفت: «ما سهمیه واقعی خودمان را گرفتیم و بعضی از کشورها با اجحاف در حق ایران سهمیه بیشتری گرفتند. در امتیاز دهی ۴ کشور امتیاز بیشتری از ما داشتند. که چین با ۹۴۶ امتیاز، کره با ۸۸۶ در شرق آسیا، عربستان با ۸۶۰ امتیاز در غرب آسیا و قطر با ۸۳۸ امتیاز بیشتری از ایران داشتند. چین با ۷۹۶ امتیاز در شرق آسیا و امارات با ۷۵۰ در غرب آسیا و استرالیا که ۸۷۸ امتیاز داشت به دلیل ۶ نمره منفی ۳۰ امتیاز از او کم شد. لذا قرار بود به استرالیا سهمیه مستقیم ندهند قرار شد کمیته مسابقات در این زمینه تصمیم گیری کند و نظر ما این بود که یا به استرالیا ،تایلند و اردن سهمیه ندهند و یا قانون رعایت شود و امتیاز این کشورها به کشورهایی داده شود که امتیاز بیشتری دارند اما اینگونه نشد و امتیاز آن به چینداده شد که پائین تر از ما بود و ۴ سهمیه مستقیم گرفت ، ازبکستان یک سهمیه در شرق آسیا و یک سهمیه و نیم در غرب آسیا داشت که جمعا ۲ و نیم سهمیه شد و امارات هم شد ۲+۲ اما به ایران هیچ سهمیه ای اضافه نشد.»

او ادامه داد: «در این جلسه که نایب رئیس آن آقای کفاشیان بود ما ۳ پیشنهاد ارائه کردیم که متاسفانه به او اجازه ندادند که مطرح شود چون در جلسه کمیته مسابقات امارات، چین و ازبکستان ذی نفع بودند و اگر ما در کمیته اجرایی یک نفر را داشتیم ایران سهمیه بیشتری می گرفت. آقای کفاشیان در کمیته مسابقات بود اما کشورهایی مانند اردن، استرالیا و هند که در کمیته اجرایی نتیجه را به نفع خود تغییر دادند.»

محمدی در مورد ضعف اصلی فوتبال ایران که مهم ترین دلیل AFCبرای کسر سهمیه است، گفت: «اگر استادیوم غدیر اهواز، تختی تهران و نور استادیوم دستجردی درست می‌شد ۵ باشگاه دیگر ما َA کلاس می شدند و خود به خود ما ۳۰ نمره می گرفتیم و بالاتر ازقطر قرار می گرفتیم و نیاز به این رایزنی‌ها هم نبود. من با مسئولان باشگاه راه آهن و پیکان صحبت کردم و از آنها خواستم که حتی اگر شده خودشان پولی را با هم هزینه کنند و وضعیت را بهتر کنند حتی با وزیر ورزش هم صحبت کردم که یک جوری این مشکلات حل شود اما متاسفانه اهمیتی ندادند. الان هم برای سال آینده اگر برنامه ریزی کنند و این کارها انجام شود تا چند ماه آینده ممکن است دوباره امتیازبندی کنند و ما باز هم جلو افتاده ایم.»

او در پاسخ به این سؤال که آیا در سال ۲۰۱۵ قرار است جلسات AFC تغییر کند یا نه؟ گفت: «در روز آخر برگزاری جلسات ، من با مسئول مالزیایی این جلسات صحبت کردم که گفتند قرار است مانند اروپا که کشورها بر اساس عملکردشان سهمیه بگیرند این جلسات برگزار شود . به نظر من حال که این استاندارد سازی‌ها در حال انجام است باید ما بعد فنی را در نظر بگیریم تا کیفیت مسابقات بالاتر رود همین طور در این صورت وضعیت کشور ما بهتر خواهد شد.»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391