برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

بیانیه کانون هواداران داماش: هیاهوی بسیار برای هیچ!

یکشنبه، ۱۹ آذر ۱۳۹۱، ساعت ۱۷:۴۴ — گل

کانون هواداران باشگاه داماش گیلان در پاسخ به اتفاقات اخیر پس از مسابقه با استقلال بیانیه‌ای منتشر کرده که متن کامل آن را مشاهده می‌کنید.

تیم داماش گیلان

مردان بزرگ اراده می‌کنند و مردان کوچک آرزو!

مسابقه داماش با استقلال تهران برای مردم گیلان درست پس از نواخته شدن سوت پایان تمام شد، اما متاسفانه بازی رسانه‌ای و جو غوغاسالاری که پیش از شروع مسابقه از سوی تیم حریف آغاز شده بود هنوز پس از گذشت چند روز به پایان نرسیده است. مسابقه‌ای که برای داماش و هوادارانش با یک بازی دلچسب و یک برد شیرین همراه بود و بازیکنان کم‌ادعا اما بااراده داماش توانستند در مسابقه‌ای که یک سر و گردن از حریف برتر بودند سربلند از زمین خارج شوند. ارزش این برتری برای فرزندان دیار سرسبز گیلان تنها به خاطر کسب سه امتیاز نبود، بلکه موفقیت در نبرد نابرابری بود بین صاحبان قدرت در فوتبال با صاحبان اراده. آنهایی که ظاهرا این روزها هرچه دلشان بخواهد در فوتبال این مرز و بوم انجام می‌دهند و آن را ملک بلامنازع خود می‌دانند.
این قدرت عمل را از تعویق یک مسابقه بگیرید (به بهانه نیامدن هواپیما در حالی که چندین ساعت برای در اختیار گرفتن اتوبوس برای طی کردن یک مسیر حداکثر ۵ ساعته زمان داشته باشند)، تا حق عدم انتخاب ورزشگاه خانگی تیم حریف. آنها بر این باورند که باید هر تیمی در برابرشان قرار می‌گیرد دست‌وپابسته باشد و از ترس مرگ خودکشی کند و دوستان از روی بزرگواری حق انتخاب نوع مردن را تنها به او واگذارند! اینکه تیمی مانند داماش با دست خالی بیاید و صدرنشینی را از آنها بگیرد و به تیمی دیگر بدهد نه تنها به مذاقشان خوش نمی‌آید که سعی می‌نمایند به طرق مختلف شیرینی آن را برای هوادارانمان لوس نمایند. آقایان پس از به کرسی نشاندن حرف نادرست‌شان در پی یک جنجال چندروزه، زمانی که دیدند در زمین مسابقه شکست را پذیرا شدند، ثانیه‌هایی پس از باخت به فکر اکران سناریویی تازه افتادند و آن محکوم کردن هواداران داماش بود.

آنها با فرافکنی علت باخت استقلال را ابتدا برنامه‌ی روشنگرایانه‌ی نود در شب پیش از بازی دانستند و سپس توهین‌های هواداران داماش. دوستان معتقد بودند که باید سکوهای نزدیک به نیمکت داماش هم به مانند جایگاه ویژه تماشاگران بازی را در نهایت آرامش مشاهده کنند! و به کذب مدعی شدند که داماشی‌ها حرف‌های رکیکی زدند که حتی در محله نازی‌آباد هم تاکنون نشنیده بودند!

این حرف در حالی زده شد که اولا ما برعکس بعضی‌ها به هیچ وجه اعتقاد نداریم که مردمان نجیب نازی‌آباد تهران شهره به فحاشی هستند. در ثانی به گواه همه‌ی دوربین‌های تلویزیونی و امنیتی ورزشگاه، چه پیش از شروع و یا پس از پایان بازی و چه در طول مسابقه هرگز هواداران داماش به سرمربی استقلال واژه‌ی رکیکی به کار نبردند و تنها با ساخت شعارهایی فی‌البداهه قدرت فراقانونی ایشان را به چالش کشیدند و از حجازی بزرگ یاد کردند و او را ستودند. حال اگر تشویق مرحوم حجازی به مذاق بعضی‌ها خوش نمی‌آید داستان دیگری است. ثانیا همان‌گونه که خود سرمربی استقلال تایید کردند همه حواشی به بخشی کوچکی از ورزشگاه مربوط می‌شد که مجاور هواداران استقلال بود و علت آن تنشی بود که در پی پاسخ دادن به شعارهای هواداران مهمان بروز کرده بود و البته بلافاصله توسط خود هواداران با زدن سوت‌های ممتد فیصله پیدا کرد. در روز سه‌شنبه حدود ۲۰هزار هوادار داماش بدون کوچک‌ترین اتفاق بدی آمدند و تیمشان را تشویق کردند و با شادمانی ورزشگاه را ترک نمودند. حال اگر در لحظاتی محدود گروهی حرکتی کرده باشند که به هیچ وجه مورد تایید ما نخواهد بود را نباید به آن خیل جمعیت موقر نسبت داد. کما اینکه باشگاه داماش بارها در ورزشگاه خانگی استقلال از سوی گروهی از هواداران میزبان مورد هتاکی قرار گرفت و هرگز ما آنها را به حساب همه‌ی هواداران باشگاه بزرگ استقلال نخواهیم گذاشت.

متاسفانه داستان به همین جا هم ختم نشد و آقایان برای سرپوش گذاشتن بر روی نقاط ضعف خود موضوع جنجال را به سمت بازیکن تازه‌وارد داماش هدایت نمودند و سعی در تشویش اذهان کردند. بازیکنی که با مبلغی ناچیز به داماش آمده و خوشبختانه مثمرثمر واقع شده است. بازیکنی که مبلغ قرار داد یکساله او از پول قرارداد هفتگی بعضی از بازیکنان چندمیلیاردی کمتر است. بازیکنانی که با زیر پا گذاشتن سقف قرارداد، رکوردی جدید در بازار نقل و انتقالات لیگ برتر ثبت نمودند! البته همه و به ویژه خود مسئولان استقلال به خوبی می‌دانند که این هیاهو هم سودی برایشان نخواهد داشت و فرزندان سرزمین مهربانی سربلند بیرون خواهند آمد.

در پایان کانون هواداران داماش گیلان ضمن قدردانی از هواداران فهیم باشگاه که به واقع یار دوازدهم تیمشان بودند، به دوستان‌مان در باشگاه استقلال اعلام می‌دارد که به جای کاشتن درخت کینه و نفرت بیاییم باغ مهربانی را با قطره‌هایی اندک اما زلال بارورش سازیم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391