برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

در پاسخ به بیانیه هواداران داماش: فحش دادید، خوب هم فحش دادید!

یکشنبه، ۱۹ آذر ۱۳۹۱، ساعت ۱۸:۱۰ — گل

هواداران تیم داماش گیلان ساعتی قبل با انتشار یک بیانیه به قول خودشان پاسخ اتفاقات بازی با استقلال را دادند.

بیانیه‌ای که موارد مختلفی درباره روز بازی و حاشیه‌های مربوط به روز قبل در آن توضیح داده شده اما به نظر می‌رسد برای تبرئه هواداران گیلانی از هرگونه بدرفتاری و بی‌احترامی به حریف، راه را به غلط رفته است.

در متن این بیانیه، حرف‌های قلعه‌نویی مبنی بر این‌که «هواداران داماش فحش‌هایی می‌دادند که در نازی‌آباد هم نشنیده بودم» به درستی به نقد کشیده شده و باید گفت ما هم مثل هواداران داماش و نویسندگان این بیانیه «به هیچ وجه اعتقاد نداریم که مردمان نجیب نازی‌آباد تهران شهره به فحاشی هستند...» اما در ادامه همین سطرها به یک ادعای باورنکردنی برمی‌خوریم که واقعیت‌های رخ‌داده در مقابل چشمان هزاران بیننده را به راحتی کتمان می‌کند.

در بیانیه هواداران داماش آمده است: «به گواه همه‌ی دوربین‌های تلویزیونی و امنیتی ورزشگاه، چه پیش از شروع و یا پس از پایان بازی و چه در طول مسابقه هرگز هواداران داماش به سرمربی استقلال واژه‌ی رکیکی به کار نبردند...» و این در حالی است که همان دوربین‌ها و تمام حضار در ورزشگاه از آنچه رخ داده و آنچه بر زبان‌ها جاری شده باخبرند. و اساسا شاید نیازی به حضور و شنود هم نبود، چرا که همه می‌دانیم وضعیت فرهنگی ورزشگاه‌های ما در حدی اسفبار و ناامیدکننده است که فضای پاک و عاری از حرف‌های رکیک بسیار به ندرت در یکی از ورزشگاه‌ها قابل رویت است.

تا دیروز مسئولان فرهنگی فوتبال برای کتمان حقیقت و توجیه کردن اصوات ناشایستی که در استادیوم‌های ما جاری است از واژه من‌درآوردی «تماشاگرنما» استفاده می‌کردند تا زشتی این شعارها را از دامن «تماشاگر» پاک کرده و به پرونده «تماشاگرنما» بدوزند. اما انگار این شیوه هم منسوخ شده چون نویسندگان بیانیه اخیر حتی دست به دامن موهومات خودساخته‌ای مثل تماشاگرنماها هم نمی‌شوند. آن‌ها به راحتی و در روز روشن هر آنچه در ورزشگاه شنیده شده را تکذیب می‌کنند و توقع دارند با پاک کردن صورت مسئله به جواب دلخواه‌ برسند.

شاید گناه از هواداران فوتبال نیست، گناه از مدیران این فوتبال است که این روزها بی‌پرواتر از همیشه تخلف می‌کنند و بی‌حیاتر از همیشه حاشا می‌کنند، و به این ترتیب راه فرار از واقعیت را به هواداران فوتبال هم نشان می‌دهند. هوادارانی که تا دیروز از سوی مسئولان «جیگر» فرض می‌شدند حالا خودشان هم یاد گرفته‌اند در بیانیه‌هایشان مخاطب را «جیگر» فرض کنند.

هواداران داماش و بخصوص صادرکنندگان این بیانیه باید به‌خاطر داشته باشند که آنچه سه‌شنبه گذشته در ورزشگاه شهیدعضدی شنیده شده، پس گرفتنش غیرممکن است. ممکن است در موارد زیادی –از جمله در مورد تعویق بازی و...- حق با نویسندگان بیانیه باشد اما در مورد ناسزا گفتن به رقیب، هرگز جانب انصاف رعایت نشده است. هنوز کسی فراموش نکرده، پس خودتان هم فراموش نکنید لطفا؛ شما فحش دادید، خوب هم فحش دادید!

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391