برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

برهانی:استقلال را زیر سوال بردند تا داماش روحیه بگیرد

چهارشنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۱، ساعت ۱۲:۱۸ — فارس

مهاجم تیم استقلال با انتقاد از کسانی که بازی داماش و استقلال را به حاشیه بردند گفـت: برخی آقایان استقلال را زیر سوال بردند تا داماش نتیجه بگیرد.

آرش برهانی

تیم استقلال در آخرین مسابقه نیم فصل لیگ دوازدهم مقابل داماش تن به شکست داد اما اتفاقی تلخ در پایان بازی رخ داد که باعث ناراحتی همه بازیکنان شد. آرش برهانی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی فارس در خصوص این اتفاق و همچنین شکست آبی پوشان صحبت هایی را انجام داده که در زیر می خوانید:

آرش برهانی

در ابتدا در خصوص بازی و شکست استقلال صحبت کن.

متاسفانه وقتی به تهران بازمی گشتیم خبری شنیدیم که همه بازیکنان و کادر فنی را تحت تاثیر قرار داد.درگذشت هوادار جوان استقلال کام ما را تلخ کرد و باعث شد بازی را فراموش کنیم. از همین جا به خانواده مرحوم ساجدی تسلیت عرض می کنم و امیدوارم دیگر شاهد چنین اتفاقاتی در ورزشگاه‌ها نباشیم. متاسفانه دو بازی است که شکست می خوریم و در بازی روز گذشته هم ۱۰ نفره شدیم اما فکر می کنم تا قبل از خوردن گل بازی متعادل بود. آن گل باعث شد تا مساوی را هم از دست بدهیم.

نظرت در مورد قضاوت محسن ترکی چیست؟

به اعتقاد من اخطار اول به ساموئل درست بود اما در مورد اخراج او ترکی فریب خورد. مهاجم داماش تا دید توپ از او جدا شده خودش را به زمین زد و داور هم او را اخراج کرد ضمن اینکه محمدرضا مهدوی از پشت من را هل داد و پنالتی ۱۰۰ در ۱۰۰ ما را نگرفتند.مطمئن هستم اگر یک بازیکن داماش به شکل ساموئل اخراج می‌شد خیلی‌ها می گفتند می خواستند استقلال به هر طریق برنده شود. متاسفانه حرفهایی شب قبل از بازی زدند که اگر اتفاقات داوری به نفع ما بود آسمان و زمین را بهم می دوختند و می گفتند داور می خواست بازی را برای استقلال در بیاورد درست مثل چند بازی پیش که همین حرف‌ها را برای مظفری زاده در آوردند.

بعد از بازی خبرنگاران گیلانی از قلعه نویی پرسیدند دو شکست پیاپی برای تیمی مثل استقلال شاید خیلی بد نباشد اما برای استقلال سنگین است. تو چه نظری داری؟

من هم موافق چنین حرفی هستم ولی در این بازی اتفاقاتی رخ داد که خیلی عجیب بود و این اتفاقات باعث باخت ما شد اما ۱۷ هفته باقی مانده است ومطمئن باشید که جبران می کنیم.

در این یکی دو روز همه می گفتند استقلال مخصوصا پرواز را لغو کرده است تا بازی یک روز عقب بیفتد.

این صحبت‌ها از بدبختی فوتبال ایران است و نشان می دهد تفکرات آن قدر مسموم است که فکر می کنیم اگر اتفاقی هم بیفتد از روی عمد بوده است. فکری که درست و منطقی باشد چنین جملاتی مطرح نمی کند. اگر ما یک روز دیرتر بازی کنیم چه توفیری برای ما داشت که این همه سر و صدا کنند.

اما هر اتفاقی هم که می افتاد تفاوتی برای داماش نداشت چون عقب افتادن بازی بیشتر به ضرر بالا نشین‌ها بود.

خیلی برایم عجیب است که چرا دیگران در این مورد اظهار نظر کردند و مدیران عامل باشگاه های دیگر مدام به این موضوع واکنش نشان دادند. مثلا نتیجه بازی پرسپولیس چه تاثیری در کار ما دارد؟ فرض کنید ما نتیجه بازی سپاهان را بدانیم آیا پیروزی استقلال قطعی می شود؟ دیدید که نشد. واقعا اتفاقاتی رخ داد که نشنیده بودم و تا به حال ندیده بودم. چه ربطی به آقایان داشت که هر شخصی بخواهد اظهار نظر کند. نمی خواهم به کسی هم بی احترامی کنم چون هر کدام بزرگتر من هستند و پیشکسوت محسوب می شوند اما واقعا فکر نمی کنم ۳ امتیاز این فوتبال آنقدر ارزش داشته باشد که چنین مسائلی را مطرح کنند.

ظاهرا خیلی ناراحتی؟

معلوم است. خیلی واضح پرواز لغو شد و با پرواز بعدی رفتیم. فکر نمی کنم این قدر اتفاق بزرگی رخ داده باشد که آقایان ۲۰ دقیقه از برنامه خود را به این موضوع اختصاص دهند. بعضی‌ها هم این وسط از فرصت استفاده کرده و از آب گل آلود ماهی گرفتند. گرفتن ۳ امتیاز این قدر ارزش ندارد که با این حرف‌ها تیم ما را تضعیف کنند و می بینید که به خاطر یک بازی جوانی که هزار آرزو داشت جان خود را از دست داد.

تو برنامه ۹۰ را تماشا کردی؟

خیر، ما بیدار نبودیم اما وقتی فردای آن شب اتفاقات رخ داده را شنیدیم انصافا بازیکنان می خندیدند. خیلی از آقایان که ادعایشان می شود و تا اتفاق بدی رخ می دهد اظهار نظر می‌کند این وسط شلوغ کاری کردند. آقایان، اتفاق بد این است که به خاطر یک مورد خیلی کوچک تیم بزرگ استقلال را زیر سوال می برید و برایشان اصلا فرقی نمی کند چه صحبت هایی می شود. برای این آقایان ۳ امتیاز این بازی و منافع شخصیشان مهم است. اگر بازی یک روز دیرتر برگزار شد ما یک گل جلو می افتادیم؟

البته حالا که بازی را باختید.

از شکست ناراحتم و از درگذشت آن جوان ناراحت تر، اما از یک جهت این باخت خوب شد که یکسری از آقایان با فکرهای مسمومشان خود را نشان دادند. من یک مسئله کلی گفتم. واقعا هنوزر هم نمی دانم آیا اگر ما یک روز دیرتر بازی کردیم بردنمان قطعی بود؟آقایان این کار را کردند که شخصیت استقلال را زیر سوال ببرند تا به تیم خود انگیزه بدهند. واقعا برایشان مهم نیست که انگی به یک باشگاه بزرگ بزنند و براحتی بی احترامی کنند آن هم فقط به خاطر ۳ امتیاز. حالا ۳ امتیاز را گرفتند مبارکشان باشد. امیدوارم این ۳ امتیاز کمک کند تا داماش قهرمان شود. نکند ما با این شکست یازدهم می شویم؟ این برد و باخت‌ها می آید و می‌رود اما خیلی از آقایان خودشان را نشان دادند. البته من این را بگویم که روی صحبتم با آقای عابدینی نیست و قصد توهین به او را ندارم و می دانم که احترام او بر من واجب است. عابدینی شخصی است که تاثیرات زیادی در فوتبال ما داشته و قبلا بازیکنان زیادی به فوتبال اروپا ترانسفر کرده است.

پس منظورت به چه کسی است؟

دوست ندارم مسئله را باز کنم اما مطمئنم در دل عابدینی هم در این چند روز یک حرف وجود داشت و آن تزریق انگیزه به بازیکنانش بود. البته گلایه ام را از آقای عابدینی می گویم. او مدیرعامل پرسپولیس بوده و می داند که یک تیم بزرگ چه شرایطی دارد. و نباید اجازه می داد خیلی‌ها خودشان را این گونه نشان بدهند.داماشی‌ها ۳ امتیاز را گرفتند و نوش جانشان. امیدوارم بیایند و بچسبند به صدر جدول.

ظاهرا در ورزشگاه عضدی خیلی به بازیکنان و کادرفنی بازیکنان شعار دادند که صدای قلعه نویی هم در آمده بود.

به خدا قسم. در همان اوایل بازی به وسط زمین رفتم وبه آقای ترکی گفتم که اگر چنین اتفاقی در ورزشگاه آزادی رخ می داد خودتان می دانید چه می کردند. چیزهایی عجیب و غریبی به داخل زمین پرتاب می‌شد و توهین هایی می کردند که تا به حال نشنیده بودیم. فقط کافی بود مشابه این اتفاق در تهران رخ می داد و آن وقت بود که آسمان و زمین را به هم می دوختند و بحث فرهنگ را راه می انداختند. در بازی پرسپولیس که فصل گذشته برگزار شد به دلیل فحاشی هواداران بازی را قطع کردند و حتی پرسپولیس محروم شد اما در شهرستان‌ها خیلی راحت توهین می شود و هیچ اتفاقی نیفتاد. سال پیش در انزلی رکیک ترین فحش‌ها را شنیدیم اما دریغ از یک تذکر. مگر استقلال و پرسپولیس به خاطر همین فحاشی بازی هایشان بدون تماشاگر نشد؟ اما در شهرستان‌ها خیلی راحت از کنار این موضوع می گذرند.

در برنامه ۹۰ مطالبی عنوان شد که عده ای از مردم می گفتند به خاطر مسائل پشت پرده قلعه نویی چند سال توانسته عنوان قهرمانی بدست بیاورد اما دیگران نمی توانند؟

این جمله را محض اطلاع دوستانی که این صحبت‌ها را مطرح کردند می گویم در بازی دیروز فقط میلاد میداودی و میثم حسینی را روی نیمکت داشتیم.نزدیک به ۸ بازی است که همین شرایط را داریم و با ۱۲ بازیکن بازی می کنیم. مشکلات زیادی داشتیم و با بدترین مسائل ساختیم. از ابتدای فصل تاکنون یک پاداش هم نگرفتیم و باشگاه هم دچار ممشکلات مالی بود ولی همه تیم تصمیم گرفتیم با مشکلات کنار بیایم چون شرایط را درک کردیم. مثلا از اکبرپور در خط هافبک استفاده می شود. تیم با وصله و پینه جلو رفته است و با همین شرایط صدر جدول بودیم .پشت صحبت های این آقایان فکر نیست چون توانایی بازیکنان استقلال بالاتر از این حرفهاست. اگر به مسائل بیرونی بود در این چند سال صدایش در می آمد. مگر می شود اتفاقات غیر فوتبالی بیفتد و هیچ جا صدای آن در نیاید. مگر جعفری مدیرعامل تراکتورسازی انواع بی حرمتی‌ها را به قلعه نویی نکرد ولی مطمئن باشید اگر آن تیم با مسائل غیر فوتبالی موفق می‌شد حتی برای تخریب کردن قلعه نویی هم شده آقای جعفری این مسائل را بر ملا می کرد. در مسائل فنی امیر قلعه نویی شک نداشته باشید. حتی زمانی که قلعه نویی در زمان واعظ آشتیانی با استقلال قهرمان شد و با مدیرعامل وقت استقلال به مشکل خورد او می توانست به عملکرد فنی قلعه نویی خرده بگیرد. شما مطمئن باشید مسائل این قدر هم بی در و پیکر نیست که یک نفر به دلایل غیر فوتبالی موفق شود و صدایش هم در نیاید.


دو هفته پیش خلعتبری گفت جای سپاهان و استقلال عوض می شود و حالا این اتفاق افتاده. نظر تو چیست؟

هنوز ۱۷ بازی باقی مانده است و جای قهرمان عوض نشده است. مگر قرار است الان به سپاهان جام بدهند؟ جای جبران خیلی زیاد است و به نظرم اتفاق خاصی نیفتاده است. نیم فصل دوم تقویت می شویم و همه چیز را جبران می کنیم.

قلعه نویی بیشتر از اتفاقات داخل ورزشگاه ناراحت بود یا شکست استقلال؟

به نظرم به خاطر بازی و شکست استقلال خیلی ناراحت بود. هر کسی چنین حرف هایی را بشنود ناراحت می شود.
حمید درخشان بعد از بازی گفت استقلالی‌ها شخصیت اجتماعی خود را به خاطر تعویق بازی زیر سوال بردند.

پرواز لغو شده چه می کردیم؟ ۱۲ شب راه می افتادیم تا ۵ صبح برسیم و با آنها بازی کنیم و آن وقت از تیمی مثل داماش ۴ گل بخوریم؟همین تیم ۱۰ نفره هم باید از ما می باخت اما آنها می خواستند خسته و کوفته مقابلشان بازی کنیم تا خیالشان راحت شود؟آقای درخشان که این صحبت‌ها را مطرح کردی ادامه لیگ را هم می بینیم. اگر شما خیلی خوب و اخلاق مدار هستید ادامه لیگ را هم می بینیم.

به خاطر شکست جریمه که نشدید؟

خیر، اصلا چرا باید جریمه شویم. نمی دانم. من از این مسائل خبری ندارم.

صحبت خاصی باقی نمانده؟

باز هم به خانواده آن جوان گیلانی تسلیت می گویم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391