برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

افتخاری:میخواهم نسخه فوتسال را بپیچم!

چهارشنبه، ۲۲ آذر ۱۳۹۱، ساعت ۱۶:۲۲ — مشرق

سرپرست جدید کمیته‌ فوتسال فدراسیون فوتبال گفت: از فوتسال شناخت کافی دارم و سعی می کنم تجربیاتم را در اختیار آن بگذارم تا روند رو به رشدی پیدا کند.

سید رضا افتخاری ، درباره انتخابش به عنوان سرپرست کمیته‌ فوتسال فدراسیون فوتبال گفت: این انتخاب برای خودم هم غیر مترقبه بود، اما شرایط به گونه‌ای بود که احساس کردم حضورم می‌تواند به فوتسال کشور کمک کند. شاید با آمدن من شوکی به مجموعه وارد شود و باعث شود که فوتسال روند رو به جلویی داشته باشد.

وی ادامه داد: در هر صورت با کفاشیان به این نتیجه‌ رسیدیم که فوتسال کشور به تجربیات من احتیاج دارد و شرایط این گونه ایجاب می‌کند که من تجربیاتم را در خدمت فوتسال قرار دهم. ضمن این که کفاشیان هم تاکنون بسیار زحمت کشیده و زندگی‌اش را پای فوتبال گذاشته و این مساله ایجاب می‌کرد که من با تجربه و شناختی که از فوتبال و فوتسال کشور دارم، برای کمک به این مجموعه حاضر شوم.

سرپرست جدید کمیته‌ فوتسال فدراسیون فوتبال همچنین گفت: آنچه که در عرض ۲۴ ساعت گذشته درباره فوتسال کشور متوجه شدم این است که کمیته‌ فوتسال باید استقلال خودش را به دست آورد و این گونه نباشد که دیگران برایش تصمیم بگیرند. ضمن این که این کمیته‌ باید همگام با برنامه‌های فدراسیون فوتبال پیش رود.

وی افزود: گذشتگان کمیته‌ فوتسال مثل آقای ترابیان زحمات زیادی کشیده‌اند که نباید کاری کنیم آنها پایمال شوند. تمام تلاشمان این است که بتوانیم ضمن حفظ حاصل زحمات گذشتگان شرایط جدیدی را فراهم کنیم که فوتسال به جایگاه واقعی‌اش دست پیدا کند. نگاه من جهانی است. ما در آسیا حرف اول را می‌زنیم، ولی در جهان یک سالی هست که فوتسال به حاشیه کشیده شده است. این حاشیه‌ها بیشتر به تنش‌ها و بحث و جدل مسئولان و کارشناسان فوتبال باز می‌گردد.

افتخاری ادامه داد: حاشیه‌های یک سال گذشته باعث شد که کارها در فوتسال خوب پیش نرود. ما می‌خواهیم ضمن جمع کردن حاشیه‌ها از افراد موثر برای همکاری دعوت به عمل آوریم. از روز شنبه که رسما کارم را در کمیته‌ فوتسال آغاز می‌کنم برای کارشناسان، مدیران باشگاه‌ها و صاحبنظران دعوتنامه‌هایی را ارسال می‌کنیم که جلسات بحث و بررسی درباره فوتسال را برگزار کنیم. در چند روز آینده برای مطالعه وضع موجود نیز وقت زیادی می گذارم تا به قول معروف نسخه فوتبال را بپیچم! برای این کار هم مشکلی ندارم، چون تجربه زیادی دارم.

افتخاری همچنین در پاسخ به این سوال که آیا با حضورش در کمیته‌ فوتسال دست به تغییراتی خواهد زد یا خیر؟ گفت: مطمئنا اگر به تغییری نیاز باشد، انجام می‌شود. مثلا وقتی تیم ملی خوب نتیجه‌ نمی گیرد، ممکن است که کادر فنی مقصر نباشند و مجموعه‌ای از مسایل مختلف مانند ضعف مدیریت، تدارکات ضعیف و حمایت کم دست به دست هم دهند تا یک نتیجه‌ حاصل شود. به همین دلیل تا زمانی که با تک تک مربیان ، مدیران باشگاه‌ها و کارشناسان صحبت نکنم، نمی‌توانم در این رابطه اظهار نظری کنم، چون هر چیزی که بگویم ممکن است در چند روز آینده تغییر کند.

برخی از کارشناسان نسبت به انتخاب رضا افتخاری به عنوان سرپرست کمیته‌ فوتسال به علی کفاشیان انتقاد می‌کنند و معتقدند که وی سابقه‌ای در فوتسال ندارد. افتخاری در این رابطه گفت: زمانی که نایب رییس و دبیر کل فدراسیون فوتبال بودم، کمیته‌ فوتسال یکی از بخش‌هایی بود که زیر نظر من کار می‌کرد و کارهایش را با من هماهنگ می‌کرد. مطمئن باشید که من درسم را خوب بلدم و شناخت کافی از آن دارم. در چند روز آینده و پس از ارزیابی‌های لازم برنامه‌هایم را رسما اعلام می‌کنم . ما باید وضعیت فوتسال را با شرایط فدراسیون و وزارت ورزش و جوانان تطبیق دهیم تا ببینیم که چطور می‌توانیم کمک کنیم.

وی در پایان گفت: من به تنهایی نمی‌توانم مشکل فوتسال را حل کنم و آن را به جایگاه واقعی‌اش برسانم. مطمئنا در این راه به کمک رسانه‌ها و مطبوعات نیاز ویژه‌ای دارم. آنها می‌توانند حاشیه‌های اطراف فوتسال را کم کنند و فضای سالمی برایش بسازند و از طرف دیگر می‌توانند آن را وارد حاشیه کنند. خوشبختانه در سال‌های گذشته و در هر سمتی که بودم رابطه خوبی با رسانه‌ها داشتم و امیدوارم که این رابطه خوب این بار هم وجود داشته باشد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391