برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

قلعه‌نویی: نکونام مثل دایی بازیکن بزرگی است

یکشنبه، ۲۶ آذر ۱۳۹۱، ساعت ۱۱:۰۱ — مشرق

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: نکونام با توجه دوری چندساله از فوتبال ایران، با شرایط فعلی آشنا نبود و به همین دلیل ناراحت شده بود.

جواد نکونام و تیم استقلال

به نقل از فارس، امیر قلعه‌نویی پس از جلسه با جواد نکونام و علی فتح‌الله‌زاده در خصوص ناراحتی هافبک ملی‌پوش استقلال عنوان کرد: درون خانواده یک سری مسائل اتفاق می‌افتد که برخی اوقات با نشست با پدر خانواده یعنی علی فتح‌الله‌زاده برطرف می‌شود. به نظرم جواد به علت اینکه هفت ـ هشت سالی از فوتبال ایران دور بوده است و در فوتبال ایران بسیاری از چیزها در این مدت تغییر کرده نسبت به فضا و شرایط فوتبال ایران ناآشنا بود. وقتی آمده است تا بخواهد تطبیق بشود نیاز به زمان دارد.

وی ادامه داد: ناراحتی او چیز خاصی نبود یکسری توصیه‌هایی به او کردیم و جواد هم قبول کرد. او بازیکن بزرگی است همانطور که علی دایی بزرگ است. جواد یکی از سرمایه‌های ملی ماست که پیراهن آبی هم پوشیده است. تنها مشکل این بود که چند سالی از فوتبال ایران دور بود و با نشستی که گذاشتیم حل و فصل شد.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد اینکه آیا شرایط نسبت به گذشته تغییر کرده و یا جواد نکونام فراموش کرده تصریح کرد: واقعیت این است که شرایط فوتبال ایران تغییر کرده است. باید این را بپذیریم. نکونام هم در فضای دیگری بازی می‌کرد که با این فضا خیلی فرق می‌کند. آن فضا بسیار حرفه‌ای است. برنامه‌ریزی خاصی دارد اما اینجا شرایط دیگری دارد. نیاز به زمان دارد که با فضا آشنا شود.

قلعه‌نویی در مورد اینکه آیا این تغییرات مربوط به رفتار بازیکنان بوده و یا باشگاه گفت: این مسائل درون‌خانوادگی بود، آنقدر هم بزرگ نبود که نخواهد حل و فصل شود. با صحبت‌هایی که انجام دادیم او قانع شد، البته اگر بگوییم که هیچ چیزی نبوده درست نیست. زیرا اهل دروغ گفتن نیستم. معتقدم جواد نباید به این اندازه به این مسائل توجه می‌کرد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا با جدایی نکونام در صورتی که پیشنهاد خوبی ارائه شود موافق است، یادآور شد: نگاه ما نسبت به نکونام ویژه است، زیرا جواد بازیکن ویژه‌ای است. در مورد جدایی او هم چند بحث وجود دارد، یکی احساس خود بازیکن، مسئله دوم منافع باشگاه است و موضوع دیگر منافع خود بازیکن مطرح می‌شود. در جریان پیشنهاد اوساسونا نیستم. تصمیم جمعی هم در این زمینه می‌گیریم. اگر استقلال به نکونام احتیاج نداشت، هیچ‌وقت او را جذب نمی‌کرد.

وی ادامه داد: نه تنها نکونام بلکه چند بازیکن دیگر هم هستند که بازیکنان بزرگی هستند، همچون جباری، رحمتی، خسرو حیدری، امیرحسین صادقی، آرش برهانی و سیاوش اکبرپور و سایر بازیکنان. بازیکنان جدید را هم جذب کردیم که به اهداف بزرگ خود دست یابیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره جذب بازیکنان جدید خاطرنشان کرد: اجازه دهید هر زمانی که بازیکنی با ما قرارداد امضا کرد، اسم او را اعلام کنیم. بازیکن زیاد دیدیم اما بازیکنی که در هیئت فوتبال ثبت قرارداد کند، بازیکن استقلال است، اگر بخواهیم اسم ببریم شاید برخی‌ها دلخور شوند.

قلعه‌نویی درباره صحبت‌های میلاد میداودی مبنی بر اینکه اعلام کرده فتح‌الله‌زاده قول‌هایی برای صدور رضایتنامه او داده است، عنوان کرد: ما نه لیست مازاد داریم و نه از کسی اسم می‌بریم. میداودی بازیکن بزرگی است اما با توجه به مشکلاتی که فصل گذشته به خاطر مصدومیتش به وجود آمده است نتوانسته در شرایط بازی قرار بگیرد و باید جایی برود که این فضا به او داده شود. میلاد هم می‌تواند یکی از سرمایه‌های فوتبال کشورمان باشد. فقط باید جایی برود که در محوریت قرار بگیرد و بازی کند. اینکه چه کسی قول داده در جریان نیستم. از روزی که مربیگری را آغاز کردم نه در قرارداد بازیکنان دخالت کردم و نه در قرارداد همکارانم دخالت می‌کنم.

وی افزود: دریافت مبلغ قرارداد در باشگاه استقلال، شاید دیر و زود داشته باشد اما سوخت و سوز ندارد. شاید چون بودجه مشخصی ندارد هر زمانی که پول بیاید بین بازیکنان تقسیم می‌شود. فکر نمی‌کنم اگر فتح‌الله‌زاده قولی داده باشد انجام ندهد.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد امین منوچهری که قرار بود به تیم نفت برود، گفت: خواهش می‌کنم اجازه دهید هر موضوعی نهایی شد، اعلام کنیم. امروز جلسه‌ای با مسئولان باشگاه نفت داشتیم و گفت‌وگوهایی انجام دادیم. قرار شد تا ۲۴ ساعت آینده آنها فکرهایشان را بکنند و در این مورد تصمیم‌گیری بشود که در صورتیکه تبادل بازیکن شد اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

وی درباره اینکه آیا در فوتبال ایران چشم و هم‌چشمی وجود دارد، یادآور شد: مگر می‌شود چنین چیزی وجود نداشته باشد. البته اگر باعث پیشرفت شود چیز خوبی است اما اگر باعث دفع یکدیگر شود، قشنگ نیست.

سرمربی تیم فوتبال استقلال افزود: بازیکن خارجی جدید ما ۴۸ ساعت است به استقلال آمده است اما به گونه‌ای رفتار می‌کرد که انگار ۱۰ سال است در این باشگاه بازی می‌کند. ساموئل هم به گونه‌ای رفتار می‌کند که برای خود من هم درس بزرگی است، اگر این چیزها را یاد بگیریم، بسیار خوب است.

سرمربی سابق تیم ملی در خصوص حذف تیم ملی ایران از رقابت‌های غرب آسیا یادآور شد: به نظرم نتیجه در این بازی‌ها مهم نبود، سه بازی در خردادماه داریم که برای‌مان اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد، هم‌اکنون باید به تیم ملی آرامش بدهیم. بزرگ‌تر از غرب آسیا را باخته‌ایم، حالا در غرب آسیا هم حذف شویم، نباید زیاد توجه کنیم. به نظرم اگر با نفرات دیگری می‌رفتیم که به جوان‌ها میدان می‌دادیم بهتر بود،‌ همان کاری که عربستان کرد. خود ما در اردن چنین کاری کردیم و با تیم جوانی در مسابقات شرکت کردیم که ماحصل آن سیدجلال حسینی و سیدهادی عقیلی و بازیکنان دیگری بودند. با قهرمانی در غرب آسیا چه اتفاقی افتاده که حالا حذف شدیم؟

وی ادامه داد: نباید با این نتیجه به کادر فنی و فدراسیون فشار بیاوریم؛ باید به فکر بازی خردادماه باشیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد اینکه مسئولان لرستانی عنوان کرده‌اند دیدار استقلال با گهر دورود باید در این شهر برگزار شود، گفت: ما تابع قانون هستیم؛ هر چیزی که قانون بگوید، باید عمل کنیم. اگر شرایطی وجود دارد که می‌توانیم بازی کنیم، می‌رویم و بازی خواهیم کرد. شاید این اتفاق برای ما می‌افتاد که با سپاهان در اصفهان بازی کنیم. مهم شرایط بازی است که بشود بازی برگزار شود. حق آنهاست که خواستار میزبانی باشند اما مهم شرایط ورزشگاه است.

وی در مورد اینکه مسئولان گهر اعلام کرده‌اند در تهران بازی نمی‌کنیم تصریح کرد: نمی‌توانم در این خصوص صحبت کنم؛ آنچه نظر خودم بود را عنوان کردم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391