برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

یحیی هم برای پرسپولیس شرط گذاشت‌!

پنجشنبه، ۲۳ آذر ۱۳۹۱، ساعت ۱۱:۱۰ — جوان‌آنلاین

حاشیه‌های این فصل پرسپولیس تمامی ندارد. حاشیه‌هایی که با ارقام میلیاردی وارد این تیم شد و با انتخاب دیرهنگام سرمربی، نتایج اسفناک، اخراج کاپیتان و نیم فصلی فاجعه ادامه پیدا کرد و حالا هم درگیر‌ اخراج موقت مربی میلیاردی و سرمربی موقتی است که برای به دست گرفتن هدایت پرسپولیس، شرط و شروط‌ها دارد!

یحیی گل محمدی

یحیی، سرمربی موقت پرسپولیس است. به گفته رویانیان و سرمربی رسمی این تیم به گفته تاج، عضو هیئت مدیره که براین باور است که سرمربی موقت معنایی ندارد و مدیرعامل یک تیم می‌تواند هر زمان که دوست دارد سرمربی تیمش را کنار گذاشته و سرمربی دیگری را به جای آن بنشاند.
یحیی گل محمدی در صبا نتوانست کار کند. صبایی که هرگز سختی‌های آن با سختی‌های پرسپولیس برابری نمی‌کند. صبایی که حمایت زیادی از گل محمدی کرد و پای او ایستاد. اما یحیی به دلیل بی‌تجربگی یا به هر دلیل دیگری حتی نتوانست با حاشیه‌های یکی دو بازیکن این تیم کنار آمده و در این تیم بماند و دو مرتبه به حالت قهر استعفا داد و سپس هم از این تیم جدا شد تا مربیگری در تیم دیگری را تجربه کند.

برای یحیی هیچ پرونده‌ای نمی‌توان متصور شد، نه خوب، نه بد، چرا که در واقع پرونده او سفید سفید است بدون هیچ نوشته‌ای.
در پرسپولیس هم بر کسی پوشیده نیست که او در زمان دستیاری مانوئل صاحبنظر نبود و سرمربی پرتغالی سرخپوشان، به همین دلیل که قرار نیست از یحیی نظری بگیرد و او هم با این مسائل مشکلی ندارد، از بین دیگر مربیان انتخابش کرد. پس در واقع یحیی نه نقشی در بردهای پرسپولیس با مانوئل دارد و نه نقشی در باخت‌های این تیم و در واقع باز هم پرونده او خنثی خنثی است بدون شاید هیچ تجربه خاصی.
گل‌محمدی اما با توجه به اینکه در کنار مانوئل بوده و نزدیک‌ترین و بی‌دردسر‌ترین گزینه برای نشستن به جای این مربی پرتغالی است، به عنوان سرمربی موقت سرخپوشان معرفی می‌شود. سرمربی موقتی که تاج برخلاف رویانیان با جرئت تمام و صادقانه کلمه موقت را از کنار نام این مربی جوان بر می‌دارد.
اما در هر صورت، کمیته فنی که البته خوب می‌دانیم بیشتر شنونده هستند تا نظر دهنده اعضای هیئت مدیره، طی دو جلسه مجزا به این نتیجه می‌رسند که هدایت پرسپولیس را به دست یحیی گل‌محمدی بدهند البته زیر نظر علی پروین.

در حالی که گفته می‌شود گل محمدی زیر نظر پروین هدایت پرسپولیس را به طور موقت به دست گرفته است بر کسی پوشیده نیست اما از ابتدای این فصل پروین هیچ گونه اختیاری در این تیم نداشته است. به طوری که هرگاه در خصوص مسئله‌ای نظر شخصی خود را هم بیان کرده با توبیخ‌های بلند بالا مواجه شده است و کاملاً مشخص است او حتی اجازه اظهارنظر شخصی هم ندارد چه رسد به تصمیم‌گیری در خصوص مسائل پرسپولیس. با این وجود، خروجی تمام جلسات پرسپولیس از ابتدای فصل، پروین بوده است تا در آخر، هم او باشد که سیبل انتقادات می‌شود.

پروینی که یک روز مدیر راهبردی می‌شود، روز بعد مدیر راهبری، گاهی مدیرفنی می‌شود و گاهی تنها مدیر و در آخر می‌شود همان کشکی که خود سال‌ها قبل به آن اعتراف کرده بود.
اما گل محمدی، سرمربی جدید پرسپولیس که همچنان رویانیان تأکید دارد به بودن واژه موقت در کنار سمت جدید او، صراحتاً اعلام کرده است که اجازه دخالت به کسی را نمی‌دهد و اگر غیر از این باشد، هدایت پرسپولیس را نمی‌پذیرد!

اوضاع آشفته‌تر از این حرف‌هاست. رویانیان سرمربی فصل بعد را هم انتخاب کرده! به گفته خودش! و این روزها در گیر خلاص شدن و باز هم به قول خودش دبه کردن برای پیرمرد پرتغالی نیمکت سرخپوشان است که به هیچ عنوان حاضر نیست بدون گرفتن تمام وکمال پولش از این تیم جدا شود و هدایت تیمی را که قرار بود قهرمان شود، به دست مربی جوان و بی‌کارنامه‌ای داده که حالا او هم برای نشستن روی نیمکت پرسپولیس، شرط و شروط‌های خودش را دارد.

پرسپولیس به دست گل‌محمدی سپرده شده است. گل محمدی که از پس صبا بر نیامد اما قرار است پرسپولیس را به زعم کمیته فنی و هیئت مدیره و البته خودش از این بحران خارج کند. اما آیا او می‌تواند از عهده این کار برآید وقتی در همان اول راه با بیان همین یک جمله ساده «اجازه نمی‌دهم کسی در کارم دخالت کند» تیم را به حاشیه می‌برد؟

پروین را کمیته فنی و هیئت مدیره و رویانیان در کنار گل محمدی قرار داده‌اند و مخالفت با پروین، یعنی مخالفت با نظر مثلاً کمیته فنی، هیئت مدیره و رویانیان، آن هم در شرایطی که یحیی خودش هم می‌داند قرار نیست پروین کوچکترین اعمال نظری در کارهای او و مسائل فنی پرسپولیس داشته باشد. همان طور که از ابتدای فصل با دستبندهایی که رویانیان برایش تعریف کرده بود، این اجازه را نداشت. حتی در بیان نظرات شخصی‌اش.

این حق مربی است که بخواهد اختیار تام داشته باشد. اما آیا سرمربی که هنوز در موقت یا غیر موقت بودنش ابهاماتی وجود دارد می‌تواند در آغاز کار این گونه خود و تیمش را به حاشیه ببرد؟
گل‌محمدی می‌توانست در جلسه روز سه‌شنبه با رویانیان به این مسئله اشاره و حتی تأکید کند اگر کوچک‌ترین شکی در نقش پروین در کنارش داشت. اما مطرح کردن آن در رسانه‌ها، آن هم در شرایطی که حاشیه از سر و کول پرسپولیس بالا می‌رود، بی‌شک به صلاح این تیم نیست و می‌تواند معانی دیگری داشته باشد.

پرسپولیس نیم فصل اول را از دست داد. فقط به دلیل لجاجت‌های مدیرعامل و بی‌تدبیری‌هایی که در تصمیم‌گیری‌ها برای این تیم شد. آن هم با یک مربی که به هر حال هم کارنامه داشت و هم امتحانش را پس داده بود. اما نیم فصل دوم که از همین ابتدای امر با این حواشی عجین شده و قرار است با یک مربی بی‌تجریه شروع شود، می‌تواند نیم فصلی بهتر از نیم فصل اول باشد؟ اینگونه اگر باشد پرسپولیس با مانوئل اگر ادامه می‌داد، می‌شد به رتبه‌ای بین دوازدهمی تا چهاردهمی برای این تیم متصور شد اما اکنون با مربی که هنوز انتخاب نشده، سنگ خودش را به جای تیم، به سینه می‌زند، می‌توان امید به آینده روشنی داشت؟مربی که شاید حرف‌هایش هم از روی بی‌تجربگی او باشد که خب این بی‌تجربگی، به تنهایی برای شکستن کمر پرسپولیس در نیم فصل دوم کافی است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391