برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

فدراسیون فوتبال ایران کاندیدای بهترین فدراسیون سال آسیا!

پنجشنبه، ۲ آذر ۱۳۹۱، ساعت ۱۳:۰۶ — گل

علیرضا فغانی نامزد بهترین داور سال، محمد کشاورز نامزد بهترین بازیکن فوتسال وعلی کریمی نامزد بهترین بازیکن فوتبال هستند

در حالی که فدراسیون علی کفاشیان به خاطر ۳ شکست مهم طی ۷۲ ساعت در هفته گذشته زیر فشار شدیدترین انتقادات رسانه‌ها و افکار عمومی است، خبری عجیب از کنفدراسیون فوتبال آسیا به گوش می رسد که می تواند برگ برنده کفاشیان در این روزها باشد: فدراسیون فوتبال ایران کاندیدای بهترین فدراسیون سال قاره کهن است!

کنفدراسیون فوتبال آسیا نامزدهای نهایی دریافت عنوان بهترین‌های فوتبال آسیا در سال جاری میلادی را اعلام کرد. بر این اساس، فوتبال ایران در شش بخش "بهترین فدراسیون‌"، " بازی جوانمردانه"، "بهترین تیم ملی فوتسال"، "بهترین بازیکن فوتسال"، "بهترین داور" و "بهترین بازیکن" ، کاندیدا شده است.

در بخش بهترین فدراسیون‌ ، فدراسیون فوتبال ایران با همتایان ژاپنی، کره‌ ای و قطری خود بر سر دریافت عنوان "بهترین فدراسیون فوتبال ملی" به رقابت می‌پردازد. ایران در سال ۲۰۰۸ جایزه بهترین فدراسیون سال را به خود اختصاص داد و یک بار دیگر نیز در سال گذشته کاندیدای این عنوان شده بود.

در بخش "بازی جوانمردانه"، فدراسیون فوتبال ایران رقبایی همانند استرالیا و ازبکستان را درکنار خود می‌بیند. ضمن آن که تیم ملی فوتسال ایران باید با تیم‌های ملی فوتسال ژاپن و تایلند و "محمد کشاورز" نیز با "رافائل هنمی" از ژاپن و "سوئنک‌ لانگ سوفاووت" تایلندی برای رسیدن به عنوان برترین بازیکن فوتسال آسیا پیکار کنند. کشاورز مرد سال ۲۰۱۱ فوتسال آسیا شناخته شده است.

علیرضا فغانی، روشن ایرماتوف از ازبکستان و یوئیچی نیشی‌مورا از ژاپن سه نامزد نهایی دریافت عنوان بهترین داور سال آسیا هستند.

پیش از این علی کریمی، در کنار "ژنگ ژی" کاپیتان تیم ملی چین و "لی کئونگ هو" از کره‌جنوبی، نامزدهای دریافت جایزه بهترین بازیکن سال آسیا شناخته شده بودند.

برترین‌های فوتبال و فوتسال آسیا در سال ۲۰۱۲ پنج شنبه نهم آذر در کوالالامپور، پایتخت مالزی شناخته می‌شوند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391