برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

کفاشیان: ۴ مدیرعامل لیگ برتری و ۲ لیگ دسته اولی عضو هیئت‌رئیسه سازمان لیگ می‌شوند

سه‌شنبه، ۲۱ آذر ۱۳۹۱، ساعت ۱۵:۵۶ — فارس

رئیس فدراسیون فوتبال از ادغام دو هیئت رئیسه سازمان لیگ حرفه‌ای و آماتور خبر داد و گفت: ۴ مدیرعامل لیگ برتری و ۲ مدیرعامل لیگ دسته اولی عضو هیئت رئیسه می‌شوند.

علی کفاشیان

نشست هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال با حضور علی کفاشیان، مهدی محمدنبی، سیدمحمدهادی آیت الهی، غلامرضا بهروان، فریده شجاعی، علیرضا رحیمی، شهاب‌الدین عزیزی خادم، فریدون اصفهانیان، حیدر بهاروند و امیرحسین حسینی پیش ازظهر امروز در دفتر رئیس فدراسیون برگزار شد.

در ابتدای جلسه کفاشیان با اشاره به سفرش به مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا و شرکت در جلسات مختلف این کنفدراسیون پس از آخرین نشست هیئت رئیسه گفت: پس از شرکت در جلسات مختلف AFC در جلسه کمیته مسابقات حضور پیدا کردم و همچنین در جلسات و نشست‌های کمیته باشگاه‌های حرفه‌ای آسیا و دیگر جلسات مرتبط با آن، نظرات خود را ارائه دادیم و با توجه به تعیین سهمیه در این کمیته توانستیم سهمیه ایران را در رقابت‌های فصل پیش‌روی آسیا به سه سهمیه مستقیم و یک پلی آف برسانیم و اکثر استادیوم‌های وابسته به باشگاه لیگ برتری هم مجوز حرفه‌ای بودن گرفتند و امیدواریم با تمام این تفاسیر در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا نتایج خوبی بگیرند و همچنین تیم صبای قم با پیروزی در بازی پلی آف بتواند در مرحله گروهی حضور پیدا کند.

وی در ادامه در خصوص سایر جلسات اعضای ایرانی کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت: دبیرکل فدراسیون در جلسات کمیته بازاریابی شرکت کرد و درخشان هم در کمیته مالی که بسیاری از موارد مربوط به بودجه های سال کنفدارسیون فوتبال آسیاست حضور پیدا کرد. همچنین موارد متعددی در کمیته توسعه ای اف سی که دکتر علیزاده عضو آن است مطرح شد و از اقدامات ایران در خصوص تلاش‌هایش در بحث ویژن تقدیر و تشکر به عمل آمد و ایران به عنوان یک الگو در آسیا انتخاب و قرار شد به سایر کشورها در این زمینه کمک کند. از سوی دیگر حسین عسگری نیز در جلسه کمیته داوران شرکت و بحث‌های خوبی درباره حضور داوران ایرانی در رقابت‌های بین المللی مطرح شد. فریده شجاعی هم در جلسات کمیته بانوان شرکت کرد و درباره رشد و توسعه فوتبال بانوان ایران در آسیا آخرین گزارشات ارائه شد.

رئیس فدراسیون در ادامه گفت: در بخش فوتسال هم ترابیان در جلسات کمیته فوتسال شرکت کرد و مرتضی محصص هم در جلسات کمیته فنی حضور یافت و حتی ایشان در انتخاب بهترین بازیکنان فوتبال آسیا هم نظر داد. در کل ما در شش بخش کاندیدا بودیم، توانستیم در بخش فدراسیون‌ها به عنوان بهترین فدراسیون فوتبال آسیا انتخاب شویم. البته چهار سال پیش هم به عنوان بهترین فدراسیون انتخاب شده بودیم و دو سال قبل هم در جمع کاندیدها بودیم. به هر جهت کنفدراسیون فوتبال آسیا با توجه به گزارش عملکردی که از کمیته اخذ کردیم و برای آنها ارسال نمودیم نظرات کارشناسی خود را به طور مجاز از هر کمیته‌اش اخذ کرد و با توجه به معیارهای خود این فدراسیون را به عنوان برتر انتخاب کرد. ما در طول سال بخشنامه های ای اف سی را به صورت کامل اجرا می کنیم و کنفدراسیون هم به صورت مجزا بررسی می‌کند و نظر می دهد و سپس کنفدراسیون با بررسی فعالیت‌ها و دیگر موارد در چارچوب استانداردهای بین المللی در بخش های مختلف امتیاز می‌دهد تا بهترین فدراسیون را انتخاب کند.

در ادامه با اشاره به رضایت ای اف سی از فعالیت های فدراسیون در بخش فوتبال پایه گفت: ای اف سی در بخش جوانان و فوتبال پایه بسیار راضی بودند و همچنین اعلام کردند که تیم‌های ما رشد بسیار خوبی داشتند. همچنین در بخش بانوان رشد بسیار خوبی داشتیم و تیم جوانان ما در ویتنام نتایج خوبی گرفت و تیم نوجوانان هم به مرحله دوم صعود کرد. تیم ملی فوتسال بانوان در جام جهانی کوچک پرتغال نتایج قابل قبولی گرفت و همین‌ها نشان دهنده توسعه فوتبال بانوان در ایران است که ای اف سی توجه ویژه ای به آن دارد.

وی در پایان صحبت‌هایش از ادغام هیئت رئیسه لیگ برتر و لیگ دسته اول خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت لیگ یک و ارتباط مستقیم با لیگ برتر و حضور بهترین بازیکنان ایران در این دو لیگ و همچنین با توجه به اینکه در تلاشیم استانداردسازی باشگاه‌ها و لیگ‌ها را از لیگ برتر به دسته اول انتقال دهیم، قرار شد که هیئت رئیسه لیگ‌های برتر و یک ادغام شوند که شش عضو این هیئت رئیسه شامل چهار مدیرعامل لیگ برتری و دو مدیرعامل لیگ یکی انتخاب می‌شوند و همچنین شش عضو از روسای هیئت‌ها که شامل چهار هیئتی که استانش تیم لیگ برتری دارد و دو رئیس هیئتی که استانش در لیگ یک نماینده دارد انتخاب خواهد شد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391