برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

کسرایی: فدراسیون فوتبال ایران سه پله پیشرفت کرد

پنجشنبه، ۹ آذر ۱۳۹۱، ساعت ۱۹:۲۴ — فارس

مسئول امور بین‌الملل سازمان لیگ فوتبال ایران گفت: امسال سه پله پیشرفت کردیم.

محمد رضا کسرایی در مورد تصویب سهمیه ۳+۱ ایران گفت: امتیاز و سهمیه کشورهایی که کمیته امتیازبندی به کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده به این ترتیب بود که کشورهای ژاپن با ۹۴۶.۸ امتیاز، کره با ۸۸۶.۶ امتیاز، عربستان با ۸۶۰.۵ امتیاز و قطر با ۸۳۸.۲ امتیاز چهار کشوری بودند که ۴ سهمیه کامل و مستقیم را گرفته بودند.

وی افزود: پس از این چهار کشور ایران با ۸۱۳.۵ و چین با ۷۹۶.۷ امتیاز دو کشوری بودند که سه سهمیه مستقیم و یک سهمیه پلی آف گرفته بودند. امارات با ۷۵۰.۲ دو سهمیه مستقیم و یک پلی آف گرفته بود. ازبکستان با ۶۸۰ امتیاز یک سهمیه مستقیم و یک سهمیه پلی آف، استرالیا با ۵۶۷ امتیاز دو سهمیه مستقیم و یک سهمیه پلی آف و تایلند با ۵۰۷.۲ یک سهمیه مستقیم و یک سهمیه پلی آف بدست آورده بودند.

کسرایی یادآور شد: به دلیل اینکه بر اساس قانون برگزاری لیگ قهرمانان آسیا، کشورهایی که زیر ۶۰۰ امتیاز ندارند نباید در رقابتهای لیگ قهرمانان شرکت داده شوند، کشورهایی چون استرالیا و تایلند نمی توانستند در لیگ قهرمانان شرکت کنند. از طرفی با توجه به اینکه ۱۶ تیم از شرق و ۱۶ تیم از غرب آسیا باید در مرحله مقدماتی که منطقه ای است حضور داشته باشند و از طرفی کشورهای سنگاپور، ویتنام، هند و اردن امتیازهای منفی زیادی داشتند اعلام شد که این چهار کشور نمی توانند در رقابتهای امسال لیگ قهرمانان آسیا شرکت کنند.

کسرایی رئیس امور بین‌الملل سازمان لیگ فوتبال ایران تأکید کرد: تغییراتی در سهمیه بندی انجام شد تا ۱۶ تیم از هر منطقه حضور داشته باشند. اگر می خواستند قانون زیر۶۰۰ را اعمال کنند تنها ۸ کشور می توانستند در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کنند.

وی در مورد تغییرات ایجاد شده اظهار داشت: با توجه به اینکه از۵ کشور غرب آسیا هر ۵ کشور بالای ۶۰۰ امتیاز آورده بودند و از شرق از ۵ کشور تنها ۳ کشور بالای ۶۰۰ امتیاز بودند سهمیه کشورهای سنگاپور و ویتنام که شامل یک سهمیه مستقیم و یک سهمیه پلی آف می‌شد به کشورهای شرق آسیا داده شد و در این میان چین ۴ سهمیه مستقیم گرفت. استرالیا به جهت اینکه امتیازش زیر۶۰۰ شده بود و در برخی معیارها نمرات منفی داشت یکی از سهمیه های مستقیمش حذف شد و سهمیه اش یک مستقیم و یک پلی آف شد و به جهت اینکه ازبکستان امتیاز بالای ۶۰۰ داشت یک سهمیه مستقیم به این کشور داده شد تا سهمیه ازبکستان دو مستقیم و یک پلی آف شود.

وی خاطر نشان کرد: در غرب آسیا این محدودیت وجود داشت که هر ۵ کشور بالای ۶۰۰ امتیاز داشتند و با توجه به حذف دو کشور هند و اردن با تصمیم کمیته اجرایی یک سهمیه پلی آف به امارات داده شد تا این کشور دوسهمیه مستقیم و دو سهمیه پلی آف داشته باشد. با توجه به این محدودیت‌ها سهمیه مستقیم و پلی آف بیشتری به غرب آسیا داده نشد تا ما بتوانیم ۴ سهمیه کامل را بگیریم.

کسرایی عنوان کرد: سال گذشته در غرب آسیا پنجم بودیم و امسال توانستیم سوم شویم. سال گذشته در آسیا رتبه هشتم را در اختیار داشتیم و امسال توانسته ایم به رتبه پنجم برسیم و سه رتبه پیشرفت کنیم. امیدوارم در سالهای آینده رشدمان ادامه داشته باشد و بتوانیم در رده های بالاتری قرار بگیریم. با قطر که میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ شده و از نظر زیرساخت در سطح بسیار بالایی است ۲۵ امتیاز اختلاف داریم و از چینی که میزبان مسابفات المپیک، جهانی و آسیایی و بسیاری رقابت‌ها بوده ۱۷-۱۸ امتیاز بیشتر کسب کردیم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391