برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مهابادی: ورزشکار باید از دروغ و کلک دوری کند،شیعه علی را به آنها اطلاق کنیم

دوشنبه، ۲۷ آذر ۱۳۹۱، ساعت ۱۲:۰۲ — شبستان

یکی از مشکلات اصلی در ورزش کشور مابحث فرهنگی ورزشکاران است که مضرات عدم آموزش در این سطح را بارها در میادین مختلف دیده ایم.

داوود مهابادی

به نظر شما یک ورزشکار مسلمان شیعه با ید چه شاخصه هایی داشته باشد تا بتواند بعنوان الگو در جامعه مطرح باشد؟

یک جمله معروفی است که می گوید در جهان یک راه است و آن راه راستی است.از ورزشکار مسلمان شیعه انتظار می‌رود از دروغ، کلک و ریا کاری دوری کند تا بتوان نام شیعه علی را به وی اطلاق کرد.

بازخورد رفتار شیعی را در ورزشگاه‌ها چگونه می توان نمود داشته باشد؟

فوتبال ما به شکلی درآمده که به اینگونه مسائل کمتر اهمیت می دهند و این مسائل را کمتر برجسته می کنند و در نقطه مقابل کوچک ترین حرکت زشت را سایت‌ها و تمام رسانه های صوتی و تصویری بزرگ نمایی می کنند، اما وقتی به مسائل از این دست می رسند برای پرهیز از ریا، رفتار های اسلامی را نشان نمی دهند و با اغماض از کنار آن می گذرند.

در مورد اشاعه رفتار پسندیده پیشنهاد می کنم برای اینکه بهتر بتوانیم فرهنگ شیعی را اشاعه بدهیم برای دیدارهایی که تیم‌ها از حضور تماشاگر محروم هستند، از حضور بانوان به همراه فرزندان استفاده کنیم تا در این کار هم سر آمد باشم. بالاخره باید این جریان از جایی شروع شود و من تصور می کنم باید مسئولان فدراسیون به این مسئله به شکلی جدی نگاه کنند.
چقدر باشگاه‌ها در ترویج مسائل اسلامی دخیل هستند؟

ما در یزد هر سه شنبه برنامه دعای توسل برگزار می کردیم و هفته اول تمام بازیکنان حضور داشتند اما هفته دوم از یک تیم ۳۰ نفره تنها ۷ نفر در مراسم شرکت کردند اما نیامدن این بچه‌ها به این مفهوم نبود که میلی برای حضور در جلسه نداشتند، بلکه هر کسی دوست دارد در خلوت خودش و دور از چشم دیگران با خدای خود خلوت کند، البته می شود شرایطی فراهم آورد که گر کسی زمانی خواست به امور دینی خود برسد مشکلی نداشته باشد و امکانات فراهم باشد ولی با الزام و زور نمی شود کسی را حسینی کرد.

ارادت به ائمه اطهار که صد البته در متن خود آموزهای فراوانی دارد اما چقدر برای شما کار آمد بوده است؟

اکتفا می کنم به شعری از مولانا و بس. تدبیر کند بنده و تقدیر نداند تدبیر به تقدیر خداوند نماند.

کشورهای اسلامی را در جهان ورزش چطور می بینید؟

در جریان المپیک لندن تیم المپیک غنا تا یک چهارم نهایی صعود کردند و مربی امید غنا گفت تمام بازیکنان من روزه بودند وبا اینکه این موضوع با علم روز فوتبال سازگاری ندارد اما من به اعتقاد شاگردانم احترام می گذارم و به آنها افتخار میکنم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391