برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

میانگین عمر مربیگری در پرسپولیس؛ کمتر از ۱۰ ماه!

چهارشنبه، ۲۲ آذر ۱۳۹۱، ساعت ۰۰:۱۵ — گل

پرسپولیس و مانوئل ژوزه پس از ۱۷ هفته به بن بست رسیدند و این سرمربی پرتغالی طی روزهای آینده رسماً از سرخپوشان پایتخت جدا می شود.

مانوئل ژوزه

بررسی وضعیت مربیگری و نیمکت تیم پرسپولیس در ۱۲ دوره لیگ برتر نکات جالبی را به همراه دارد. مبدا بررسی ما از هفته اول اولین دوره لیگ برتر (از آبان ۱۳۸۰ تا آذر ۱۳۹۱) است. سرمربیان پرسپولیس در ادوار لیگ برتر این افراد بوده اند:

۸۰-۸۱: علی پروین

۸۱-۸۲: علی پروین

۸۲-۸۳: وینگو بگوویچ

۸۳-۸۴: راینر سوبل

۸۴-۸۵: علی پروین/ آری هان

۸۵-۸۶: مصطفی دنیزلی

۸۶-۸۷: افشین قطبی

۸۷-۸۸: افشین قطبی/ افشین پیروانی/ نلو وینگادا

۸۸-۸۹: زلاتکو کرانچار/ علی دایی

۸۹-۹۰: علی دایی

۹۰-۹۱: حمید استیلی/ محسن عاشوری/ مصطفی دنیزلی

۹۱-۹۲: مانوئل ژوزه/ یحیی گل محمدی

***

- پرسپولیس در ۱۲ دوره لیگ برتر تا امروز ۱۲ سرمربی رسمی و یک سرمربی موقت داشته است و یحیی گل محمدی چهاردهمین سرمربی پرسپولیس در تاریخ لیگ برتر است.

- میانگین عمر مربیگری در پرسپولیس کمتر از یک فصل یا سال است؛ ۱۳ سرمربی رسمی طی ۱۲ فصل، آن هم در حالی که دوازدهمین فصل هنوز به انتهای خود نرسیده است.

- در ۱۲ دوره لیگ برتر پرسپولیس ۱۴ تغییر روی نیمکت خود داشته است. در ۵ فصل اخیر فقط علی دایی موفق شده است یک فصل کامل سرمربی پرسپولیس باشد! علی پروین و مصطفی دنیزلی در دو مقطع سرمربی پرسپولیس بوده اند.

- از آبان ۸۰ تا آذر ۸۱ و طی ۱۳۳ ماه، پرسپولیس بطور متوسط در هر کمتر از ۱۰ ماه دست به تغییر روی نیمکت خود زده است!

- بدون احتساب ۲ بازی با مربیگری عاشوری، پرسپولیس در ۳۵۳ بازی دیگر خود در لیگ برتر تاکنون سرمربی رسمی و دائمی داشته است؛ یعنی این ۱۲ سرمربی هر کدام بطور میانگین فقط حدود ۳۰ بازی را روی نیمکت پرسپولیس نشسته اند تا نیمکت مربیگری پرسپولیس لرزان ترین و بی ثبات ترین نیمکت لیگ برتر باشد!

- علی پروین در انتهای فصل ۸۱ و در میانه فصل ۸۴، آری هان، نلو وینگادا، زلاتکو کرانچار، حمید استیلی و مانوئل ژوزه مربیانی هستند که از سمت خود در پرسپولیس برکنار شده اند. وینگو بگوویچ، راینر سوبل ، مصطفی دنیزلی و علی دایی نیز مربیانی هستند که با پایان قرارداد از این تیم رفته اند. افشین قطبی نیز در دومین فصل حضورش در پرسپولیس استعفا داد و افشین پیروانی نیز اگرچه رسماً سرمربی پرسپولیس بود، اما با ورود سرمربی جدید به درجه دستیاری تنزل یافت.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391