برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مصطفوی: آقای کفاشیان، لطفا برو و به فوتبال خیانت کن!

دوشنبه، ۶ آذر ۱۳۹۱، ساعت ۱۶:۳۵ — تابناک

تحصیل‌کرده‌ها و با سوادها گوشه خانه‌شان منتظرمرگ هستند

علی کفاشیان

داریوش مصطفوی به عنوان رییس سابق فدراسیون فوتبال همچنان یکی از منتقدان فدراسیون فعلی و مدیران آن است.

مصطفوی که حتی جلسه‌های این فدراسیون را غیرتخصصی و برای صرف میوه و شیرینی می‌داند، معتقد است که کفاشیان درک دوستی از مفهوم واژه خیانت ندارد و به همین دلیل خیال رییس فدراسیون را راحت می‌کند: «آقای کفاشیان، من و مردم حاضریم که شما به فوتبال خیانت کنید... اگر فکر می‌کنی که رفتنت خیانت است، پس این کار را انجام بده!». اما نکته جالب انتقادهای مصطفوی آنجاست که به علی‌آبادی هم حمله می‌کند همان که وقتی به اتاقش رفت و از آن بیرون آمد گفت: «اندازه ۵۰ سال تجربه کسب کردم.»

حتما خبر دارید که جلسه هیات‌ رییسه فدراسیون فوتبال برگزار شده.

چه فایده؟ اینها دور هم می‌نشینند، چای، شیرینی و میوه می‌خورند. گپ می‌زنند و می‌خندند و بدون هیچ اتفاق و نتیجه‌گیری می‌روند خانه! فکر می‌کنید در جلسه‌ای که چهار تا کارشناس و متخصص در آن حضور نداشته باشند چه اتفاقی می‌افتد؟ اگر اینها فنی بودند و چیزی می‌دانستند که الان وضعیت این نمی‌شد!

نگاه شماه به نگاه و نظر مردم نزدیک است و این را می‌شد در نظرسنجی برنامه نود هم دید.

مردم همیشه بهترین قضاوت‌ها را می‌کنند. الان این گسیختگی و شرایط بحرانی فدراسیون به تیم ملی هم رسیده. فکر می‌کنید چرا وقتی در تیم ملی یک اتفاق می‌افتد آندو می‌رود جلو و درگیر می‌شود؟

اینها وظیفه کاپیتان است. اما متاسفانه نکونام هم که کاپیتان تیم ملی است مثل فدراسیونی‌ها بی‌تفاوت رفتار می‌کند و به همین دلیل است که هر اتفاقی می‌افتد همه می‌روند دور داور و افکار بازیکنان داخل زمین به هم می‌ریزد.

فکر می‌کنید الان باید چه کار کرد؟

من حتی در عمل هم چنین رفتاری انجام داده‌‌ام و نشان داده‌ام که اهل حرف زدن نیستم. الکی جلسه می‌گذارند و بدون هیچ فایده‌ای باعث تشنج در فوتبال می‌شوند. زمانی که من بودم تیم‌ملی به قطر باخت و با اینکه سرمربی وقت تیم ملی را خیلی دوست داشتم، سریعا او را عوض کردم و اینطوری یک شوک بزرگ توی تیم به وجود آوردم. اتفاقا نتیجه هم گرفتیم و دیدید که تیم‌ملی به جام جهانی صعود کرد. این رسم است. خیلی‌ها این کار را می‌کنند و هر وقت تیم‌شان شکست بدی می‌خورد دست به تغییرات می‌زنند و شوک می‌دهند.

امروز آقایان باید از عواملی که باعث این ناکامی‌ها بوده‌اند، توضیح بخواهند. الان باید ترابیان، کرش، محمدی، صانعی و بقیه بیایند و توضیح بدهند. باید با اینها برخورد شود. با اینکه من معتقدم علی‌ دوستی‌مهر بهتر و متخصص‌تر از بقیه است، باید از او هم توضیح بخواهند. به هر حال تیم او هم به جام جهانی نرفته و حتی دوستی هم باید پاسخگو باشد.

البته ایراد از فوتبالی‌ها و آنهایی که خارج از فدراسیون هستند هم وجود دارد.

با شما موافقم. همین آقای جلالی برای بازی ایران- ازبکستان رفت تلویزیون و تا دقیقه ۷۰ از کرش و تیم ملی تعریف و تمجید کرد. اما من می‌خواهم از ایشان بپرسم که آقای جلالی عزیز تیم ملی چه موقعیت گل و یا کدام پاس عمقی یا پاس سالم را داشته که شما از او حمایت می‌کنید؟ اینها دقت نمی‌کنند که امثال کرش می‌آیند چند میلیارد پول می‌گیرند، کاری هم نمی‌کنند و خود این آقایان بیکار می‌شوند!

درد ما یکی، دو تا نیست. آقای آیت‌اللهی که حالا نایب‌رییس فدراسیون شده مصاحبه کرده و می‌گوید که سه ساعت قبل از بازی با ازبکستان یک‌میلیون و ۳۵۰هزار دلار پول تهیه کرده و به کرش داده است. می‌گویند کرش تهدید کرده که اگر پولم را ندهند تیم ملی را ول می‌کنم! می‌گویند کرش گفته که اگر پولش نرسد حتی نمی‌گذارد دستیارانش روی نیمکت بنشینند! وقتی می‌روند و چنین قراردادهایی می‌بندند آخرش همین می‌شود و آقایان به این راحتی با احساسات و عواطف مردم بازی می‌کنند و البته یک نفر هم نیست که جلوی آنها را بگیرد.

امروز مردم نظر خوبی در مورد فدراسیون ندارند.

مردم حق دارند. اما اینها هم بعضی کارها را خوب بلدند. الکی جلسه می‌گذارند تا صدای مردم را بخوابانند. جلسه‌های تشریفاتی می‌گذارند و مردم را گول می‌زنند. وقتی تیم ملی فوتسال می‌رود و با آن وضعیت به کلمبیا می‌بازد، باید چه کار کرد؟ تیم ملی جوانان مقابل کره‌جنوبی و تیم بزرگسالان برابر ازبکستان هر سه کادر فنی تیم ملی باید عوض شوند و از همه مهم‌تر باید فدراسیون فوتبال استعفا می‌دادند.

اما کفاشیان گفته که اگر استعفا بدهد به مردم و فدراسیون خیانت کرده است!

بله... ایشان چشمش را روی خیلی چیزها بسته و می‌گوید که اگر به خاطر یک باخت استعفا بدهد به فوتبال خیانت کرده است! اما من می‌گویم که آقای کفاشیان، من و مردم حاضریم که شما این خیانت را انجام دهید و از فوتبال بروید! احتمالا ایشان مفهوم خیانت را نمی‌دانند و چیز دیگری از آن در ذهن دارند... شاید هم درک ما از خیانت ضعیف شده! اما هرچه که هست من به کفاشیان قول می‌دهم که با رفتن ایشان از فدراسیون هیچ خیانتی به مردم و به فوتبال انجام نمی‌شود. کفاشیان بداند که ترازوی مردم و ملت خیلی دقیق است و مردم خیلی خوب متوجه خائن‌ها و خادم‌ها می‌شوند.کفاشیان حتی نمی‌داند واژه باخت و موفقیت چیست و نمی‌داند که در زمان حضور او چه اتفاق‌هایی افتاده. به نظر من با توجه به وضعیت فوتبال، هرکسی که در این ناکامی‌ها نقش داشته اعم از مدیران، باشگاه‌ها، مسوولان، رسانه‌ها، سایت‌ها، روزنامه‌ها و هرکسی که در فوتبال وارد نباشد و باعث شده که این جریانات به وجود بیاید، همه خائن به ملت هستند. البته در این میان خوش به حال آن رسانه‌ها، سایت‌ها و روزنامه‌هایی که درست نوشتند و با انتقادات صحیح خود به فوتبال کمک کردند.

دل پری دارید!

بله... باید دنبال مقصرها باشیم. باید دنبال آن کسانی باشیم که این اساسنامه را نوشتند. مقصرهایی مثل علی‌آبادی و سعیدلو که با سیاست‌بازی و حضورشان این اتفاق‌ها را رقم زدند.

بعضی از آقایان نمی‌خواهند ورزش را ترک کنند چون دوره ریاست‌جمهوری رو به پایان است و می‌بینند که به همین دلیل بعضی‌ها مثل علی‌آبادی و برخی‌های دیگر برای تصاحب کمیته ملی المپیک دعوای خانوادگی به راه انداخته‌اند. اینها از این مساله غافل شده‌اند که این دعواها نباید خانوادگی باشد چون اینجا ایران است. انسان‌های تحصیلکرده و شایسته در گوشه منزل‌شان نشسته‌اند و به خاطر نامردی گرد مرگ روی صورت‌شان نشسته و کاری به آنها سپرده نمی‌شود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391