برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مظفری زاده: داوران فوتبال ایران به خاطر حمایت نشدن بی‌انگیزه شده‌اند

دوشنبه، ۲۷ آذر ۱۳۹۱، ساعت ۱۰:۳۹ — ایسنا

داور بین‌المللی فدراسیون فوتبال معتقد است که یکی از عوامل موثر در بروز قضاوت‌های نادرست، استرس و فشارهای روانی حاکم بر داوران قبل از مسابقات است.

سعید مظفری زاده

سعید مظفری زاده ، درباره کارگاه آموزشی داوران لیگ برتر با روانشناسان فدراسیون فوتبال اظهار کرد: این کارگاه یک کلاس آموزشی بسیار موثر برای داوران هم در بحث فنی و هم در خصوص کنترل استرس و فشارهای روانی آنها قبل از شروع نیم فصل دوم رقابت‌های لیگ برتر است و به طور قطع باز خورد این کارگاه آموزشی را در طول رقابت‌های لیگ برتر شاهد خواهیم بود.

وی گفت: داوری کاری سخت و استرس‌زاست که نقش روانشناسی در تمام ابعاد آن بسیار تاثیر گذار است لذا هر چقدر تعامل در این زمینه بیشتر باشد و مطالعات داوران درباره مهارت‌های ذهنی و روانی بالاتر برود در مدیریت کردن و قضاوت در داخل زمین عملکرد موثقی خواهد داشت.

مظفری‌زاده یکی از مشکلات اساسی داوران لیگ برتر فوتبال را عدم حمایت قانونی از داوران عنوان کرد و افزود: بی‌توجهی نسبت به نیازهای رفاهی، آموزشی و حمایت‌های قانونی از داوران بی‌انگیزگی زیادی را برای این قشر فراهم کرده و مشکلات زیادی را برای داوران ایجاد کرده است که امیدوارم با بحث و بررسی این مسایل و جدی گرفتن چنین امر مهمی از سوی دست اندرکاران و مسئولان فدراسیون فوتبال، در شروع نیم فصل دوم داوران با انگیزه بهتر و با کاهش درصد خطا قضاو‌های خوبی را به نمایش بگذارنند.

داور بین‌المللی فدراسیون فوتبال در پایان تداوم چنین کارگاه‌های آموزشی را به نفع جامعه داوران ذکر و تصریح کرد: برگزاری چنین کارگاه‌های سبب می‌شود تا در آینده داوران با مرتفع کردن نقاط ضعف خود، با اعتماد به نفس بیشتری به امر قضاوت بپردازنند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391