برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مظفری زاده: داوران فوتبال ایران به خاطر حمایت نشدن بی‌انگیزه شده‌اند

دوشنبه، ۲۷ آذر ۱۳۹۱، ساعت ۱۰:۳۹ — ایسنا

داور بین‌المللی فدراسیون فوتبال معتقد است که یکی از عوامل موثر در بروز قضاوت‌های نادرست، استرس و فشارهای روانی حاکم بر داوران قبل از مسابقات است.

سعید مظفری زاده

سعید مظفری زاده ، درباره کارگاه آموزشی داوران لیگ برتر با روانشناسان فدراسیون فوتبال اظهار کرد: این کارگاه یک کلاس آموزشی بسیار موثر برای داوران هم در بحث فنی و هم در خصوص کنترل استرس و فشارهای روانی آنها قبل از شروع نیم فصل دوم رقابت‌های لیگ برتر است و به طور قطع باز خورد این کارگاه آموزشی را در طول رقابت‌های لیگ برتر شاهد خواهیم بود.

وی گفت: داوری کاری سخت و استرس‌زاست که نقش روانشناسی در تمام ابعاد آن بسیار تاثیر گذار است لذا هر چقدر تعامل در این زمینه بیشتر باشد و مطالعات داوران درباره مهارت‌های ذهنی و روانی بالاتر برود در مدیریت کردن و قضاوت در داخل زمین عملکرد موثقی خواهد داشت.

مظفری‌زاده یکی از مشکلات اساسی داوران لیگ برتر فوتبال را عدم حمایت قانونی از داوران عنوان کرد و افزود: بی‌توجهی نسبت به نیازهای رفاهی، آموزشی و حمایت‌های قانونی از داوران بی‌انگیزگی زیادی را برای این قشر فراهم کرده و مشکلات زیادی را برای داوران ایجاد کرده است که امیدوارم با بحث و بررسی این مسایل و جدی گرفتن چنین امر مهمی از سوی دست اندرکاران و مسئولان فدراسیون فوتبال، در شروع نیم فصل دوم داوران با انگیزه بهتر و با کاهش درصد خطا قضاو‌های خوبی را به نمایش بگذارنند.

داور بین‌المللی فدراسیون فوتبال در پایان تداوم چنین کارگاه‌های آموزشی را به نفع جامعه داوران ذکر و تصریح کرد: برگزاری چنین کارگاه‌های سبب می‌شود تا در آینده داوران با مرتفع کردن نقاط ضعف خود، با اعتماد به نفس بیشتری به امر قضاوت بپردازنند.

خبرهای تصویری

بعدی قبلی

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391